Makroflex vs Šilainiai (87:57)30+ lyga, „Jabra“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 vasario 07 d., Sekmadienis, 15:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Makroflex“ nesuteikė iliuzijų „Šilainiams“

2016 vasario 07 d., Sekmadienis, 19:09 val., peržiūros: 1200

Vasario 7-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „30+“ lygos „Jabra“ pirmenybių akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusios „Makroflex“ komandos ir svečių rolėje buvusių „Šilainių“.

Susitikimo pradžioje „Makroflex“ pelnė 5 taškus be atsako ir tokiu būdu įsiveržė į priekį (5:0). Tiesa, netrukus prabilo ir „Šilainiai“, kurių gretose smaginosi snaiperiai. A.Nausėda įsūdė du tritaškius, R.Stirbys pridėjo dar vieną ir dar pirmoje dvikovos pusėje rungtynėse grįžo pusiausvyra (9:9). Sėkmingas D.Rimkevičiaus žaidimas puolime padėjo aikštelės šeimininkams susigrąžinti persvarą savo pusėn (15:11), tačiau su priešininkų krepšiu susidraugavusi „Šilainių“ toliašaudė artilerija nedavė varžovams ramybės ir lygybė vėl grįžo (17:17). Vis dėlto, ketvirčio tiesiojoje „Makroflex“ taip ir neužleido svečių į priekį, vėl nusvėrė susitikimo svarstykles savo pusėn ir laimėjo pirmąsias 10 minučių rezultatu 24:19.

Antroje ketvirčio starte pora J.Svirkos dvitaškių pjovė atstumą tarp komandų iki minimumo (24:23), tačiau po šio epizodo „Šilainiai“ kuriam laikui nutilo ir už tai svečiams teko brangiai sumokėti. Žaidimo vadžias į savo rankas perėmę „Makroflex“ krepšininkai kelias minutes dominavo aikštėje, surinko 8 taškus be atsako ir priartėjo prie dviženklės ribos (32:23), o netrukus tris skaudžius dūrius iš toli paleido M.Motiejaičio ir A.Knezio duetas. Po akibrokšto, kuris baigėsi laimėta aikštės šeimininkų atkarpa 17:0 (41:23), „Šilainių“ puolimą prikėlė R.Stirbys, tačiau jo pastangų priartėjimui nepakako ir įpusėjus mačui „Makroflex“ išsaugojo 18 taškų atotrūkį – 45:27.

Po didžiosios pertraukos „Makroflex“ suapvalino pranašumą iki 20 taškų (47:27), bet į tai „Šilainiai“ atsakė 7 taškais ir sušvelnino nuostolius iki 13 taškų (47:34), kas buvo svečiams šioks toks šviežio oro gurkšnis po šalto ir nemalonaus dušo. Vis dėlto, tuomet priešingoje barikadų pusėje 5 taškus pelnė D.Milaknis (52:34), o netrukus jo komandos draugai pridėjo dar 7 taškus ir skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 23 taškų (59:36). Pagrindinio savo ginklo puolime šiame ketvirtyje J.Svirkos dėka, paskutinėmis minutėmis „Šilainiai“ atkarpė deficitą iki 18 taškų ir bent jau nepralaimėjo trečiojo kėlinio. Visgi, prieš lemiamą dvikovos dalį situacijos šeimininkai buvo aiškūs – 61:43.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis pastebimai rungtyniavęs N.Urbanavičius surinko 7 savo ekipos taškus paeiliui ir sugrąžino šiokią tokią intrigą (63:50). Vis dėlto, puikų žaidimą demonstruojantys „Makroflex“ krepšininkai neketino paleisti iniciatyvos iš savų rankų ir netrukus ėmė dėlioti paskutinius taškus šiame mače. A.Knezio ir J.Leitano tandemas įsūdė tris tritaškius, kartu surinko 13 taškų be jokio priešininkų atsako ir palaidojo net ir optimistiškiausias svečių viltis atsitiesti (76:50). Po K.Kažanio dvitaškio skirtumas išaugo iki 30 taškų (80:50), tačiau į gilų naukdauną pasiųsti „Šilainiai“ dar pamėgino pasispardyti. 7 taškus surinkę svečiai sušvelnino atsilikimą iki 23 taškų (80:57), bet rungtynių finiše sulaukė identiško „Makroflex“ atsako ir nuaidėjus finaliniam švilpukui švieslentėje degė skaičiai 87:57 „Makroflex“ naudai.

Andrius Knezys („Makroflex“):

Šiandien intrigos nebuvo daug ir galima sakyti kontroliavote įvykius aikštėje. Kas įtakojo tokį žaidimą?

„Pagaliau susirinkome ne penkiese ar šešiese. Paprasčiausiai mums užteko jėgų visoms rungtynės, o varžovams – ne. Padarėme daugiau keitimų, turėjome daugiau jėgų ir geriau pataikėme.“

„Šilainiai“ rungtynių komentuoti nepanoro.

„Makroflex“ pergalės kalviais buvo J.Leitanas (21 tšk., 15 atk. k., 2 bl., 32 naud. b.), M.Motiejaitis (17 tšk.), D.Milaknis (17 tšk.), A.Knezys (13 tšk., 7 atk. k.), D.Rimkevičius (10 tšk., 9 atk. k., 5 rez. p., 6 išpr. pr.) ir K.Kažanis (7 tšk., 6 atk. k.).

„Šilainių“ gretose išsiskyrė J.Svirka (18 tšk., 12 atk. k.), A.Nausėda (13 tšk.), R.Stirbys (12 tšk., 7 atk. k.) ir N.Urbanavičius (7 tšk., 8 išpr. pr.).

„Makroflex“ „30+“ lygos „Jabra“ pirmenybėse iškovojo vienuoliktąją pergalę ir žengia su trimis pralaimėjimais (11-3). „Šilainių“ sąskaitoje devyni laimėjimai ir šešios nesėkmės (9-6).

SK „Vertigo“ Sugebėjo atsirevanšuoti „Šilainiams“. (2016 sausio 17 d., sekmadienis, 15:49 val.)„Šernai“ įtikinamai įveikė „Šilainius“ (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 22:18 val.)„UNO“ nepasigailėjo negausių „Šilainių“ pajėgų (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 22:40 val.)„Makroflex“ pranoko „Korį“ (2016 sausio 08 d., penktadienis, 23:13 val.)Tik po atkaklios kovos „Makroflex“ įveikė Asociaciją „Krepšinio pasaulis“ (2015 lapkričio 04 d., trečiadienis, 00:11 val.)„Makroflex“ ketvirtajame kėlinuke palaužė SK „Vertigo“ komandą (2015 lapkričio 11 d., trečiadienis, 22:20 val.)„Makroflex“ neturėjo vargo su „UNO“ krepšininkais (2016 sausio 13 d., trečiadienis, 22:31 val.)„Makroflex“ pusfinalį pradėjo sunkia pergale prieš „Šernus“ (2016 balandžio 19 d., antradienis, 22:42 val.)„Makroflex“ be didesnio vargo įveikė „Remza“ penketuką. (2015 gruodžio 14 d., pirmadienis, 20:35 val.)„RBnuoma ‒ IVnet“ po atkaklios kovos įveikė „Šilainius“ (2016 kovo 09 d., trečiadienis, 22:34 val.)