Lietuvos kelių statyba vs Best 4 You (66:54)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, „Iššūkio“ taurės Mažasis finalas
2016 balandžio 22 d., Penktadienis, 19:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Lietuvos Kelių Statyba“ pranoko „Best 4 You“ ir pasidabino bronzos medaliais

2016 balandžio 22 d., Penktadienis, 23:41 val., peržiūros: 1570

Balandžio 22-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre finišavo pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės varžybos. Mažajame finale dėl trečiosios vietos į kovą stojo aikštės šeimininkų statusą turėjusi „Lietuvos Kelių Statybos“ ekipa ir svečių rolėje buvę „Best 4 You“ krepšininkai.

Rungtynės prasidėjo ne itin rezultatyviu žaidimu ir pirmosiomis minutėmis komandos dar apšilinėjo kovas. Pirmieji į priekį šovė „Lietuvo Kelių Statybos“ krepšininkai (5:1), tačiau ketvirčio viduryje priešininkai atstatė pusiausvyrą (5:5), o netrukus T.Lincevičius nusvėrė dvikovos svarstyklės „Best 4 You“ pusėn (5:6). Po šio epizodo komandos dar apsikeitė vaidmenimis ir abi pasidžiaugė persvara savo pusėje, bet kėlinio tiesiojoje šiek tiek tikslesni buvo fiktyvūs aikštelės šeimininkai, kurie sugebėjo išsaugoti minimalų pranašumą savo rankose iki pat ketvirčio pabaigos – 13:12.

Antrojo kėlinio pradžioje M.Stuogio bei Ž.Kaminsko tandemas surinko 5 taškus be atsako ir sutvirtino „Lietuvos Kelių Statybos“ padėtį (18:12). K.Klimo vedama „Best 4 You“ neatsiliko ir kurį laiką vertė priešininkus jausti alsavimą už nugaros. Tiesa vėliau tikslios M.Juodžio ir A.Kaminsko atakos leido aikštelės šeimininkams priartėti prie dviženklio atotrūkio ribos (27:18), bet antroje kėlinio pusėje L.Jagminas taikliu tritaškiu paliko „Lietuvos Kelių Statybai“ 5 taškų pranašumą (29:24). Vis dėlto tuomet estafetę vėl perėmė jau kurį laiką priekyje įsitvirtinusi ekipa, kuris spurtavo 8:0 ir jos persvara perkopė 10 taškų ribą (37:24). Prabudę „Best 4 You“ krepšininkai pirmosios dvikovos pusės pabaigoje realizavo 5 iš 6 baudų metimus ir tokiu būdu įpusėjus mačui paliko „Lietuvos Kelių Statybai“ 8 taškų bagažą – 37:29.

Po didžiosios pertraukos komandos nenusileido viena kitai ir aikštėje vyko pakankamai atkakli kova taškas į tašką, kuri leido „Lietuvos Kelių Statybai“ išlaikyti atstumą. Po K.Klimo tolimo šūvio sveči deficitas ištirpo iki 5 taškų (39:34), tačiau priešingoje barikadų pusėje prabilo V.Bereiša, o po E.Jakučiūno baudos metimo skirtumas vėl tapo dviženklis (48:38). Antroje ketvirčio pusėje „Best 4 You“ prisikasė iki 6 taškų (48:42), bet ir dar kartą „Lietuvos Kelių Statyba“ neleido priešininkams priartėti iki pavojingos ribos ir 5 taškų atsakas leido A.Macijausko kariaunai po trijų kėlinių džiaugtis 11 taškų atotrūkiu – 53:42.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis situacija praktiškai nesikeitė, o ilgainiui „Lietuvos Kelių Statyba“ ėmė dėlioti paskutinius taškus ir galutinai nužudė intrigą. Aikštės šeimininkai su Ž.Kaminsku priešakyje kelioms minutėms neutralizavo varžovų puolimą, o patys iniciavo spurtą 11:0 ir pasiuntė „Best 4 You“ į gilų nokdauną (66:45). Praradę viltis iškovoti medaliu svečiai rungtynių tiesiojoje sugebėjo atsigriebti ir gerokai apkarpė turėtą deficitą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai „Lietuvos Kelių Statybos“ pusėje išliko įtikinamas pranašumas. Galutinis rungtynių rezultatas – 66:54.

Andrius Macijauskas („Lietuvos Kelių Statyba“):

Šiandien didelę laiko dalį galėjai stebėti rungtynes pakankamai ramiai. Kas šiandien klostėsi geriau nei pusfinalyje?

„Pirmas dalykas, kuri krenta į akis – tai klaidos. Pusfinalyje padarėme net 29 klaidas. Šiandien akcentavau tai, kad laimės ta komanda, kuri rečiau klys ir nedarys skubotų sprendimų. Žodžiu nevaidins jasikevičių, nedarys pick n roll’ų nematydami kur pasuoja ar dar kaip nors panašiai. Pats svarbiausias dalykas buvo šiandien, kad reikia žaisti kantriai ir be skubotų sprendimų. Taip ir gavosi. Kilom kilom, kol galiausiai pasižiūrėjome, kad ketvirtajame kėlinyje turime +20. Džiaugiamės pergale ir pirmaisias iškovotais medaliais.“

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju tapo Ž.Kaminskas (21 tšk., 8 rez. p., 24 naud. b.). Jam puikiai talkino M.Stuogis (12 tšk., 7 atk. k.), A.Kaminskas (11 tšk., 10 atk. k., 7 rez. p., 5 išpr. pr.), V.Bereiša (10 tšk.), I.Juodis (6 tšk.) ir M.Juodis (5 tšk., 12 atk. k.).

„Best 4 You“ komandoje išsiskyrė K.Klimas (17 tšk., 6 išpr. pr.), V.Kudokas (12 tšk., 18 atk. k., 7 išpr. pr.), L.Jagminas (12 tšk.), A.Jakštas (6 tšk., 9 atk. k.) ir T.Lincevičius (5 tšk., 6 atk. k.).

„Lietuvos kelių statyba“ antroje rungtynių pusėje nesunkiai susitvarkė su „Kauno NTI-PN“ krepšininkais (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 23:33 val.)„Pistonai (Inmintis)“ neturėjo jokių šansų prieš „Best 4 You“ (2016 kovo 28 d., pirmadienis, 23:26 val.)„Lietuvos Geležinkeliai“ tvirtu mostu pravėrė finalo duris (2016 balandžio 20 d., trečiadienis, 22:47 val.)„Kolegos“ nesunkiai įveikė „Lietuvos kelių statyba“ (65:46) (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 00:06 val.)„Best 4 You“ nesunkiai žengė į pusfinalį (2016 balandžio 12 d., antradienis, 20:00 val.)„Best 4 You“ įrodė pranašumą prieš „Team Five“ ir pasiekė pusfinalį (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 22:06 val.)Puiki antra rungtynių pusė pergalę pasiekti leido „Lietuvos kelių statybai“ (2016 balandžio 13 d., trečiadienis, 22:39 val.)Nerezultatyviose rungtyėse „Resmila-2“ ekipos pergalė ir žingsnis į finalą (2016 balandžio 19 d., antradienis, 11:25 val.)„Pelias“ pavasario taurės turnyrą pradejo pergale prieš „Lietuvos kelių statybą“ (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 23:30 val.)Puiki antra rungtynių dalis nulėmė „Kauno Rami“ pergalę (2016 kovo 20 d., sekmadienis, 20:28 val.)