BC „Ambi“ vs Lietuvos geležinkeliai (49:74)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2016 balandžio 08 d., Penktadienis, 20:15 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

„Lietuvos Geležinkeliai“ perlipo BC „Ambi“ barjerą

2016 balandžio 08 d., Penktadienis, 22:53 val., peržiūros: 817

Balandžio 8-ąją dieną, penktadienį, Kauno Technikos Kolegijoje įvyko pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės aštuntfinalio mūšis tarp namuose žaidusios BC „Ambi“ ekipos ir svečių rolėje buvusių „Lietuvos Geležinkelių“ krepšininkų.

Susitikima geriau pradėjo svečiai, kurie pelnė 4 taškus be atsako ir nuo pirmųjų minučių įsitvirtino pirmaujančiųjų vaidmenyje. Nors BC „Ambi“ netrukus taip pat atidarė savo taškų sąskaitą (2:4), tačiau šios komandos puolimas buksavo ir sėkmingos atakos didžiąją dalį ketirčio laiko buvo retas reiškinys. Tuo tarpu „Lietuvos Geležinkeliai“ spurtavo 0:7 ir nutolo 9 taškais (2:11), o kiek vėliau D.Grušauskas surinko 6 taškus paeiliui ir padidino savo ekipos atotrūkį iki 13 taškų (4:17). Kėlinio tiesiojoje prabudę BC „Ambi“ atsakė laimėta atkarpa 6:0 ir tokiu būdu po pirmųjų 10 minučių paliko priešininkams 7 taškų persvarą – 10:17.

Antrojo kėlinio starte komandos apsikeitė keliomis rezultatyviomis atakomis ir saugus atstumas išliko „Lietuvos Geležinkelių“ pusėje. Visgi po kurio laiko BC „Ambi“ įsismagino, smeigė porą tritaškių ir leido varžovams pajusti alsavimą už nugaros (20:22). Antroje ketvirčio pusėje aikštelės šeimininkai surinko dar 5 taškus be atsako, po kurių rungtynėse grįžo lygybė (25:25), tačiau įsiveržti į priekį BC „Ambi“ nesugebėjo. Tuo tarpu turėtą pranašumą išsvaistę „Lietuvos Geležinkeliai“ pirmosios susitikimo pusės finiše prisiminė sėkmingo žaidimo formulę, paskutinę 1,5 minutės atkarpą laimėjo rezultatu 0:7 ir įpusėjus mačui pirmavo rezultatu 25:32.

Po didžiosios pertraukos BC „Ambi“ kilo į šturmą, surengė žaibišką spurtą 7:0 ir atstatė pusiausvyrą (32:32). Vis dėlto perimti pirmaujančiųjų estafetės aikštės šeimininkams ir vėl nepavyko, o išlyginus rezultatą jų puolimas nustojo duoti vaisius ir stojo kelių minučių tyla. Tuo tarpu „Lietuvos Geležinkeliai“ vėl stojo į savus bėgius, oponentų tylos minutes pavertė galingu spurtu 0:16 ir pasiuntė aikštelės šeimininkus į gilų nokdauną (32:48). Paskutinėmis trečiojo kėlinio akimirkomis BC „Ambi“ nutraukė taškų badą, bent jau šiek tiek sumažino atsilikimą ir prieš lemiamą susitikimo dalį „Lietuvos Geležinkeliai“ tenkinosi 11 taškų bagažu – 39:50.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis svečiai pelnė 5 taškus ir susigrąžino 16 taškų persvarą (39:55). Kiek vėliau BC „Ambi“ tai pat pagyvino savo puolimą sėkmingomis atakomis, bet spragos gynyboje trukdė priartėti ir „Lietuvos Geležinkeliai“ išlaikė saugų atstumą. Antroje ketvirčio pusėje aikštelės šeimininkai galutinai palūžo ir tuo netruko pasinaudoti tarsi ant bangos rungtyniaujantys „Lietuvos Geležinkeliai“. Paskutinę rungtynių atkarpą T.Žvirblio kariauna laimėjo rezultatu 3:14 ir nuaidėjus finaliniams švilpukui džiaugėsi solidžia pergale. Galutinis dvikovos rezultatas – 49:74.

Tomas Žvirblis („Lietuvos Geležinkeliai“):

Visas rungtynes veržėtės į priekį, bet varžovai vis priartėtdavo ir lipdavo Jums ant kulnų. Kas padėjo susikrauti tokį pranašumą antroje rungtynių pusėje?

„Turbūt, kad priekinės linijos žaidėjai pradėjo žaisti, ėmė pataikyti savo metimus iš po krepšio, o varžovai pradėjo bauduoti. Tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl pabėgome į priekį.“

Koks Jūsų tikslas šiame turnyre? Į kurios spalvos medalius taikotės?

„Žinoma, kad taikome į aukščiausios prabos medalius, bet krepšinyje visko būna.“

„Lietuvos Geležinkelius“ į kitą etapą vedė D.Grušauskas (20 tšk., 13 atk. k., 5 išpr. pr., 33 naud. b.), T.Žvirblis (15 tšk., 6 per. k.), S.Ragauskas (10 tšk., 7 atk. k., 6 rez. p.), L.Gudanavičius (9 tšk.), M.Visockis (8 tšk.) ir A.Grabauskas (6 tšk., 10 atk. k.).

BC „Ambi“ gretose išsiskyrė V.Čypas (25 tšk., 7 atk. k., 5 išpr. pr.), V.Jakelis (12 tšk.) ir S.Grėbliauskas (7 tšk., 6 atk. k.).

Pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės ketvirtfinalyje „Lietuvos Geležinkeliai“ susigrums su „BK Centre – 2“ arba „Coca Cola“.

„Lietuvos Geležinkeliai“ tvirtu mostu pravėrė finalo duris (2016 balandžio 20 d., trečiadienis, 22:47 val.)Vos penkiese žaidę „Lietuvos geležinkeliai“ palaužė „Sportija“ ekipos pasipriešinimą (2016 kovo 23 d., trečiadienis, 21:20 val.)Tris kėlinius dominavę „Lietuvos Geležinkeliai“ nesuteikė „Resmilai ‒ 2“ minčių apie pergalę (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 23:24 val.)Distanciją laikę „Lietuvos Geležinkeliai“ prasibrovė į finalinio ketverto varžybas (2016 balandžio 18 d., pirmadienis, 23:01 val.)BC „Straight“ po nesunkios kovos palaužė BC „Ambi“ ekipą. (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:40 val.)„ASU“ be didesnio vargo palaužė BC „Ambi“ (2016 balandžio 01 d., penktadienis, 10:20 val.)„ICE“ įrodė pranašumą prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 22:00 val.)„Kauno liberalai“ Pavasario „Sportturo“ taurę 2016 pradėjo gynybinio stiliaus pergale prieš „Ambi“ (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 22:10 val.)BC „Ambi“ užtikrintai susitvarkė su „Randeriu“ (2016 kovo 15 d., antradienis, 00:10 val.)„Vilkai“ Pavasario „Sportturo“ 2016 taurę pradėjo netikėta pergale prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 kovo 17 d., ketvirtadienis, 22:12 val.)