Lietuvos kelių statyba vs Lietuvos geležinkeliai (51:76)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 20 d., Trečiadienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Lietuvos Geležinkeliai“ tvirtu mostu pravėrė finalo duris

2016 balandžio 20 d., Trečiadienis, 22:47 val., peržiūros: 1153

Balandžio 20-ąją dieną, trečiadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės pusfinalio dvikova tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Lietuvos Kelių Statybos“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Lietuvos Geležinkelių“ ekipos.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė svečiai (0:3), tačiau netrukus „Lietuvos Kelių Statyba“ smogė galingą atsaką 10:0 ir pasiuntė žinią varžovams. Po E.Jakučiūno dvitaškio, sužaidus 4 minutes, „Lietuvos Geležinkeliai“ paprašė minutės pertraukėlės, bet jos metu sugebėjo išspręsti savas problemas. Svečių komandai prireikė vos 1,5 minutės ir rezultatas tapo lygus (12:12), o vėliau „Lietuvos Geležinkeliai“ surinko dar 7 taškus, pratęsė laimėtą atkarpą iki 0:14 ir pasiuntė oponentus į nokdauną (12:19). Vienintelius „Lietuvos Kelių Statybos“ taškus paskutinių 6 minučių atkarpoje pelnęs A.Kaminskas sušvelnino savo komandos atsilikimą iki 5 taškų ir po 10 minučių kovos „Lietuvos Geležinkeliai“ tenkinosi 5 taškų atotrūkiu – 14:19.

Antrojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai prisikasė iki 4 taškų (15:19), bet priešingoje barikadų pusėje 5 taškais atsakė L.Gudanavičiaus ir A.Vaivados tandemas, kuris priartino „Lietuvos Geležinkelių“ atotrūkį prie dviženklės ribos (15:24). Tritaškį realizavę „Lietuvos Kelių Statybos“ krepšininkai vėl priartėjo (18:24), tačiau į tai priešininkai atsakė spurtu 0:6 ir padvigubino atotrūkį (18:30). Dar vienas tikslus aikštės šeimininkų tolimas šūvis šiek tiek sudrumstė vandenį ir sumažino atstumą iki vienženklės ribos (21:30), bet antroje kėlinio pusėje „Lietuvos Kelių Statybos“ puolimas buksavo ir retai davė vaisių. Tuo tarpu „Lietuvos Geležinkeliai“ toliau diktavo savo sąlygas ir nepaisant visiško bejėgiškumo prie baudų metimo linijos (0/5), kitose aikštės vietose svečiai toliau lenkė varžovus, finišavo laimėta atkarpa 2:9 ir ilsėtis išėjo pakankamai geros nuotaikos – 23:39.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos Geležinkeliai“ toliau po truputį krovėsi pranašumą ir mažais žingsniais didino prarają tarp ekipų. Po A.Grabausko tritaškio šūvio svečiai atitrūko 21 taško skirtumu (25:46), tačiau vėliau „Lietuvos Kelių Statyba“ išsijudino ir įpūtė šiek tiek gyvybės apmirusiame puolime. 5 taškais ve atsako aikštės šeimininkai braukė deficitą iki 16 taškų (30:46), o vėliau kurį laiką neleido atstumui perkopti 20 taškų ribos. Vis dėlto kėlinio tiesiojoje „Lietuvos Geležinkeliai“ sužibėjo tiek puolime, tiek gynyboje ir prieš lemiamą susitikimo dalį džiaugėsi solidžiu ir svariu pergalei 23 taškų pranašumu – 33:56.

Ketvirtasis kėlinyje galima sakyti buvo tiesiog formalumas, o pirmosiomis jo minutėmis „Lietuvos Geležinkeliai“ toliau rodė savo galią ir įgijo 27 taškų persvarą (34:61). Prabudusi „Lietuvos Kelių Statyba“ neženkliai apkarpė nuostolius (38:61), tačiau priešingoje barikadų pusėje netrukus žodį tarė M.Visockis ir S.Ragauskas, kurie padėjo savo komandai įgyti rekordinį, 28 taškų pranašumą (38:66). Nepaisant to, kad intriga jau seniai paliko salę ir rungtynių nugalėtojas nekėlė abejonių, aikštės šeimininkai nesudėjo ginklų, kovėsi ir bandė kautis iki galo. Keli tritaškiai išjudino apmirusį „Lietuvos Kelių Statybos“ puolimą ir suapvalino deficitą iki 20 taškų (49:69), tačiau rungtynių finiše „Lietuvos Geležinkeliai“ sudėliojo paskutinius taškus ir iškovojo kelialapį į finalą rezultatu 51:76.

Tomas Žvirblis („Lietuvos Geležinkeliai“):

Pastaruoju metu tenka stebėti Jūsų žaidimą visuose šios taurės etapuose ir kuo arčiau finalo, tuo labiau jis gerėja. Kokios to priežastys?

„Manau pagrindinė priežastis yra ta, kad pradedame vis komandiškiau žaisti. Šiandien buvo tikrai neblogas mūsų pataikymas. Iš toli galbūt nelabai krito, bet ir arčiau tikrai neblogai pataikėm.“

Imsite finalą?

„Imsim!“

Andrius Macijauskas („Lietuvos Kelių Statyba“):

Žvelgiant realiai – šiandien neturėjote vilčių. Varžovai didžiąją dalį rungtynių solidžiai pirmavo. Kodėl taip atsitiko?

„Rungtynių pradžioje, kai varžovai gynėsi asmeniškai, tai dar pirmavome 12:5, bet paskui jie pastatė zoną ir baigėsi mūsų džiaugsmas. Nepataikėme tritaškių. Varžovų aukštaūgiai labai gerai gynėsi apačioje. Tai neturėjome šansų nei metant iš toli, nei po krepšiu. Be viso šito dar padarėme beveik 30 klaidų (29). Su tokiu žaidimu laimėti neįmanoma.“

„Lietuvos Geležinkelius“ į finalą vedė T.Žvirblis (21 tšk., 6 per. k., 30 naud. b.), D.Grušauskas (16 tšk., 16 atk. k., 7 rez. p., 6 per. k., 7 išpr. pr., 36 naud. b.), L.Gudanavičius (16 tšk.), M.Visockis (9 tšk.), A.Vaivada (6 tšk.) ir A.Grabauskas (6 tšk., 6 atk. k., 3 bl.).

„Lietuvos Kelių Statybos“ gretose išsiskyrė V.Bereiša (14 tšk.), E.Jakučiūnas (11 tšk.), M.Juodis (9 tšk., 8 atk. k.), A.Kaminskas (8 tšk., 10 atk. k.) ir Ž.Kaminskas (7 tšk., 7 rez. p.).

Pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės finale „Lietuvos Geležinkeliai“ susikaus su „Resmila – 2“. „Lietuvos Kelių Statyba“ del bronzos grumsis su „Best 4 You“

Distanciją laikę „Lietuvos Geležinkeliai“ prasibrovė į finalinio ketverto varžybas (2016 balandžio 18 d., pirmadienis, 23:01 val.)„Lietuvos Geležinkeliai“ perlipo BC „Ambi“ barjerą (2016 balandžio 08 d., penktadienis, 22:53 val.)Tris kėlinius dominavę „Lietuvos Geležinkeliai“ nesuteikė „Resmilai ‒ 2“ minčių apie pergalę (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 23:24 val.)Vos penkiese žaidę „Lietuvos geležinkeliai“ palaužė „Sportija“ ekipos pasipriešinimą (2016 kovo 23 d., trečiadienis, 21:20 val.)„ICE“ įrodė pranašumą prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 22:00 val.)„Lietuvos kelių statyba“ antroje rungtynių pusėje nesunkiai susitvarkė su „Kauno NTI-PN“ krepšininkais (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 23:33 val.)„Kolegos“ nesunkiai įveikė „Lietuvos kelių statyba“ (65:46) (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 00:06 val.)„Lietuvos Kelių Statyba“ pranoko „Best 4 You“ ir pasidabino bronzos medaliais (2016 balandžio 22 d., penktadienis, 23:41 val.)„Vilkai“ Pavasario „Sportturo“ 2016 taurę pradėjo netikėta pergale prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 kovo 17 d., ketvirtadienis, 22:12 val.)Puiki antra rungtynių pusė pergalę pasiekti leido „Lietuvos kelių statybai“ (2016 balandžio 13 d., trečiadienis, 22:39 val.)