Vilkai vs Stumbras (66:57)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 balandžio 05 d., Antradienis, 20:15 val. @ S. Lozoraičio vidurinė mokykla, A. Stulginskio g. 61, Kaunas, LT-48385

„Vilkai“ po pratęsimo palaužė „Stumbro“ komandą

2016 balandžio 05 d., Antradienis, 22:34 val., peržiūros: 992

Antradienį, balandžio 5-ąją, S. Lozoraičio vid. m-klos sporto salėje buvo sužaistos KKL pavasario „Sportturas“ taurės 2016, mažosios taurės ketvirtfinalio mačas, kuriame tarpusavio pajėgumą išbandė šeimininkai „Vilkai“ ir svečiai „Stumbras“. Rungtynės buvo permaningos ir didžiają laiko dalį žaidimo iniciatyva priklausė svečiams. Pirmoje rungtynių pusėje jie turėjo net dviženklę persvarą (14), tačiau antroje rungtynių pusėje žaidimas ėmė strigti, o rezultatą išlyginę šeimininkai per pratęsimą šventė pergalę rezultatu – 66:57 (12:22, 7:9, 17:12, 15:8, 15:6).

Pirmasis kėlinys prasidėjo taikliu D. Rumšio tritaškiu, tačiau netrukus savo taškų sąskaitą atidarė ir svečiai. Sužaidus apie tris minutes svečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį (5:6), o įpusėjus kėlinukui padvigubino turėtą persvarą 7:9. „Vilkai“ dar išlygino rezultatą, tačiau antrąją ketvirčio dalį užtikrintai sužaidė svečiai ir trijų minučių atkarpą laimėję 0:11, po pirmojo kėlinuko jau turėjo dviženklę persvarą.

Antrasis kėlinukas buvi labai nerezultatyvus, pelnyti viso labo tik 16 taškų. Abiem komandom sunkiai sekėsi rasti būdų kaip pelnyti taškus, padaugėjo klaidų, o kartais nepavykdavo pataikyti net visiškai laisviems. Sužaidus porą minučių „Stumbro“ krepšininkai įgijo rekordinę 14 taškų persvarą. Įpusėjus kėliniui vaizdas aikštelėje nepasikeitė, komandas skyrė tie patys 14 taškų, nes abi komandas ištiko taškų badas, tik kėlinuko pabaigoje šeimininkai truputį sušvelnino savo komandos atsiliką, kuris po dviejų kėlinių buvo 12 taškų – 19:31.

Po ilgosios pertraukos į aikštelę grįžę „Vilkai“ nieko nelaukę ėmė mažinti savo atsilikimą. Per minutę jis ištirpo iki 8 taškų. Sužaidus dar pusantros minutės komandas skyrė jau tik 2 taškai (29:31). Po šalto dušo, kėlinio pradžioje, atsigavę svečiai įpusėjus ketvirčiui vėl susigrąžino kiek saugesnį pranašumą – 29:37. Šeimininkai, kaip įmanydami stengėsi sumažinti atsilikimą prieš ketvirtąjį kėlinuką, tačiau žaidimo iniciatyvos perimti nepavyko. „Stumbras“ po trijų kėlinių ir toliau buvo priekyje – 36:43.

Ketvirtasis kėlinys prasidė taikliu A. Ramažausko dvitaškiu, bet šeimininkai jau kitoje atakoje ataskė tuo pačiu. Sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio komandas vėl skyrė tik 2 taškai, o netrukus „apvogęs“ oponentą taškais po greitos atakos rezultatą išlygino R.Maročka. „Stumbro“ komandos pertraukėlė vaizdo aikštelėje nelabai pakeitė. Likus žaisti dvi minutes šeimininkai po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (50:49). Tačiau M.Geštautas realizavo tik vieną baudos metimą iš dviejų, o likus žaisti 40 sekundžių V.Baziulis dvitaškiu išlygino rezultatą. Per likusį laiką komandoms taškų pelnyti nepavyko, todėl šiose rungtynėse prireikė pratęsimo.

Pratęsimas buvo daug sėkmingesnis „Vilkams“. Per dvi minutes jie laimėjo atkarpą 8:0 ir įgijo apčiuopiamą pranašumą (59:51). Nors likus žaisti kiek mažiau nei minutę „Stumbro“ krepšininkai po taiklaus R. Savulio dvitaškio dar buvo atkūrę intrigą (59:57). Tačiau šeimininkai paskutinėmis rungtynių atakomis šeimininkai neklydo ir iškovojo pergalę rezultatu – 66:57.

Po rungtynių pakalbintas „Vilkų“ treneris D.Gudaitis buvo patenkintas savo komandos kovingumu ir pademonstruotu charakteriu antroje rungtynių pusėje:

„Suagryvinome gynybą, stengėmės kiečiau gintis ir manau varžovus išvarginome. Prieš rungtynes jau buvome numatę, kad varginsim varžovus, nes pažiūrėjome, kad pas juos sudėtyje yra vyresnių žaidėjų. Iš pradžių nelabai mums sekėsi, nes varžovai gerai pataikė tritaškius. Antroje pusėje suaktyvinome gynybą ir kai varžovai pavargo, pradėjo nebepataikyti. Labai smagu už komandą, kad nenuleido rankų, kai atsilikinėjome dviženkliu skirtumu, o dantis sukandę dirbom ir ištempėm pergalę.“

Vilkai: Kristupas Rainys – 27 tšk. (7 išpr. praž.), Mindaugas Alekna – 19 tšk. (10 atk. kam.), Donatas Rumšys – 11 tšk.

Stumbras: Vaidas Piešinas – 20 tšk. (5 rezult. perd.), Raimondas Savulis – 12 tšk., Vytautas Baziulis – 11 tšk.

„Nematyti“ lengvai įveikė „Stumbro“ komandą (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 22:25 val.)Įtemptose rungtynėse „Vilkai“ įveikė „Sportiją“ (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 22:54 val.)Visas rungtynes atsilikinėję „Vilkai“ išsigelbėjo paskutinėmis akimirkomis (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:19 val.)Visas rungtynes keliais taškais priekyje žengę „RVG“ įveikė „Stumbrą“ (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 23:39 val.)„Vilkai“ Pavasario „Sportturo“ 2016 taurę pradėjo netikėta pergale prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 kovo 17 d., ketvirtadienis, 22:12 val.)Beveik visas rungtynes pirmavusi „Stumbro“ ekipa įveikė „BK Centre ‒ 2“ krepšininkus (2016 kovo 23 d., trečiadienis, 21:06 val.)Pusfinalyje su dramos elementais „Kauno Švara ‒ 2“ išplėšė kelialapį į finalą (2016 balandžio 12 d., antradienis, 23:18 val.)Pavasario „Sportturo“ Mažojoje taurėje trečią vietą iškovojo „Kauno rami“ (2016 balandžio 17 d., sekmadienis, 15:34 val.)Ice lengvai įveikė Vilkus (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 22:30 val.)