Šernai vs Makroflex (73:84)30+ lyga, „Jabra“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 25 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Makroflex“ antrą kartą įveikė „Šernus“ ir žais „30+“ lygos „Jabra“ pirmenybių finale

2016 balandžio 25 d., Pirmadienis, 22:56 val., peržiūros: 1206

Balandžio 25 dieną A. Sabonio KC sporto salėje įvyko „30+“ lygos „Jabra“ pirmenybių antros pusfinalio rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai „Šernai“ priemė svečius „Makroflex“. Pirmas pusfinalio rungtynes rezultatu 60:52 buvo laimėję „Makroflex“.

Rungtynių pradžioje komandos žaidė lygiai. Ketvirtą minutę dviejų taškų persvarą turėjo „Šernai“ (8:6). Netrukus spurtą pradėjo „Makroflex“, kurie pataikė tris tritaškius iš eilės, pataikė dvitaškį ir sužaidus penkias su puse minutės privertė minutės pertraukėlės prašyti „Šernus“ (8:17). Po minutės pertraukėlės atsigavo „Šernai“, kurie pelnė septynis taškus be atsako (15:17). Komandos toliau žaidė rezultatyviai. Paskutinėmis kėlinio minutėmis komandos žaidė lygiai, o baigiantis kėlinio laikui tritaškį iš vidurio aikštės pataikė A.Grigaliūnas (25:25).

Antro kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliais metimais (27:27). Sužaidus dvi minutes komandas skyrė tris taškai (30:27). Trečią minutę spurtą pradėjo „Makroflex“, kurie pelnė 12 taškų be atsako (30:39). Septintą minutę, po ilgos pertraukos, taškus vėl pavyko pelnyti „Šernams“ (32:39). Paskutinėmis kėlinio minutėmis komandos žaidė lygiai, o „Makroflex“ išsaugojo aštuonių taškų persvarą (38:46).

Antrą trečio kėlinio minutę komandas skyrė devyni taškai (39:48). Vėliau septynis taškus be atsako pelnė „Makroflex“ (39:55). Labiau atitrūkti varžovams „Šernai“ neleido ir pamažu mažino varžovų persvarą. Aštuntą minutę komandas skyrė devyni taškai (51:60). Netrukus tritaškį pataikė „Makroflex“ (51:63). Visgi kėlinio pabaigą geriau sužaidė „Šernai“. Jie gynėsi be klaidų, sumažino varžovų persvarą iki aštuonių taškų (55:63), o baigiantis kėlinio laikui taiklus V. Čibirkos dvitaškis paliko „Makroflex“ šešių taškų pranašumą (57:63).

Trečią ketvirto kėlinio minutę „Makroflex“ pranašumas padidėjo iki 10 taškų (60:70). Visgi neturkus spurtą pradėjo „Šernai“, kurie pelnė šešis taškus be atsako (66:70). Šeštą minutę komandas skyrė tik keturi taškai (70:74). Netrukus „Makroflex“ ėmė tolti nuo varžovų. Svečiai pelnė aštuonis taškus be atsako, po kurių skirtumas išaugo iki 12 taškų (70:82). Per paskutines dvi su puse minutės „Makroflex“ neleido „Šernams“ atkūrti intrigos ir įveikė juos rezultatu 73:84.

“Makroflex“ žais finale, o „Šernai“ kovos dėl trečios vietos. Jų varžovai paaiškės balandžio 26 dieną „Jachtklubo“ sporto salėje.

„Makroflex“ treneris L.Narmontas: „Pirmame kėlinyje abi komandos sunkiai gynėsi, praleido po 25 taškus. Antrame kėlinyje pagerinome gynybą, todėl varžovai įmetė tik 13 taškų. Pirmame kėlinyje P.Juchnevičius darė ką norėjo, antrame A.Grigaliūnas šiek tiek taškų sumetė. Antrame kėlinyje pabėgome nuo varžovų. Trečiame kėlinyje pavyko dar šiek tiek truktelti, o paskui įsivėlėme į pozicinį lėtą žaidimą, kuris dažnai stringa iš tikro. Varžovai tuo naudojosi. Mes niekaip neužbėgome, strigome puolime. Gynyboje ir kamuolis tik iš kažkelinto karto atsikovodavome. Leidome varžovams priartėti ir sukurti intrigą. Gale keli tritaškiai įkrito ir manau sužaidėme kokybiškiau.“ Paklaustas, kodėl pradžioje rungtynių varžovai labai daug kamuolių atkovojo puolime, treneris atsakė: „Ne tik pradžioje, bet ir trečiame bei ketvirtame kėliniuose lygiai taip pat. Nežinau kokios problemos iš tikro. Tarsi to pykčio trūksta. Atrodo viską padarome, bet varžovai atkovoja kamuolį, jis neįkrenta, bet vėl kartoja metimą ir įmeta iš kažkelinto karto. Manau kokybiškiau sužaidėme. Aišku, varžovams linkėjimai, gerą kovą davė, bet pelnytai išėjome į finalą atrodo trečius metus iš eilės.“ Paklaustas, ką galvoja apie finalą, treneris atsakė: „Sunku pasakyti kurie varžovai būtų geresni. Jei patektų „Korys“, būtų dežavu, už praeitus metus galėtume atsigriebti. Ganėtinai skirtingos komandos, sunku pasakyti kuri būtų parankesnė. Kas bus tas bus. „Korys“ geriau gal pažįstamas, bet „Krepšinio pasaulis“ lygesnė komanda, suolas lygesnis.“

Šernai: Aivaras Grigaliūnas – 23 tšk., Paulius Juchnevičius – 17 tšk. (7 išpr. praž.), Paulius Atkočiūnas – 13 tšk.

Makroflex: Martynas Motiejaitis – 17 tšk., Donatas Rimkevičius – 14 tšk. (7 išpr. praž.), Justinas Leitanas – 13 tšk., Sergej Korolkov – 12 tšk.

„Makroflex“ be didesnio vargo įveikė „Remza“ penketuką. (2015 gruodžio 14 d., pirmadienis, 20:35 val.)Šaltesnius nervus demonstravę „Makroflex“ krepšininkai įkopė į „30+“ lygos Olimpą (2016 gegužės 13 d., penktadienis, 23:18 val.)„Makroflex“ neturėjo vargo su „UNO“ krepšininkais (2016 sausio 13 d., trečiadienis, 22:31 val.)„Makroflex“ sezoną pradėjo nesunkia pergale prieš „ACME ‒ Jabra“ (2015 spalio 27 d., antradienis, 22:13 val.)„Makroflex“ nesuteikė iliuzijų „Šilainiams“ (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 19:09 val.)„Makroflex“ pasiekė pergalę bei sutvirtino lyderio poziciją (2016 vasario 17 d., trečiadienis, 23:59 val.)„Makroflex“ pusfinalį pradėjo sunkia pergale prieš „Šernus“ (2016 balandžio 19 d., antradienis, 22:42 val.)„Šernai“ įtikinamai įveikė „Šilainius“ (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 22:18 val.)„Makroflex“ pranoko „Korį“ (2016 sausio 08 d., penktadienis, 23:13 val.)Tik po atkaklios kovos „Makroflex“ įveikė „RBnuoma ‒ IVnet“ ekipą (2015 lapkričio 25 d., trečiadienis, 23:23 val.)