Coca Cola vs Lietuvos geležinkeliai (58:68)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 balandžio 18 d., Pirmadienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Distanciją laikę „Lietuvos Geležinkeliai“ prasibrovė į finalinio ketverto varžybas

2016 balandžio 18 d., Pirmadienis, 23:01 val., peržiūros: 1004

Balandžio 18-dieną, pirmadienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės ketvirtfinalio akistata tarp namuose žaidusių „Coca Cola“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Lietuvos Geležinkelių“ ekipos.

Rungtynių pradžioje į priekį veržėsi „Coca Cola“ ir kurį laiką neleido varžovams persverti rezultato. Vis dėlto įsismaginęs A.Grabauskas smeigė du tritaškius iš eilės ir ketvirčio viduryje pirmą kartą nusvėrė dvikovos svarstykles svečių pusėn (9:10). Po R.Jacunsko dvitaškio komandas skyrė minimumas (11:12), tačiau kėlinio tiesiojoje „Lietuvos Geležinkelių“ snaiperiai pratęsė aikštės šeimininkų krepšio bombardavimą. A.Grabauskas švystelėjo dar porą tolimų metimų, dar vieną pridėjo A.Vaivada, o „Lietuvos Geležinkeliai“ kėlinį baigė laimėta atkarpa 2:11 ir po 10 minučių kovos džiaugėsi dviženkliu atotrūkiu – 13:23.

Antrajame ketvirtyje tokios ryškaus skirtumo nebeliko ir žaidimas tapo lygesnis. Tiesa solidus pranašumas toliau laikėsi „Lietuvos Geležinkelių“ rankose ir ši komanda išliko padėties šeimininke. Pirmosiomis minutėmis „Coca Cola“ prisikasė iki vienženklės ribos (17:25). Visgi po kurio laiko svečiai atsakė 5 „sausais“ taškais nutolo 13 taškų skirtumu (17:30). Pirmosios susitikimo pusės finiše S.Ragausko vedami „Lietuvos Geležinkeliai“ ne tik neprisileido varžovų arčiau, tačiau dar ir minimaliai padidino turėtą pranašumą ir įpusėjus mačui susikrovė 14 taškų bagažą – 22:36.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos Geležinkelių“ persvara pasiekė 16 taškų ribą (22:38) ir aikštės šeimininkų padėtis pasiekė kritinį tašką. Vis dėlto vėliau „Coca Cola“ prabudo, susiėmė į rankas ir lyderio vaidmens ėmęsis L.Puodžiūnas ne tik pridėjo 8 taškus prie savo ekipos spurto 12:3, bet ir dar du rezultatyvius perdavimus, taip pasižymėdamas visose sėkmingose atakose. Po šio šuolio į priekį „Coca Cola“ deficitas ištirpo iki 7 taškų (34:41), bet tuomet priešingoje barikadų pusėje 4 taškus surinko D.Grušauskas (34:45). o jam įkandin dvitaškį pridėjo T.Žvirblis ir „Lietuvos Geležinkeliai“ vėl atitolo (34:47). Antroje ketvirčio pusėje „Coca Cola“ porą kartų suapvalino atsilikimą iki 10 taškų (37:47; 39:49), bet paskutinis žodis trečiajame kėlinyje priklausė įsibėgėjusiems „Lietuvos Geležinkeliams“. Svečių ekipa ketvirtį baigė 7 taškais be atsako ir prieš lemiamą dvikovos dalį pateikė labai svarią paraišką pergalei – 39:56.

Ketvirtojo kėlinio starte „Coca Cola“ parodė šturmo užuomazgas ir braukė atsilikimą iki 13 taškų (43:56). Visgi aikštės šeimininkų budelis A.Grabauskas dar kartą pataikė iš toli ir grąžino 16 taškų skirtumą. Tiesa „Coca Coca“ nenuleido rankų ir R.Jacunsko vedami iniciavo spurtą 9:0, po kurio svečiams beliko 7 taškų pranašumas (52:59). „Coca Cola“ krepšininkų nelaimei lemtingoje rungtynių atkarpoje „Lietuvos Geležinkelių“ snaiperių rankos nedrebėjo ir tikslą pasiekė dar trys tolimi metimai, palaidoję aikštelės šeimininkų viltis atsitiesti. Nuaidėjus finaliniam švilpukui „Lietuvos Geležinkeliai“ išlaikė savo pusėje 10 taškų persvarą ir žengė į pusfinalį. Galutinis dvikovos rezultatas – 58:68.

Tomas Žvirblis („Lietuvos Geležinkeliai“):

Šiandien ganėtinai anksti pabėgote į priekį, laikėte atstumą ir varžovai ne taip ir dažnai džiaugėsi pranašumu savo pusėje. Kas įtakojo tokį scenarijų?

„Turbūt pagrindinis akcentas šiandien buvo geras tritaškių pataikymas. Manau, kad tikrai neblogu procentu metėme tolimus metimus (12/39 – 30,77%). Po krepšiais šiandien sunkiai sekėsi, tai manau pagrindinė pergalės priežastis ir buvo tritaškiai“

Jau žinote su kuo teks žaisti pusfinalyje ir turbūt stebėjote varžovus. Kokios mintys apie būsimą dvikovą?

„Manau, kad šioje taurėje visos komandos daugmaž lygios ir laimėti gali tiek jie, tiek mes. Žinoma, kad tikimės nugalėti.“

„Lietuvos Geležinkelių“ pergalės kalviais buvo A.Grabauskas )23 tšk., 6 atk. k.), S.Ragauskas (10 tšk., 8 atk. k.), A.Vaivada (10 tšk.), M.Visockis (9 tšk.), T.Žvirblis (7 tšk., 10 atk. k., 8 rez. p.) ir D.Grušauskas (7 tšk., 6 atk. k.).

„Coca Cola“ gretose išsiskyrė R.Jacunskas (19 tšk., 13 atk. k., 5 išpr. pr., 31 naud. b.), L.Puodžiūnas (12 tšk., 12 rez. p.), V.Stočkus (10 tšk., 7 atk. k.), M.Brazauskas (8 tšk., 6 atk. k.) ir T.Narankevičius (4 tšk.).

Pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės pusfinalyje „Lietuvos Geležinkeliai“ susitiks su „Lietuvos Kelių Statyba“.

„Lietuvos Geležinkeliai“ tvirtu mostu pravėrė finalo duris (2016 balandžio 20 d., trečiadienis, 22:47 val.)„Lietuvos Geležinkeliai“ perlipo BC „Ambi“ barjerą (2016 balandžio 08 d., penktadienis, 22:53 val.)Vos penkiese žaidę „Lietuvos geležinkeliai“ palaužė „Sportija“ ekipos pasipriešinimą (2016 kovo 23 d., trečiadienis, 21:20 val.)Tris kėlinius dominavę „Lietuvos Geležinkeliai“ nesuteikė „Resmilai ‒ 2“ minčių apie pergalę (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 23:24 val.)„ICE“ įrodė pranašumą prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 22:00 val.)„Coca Cola“ įveikę „Abstinentus“ „Sportturo“ taurėje pasiekė pirmą pergalę (2016 kovo 21 d., pirmadienis, 22:46 val.)„Vilkai“ Pavasario „Sportturo“ 2016 taurę pradėjo netikėta pergale prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 kovo 17 d., ketvirtadienis, 22:12 val.)„Coca Cola“ pranoko „BK Centre ‒ 2“ ir žengė į ketvirtfinalį (2016 balandžio 11 d., pirmadienis, 22:56 val.)Nuožmioje kovoje „Senukai“ parklupdė „Coca Cola“ (2016 kovo 28 d., pirmadienis, 23:46 val.)Du Sauliaus Mikalausko tritaškiai rungtynių pabaigoje pražudė „Coca Cola“ komandą Pavasario „Sportturas“ taurės 2016 atidarymo rungtynėse (2016 kovo 14 d., pirmadienis, 22:51 val.)