Sporto manija vs DNC (84:80)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Didysis finalas
2016 gegužės 30 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Emocijoms nepasidavusi „Sporto manija“ pasiekė auksinę pergalę

2016 gegužės 30 d., Pirmadienis, 23:19 val., peržiūros: 1467

Pirmadienį, gegužės 30 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės Didysis finalas, tarp šeimininkų teisėmis žaidusios „Sporto manijos“ ir svečių rolėje buvusių „DNC“ krepšininkų. Nuo pat susitikimo pradžios tarp komandų užvirė atkakli kova, tačiau po ilgosios pertraukos „Sporto manija“ kiek atitrūko. Nepaisant to „DNC“ dar buvo perėmę iniciatyvą, tačiau rungtynių pabaigoje emocijoms nepasidavę šeimininkai sužaidė daug užtikrinčiau bei pasiekė pergalę ir pasidabino aukso medaliais. 84:80 (24:18, 14:21, 22:16, 24:25).

Rungtynių pradžia, kaip ir buvo tikėtasi, buvo atkakli ir abi ekipos viena po kitos sėkmingai rinko taškus. Kiek vėliau „DNC“ krepšininkai kiek pristabdė, kui puikiai pasinaudojęs „Sporto manijos“ gynėjas J.Pocius surinko penkis taškus iš eilės ir padidino sugrąžino šeimininkams pirmaujančios komandos rolę (12:8). Ir toliau puolime solidžiau atrodžiusi „Sporto manija“ sėkmingai rinko taškus, tačiau ir svečiai nešaudė tuščiais šoviniais, ko pasekoje įpusėjus pirmajam ketvirčiui komandas skyrė šeši taškai (18:12). Kiek vėliau kelis epizodus geriau sužaidę „DNC“ krepšininkai priartėjo prie varžovų, tačiau pastarieji žymiai geriau sužaidė kėlinuko pabaigą ir susigrąžino šešių taškų atotrūkį. 24:18.

Nors antrame kėlinuke pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė aikštės šeimininkai, taip dar labiau padidindami atotrūkį, tačiau nieko ilgai nelaukę „DNC“ puolėjai D. Bakanas ir K. Meiliūnas kartu surengė spurtą 0:11, kurio dėka svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas bei įgijo trijų taškų pranašumą (26:29). Į tai „Sporto manija“ atsakė šešiais taškais iš eilės, kurie ir vėl išvedė juos į priekį (32:29). Nepaisant to, šįkart D. Budgino ir K. Meiliūno taškai leido svečiams dar kartą spurtuoti bei išsiveržti į priekį (34:38). Vis tik, per likusį laiką iki ilgosios pertraukos pradžioje didžiąją dalį baudų metimų realizavę šeimininkai sugebėjo atsilikimą sumažinti iki minimumo. 38:39.

Po ilgosios pertraukos „Sporto maniją“ į priekį tempęs K. Vaičekauskas sugrąžino savo komandai trijų taškų pranašumą (44:41). Čia pat iš toli pasižymėjęs D. Budginas rezultatą išlygino (44:44), tačiau šįkart iššovęs A.Šaulys, padedamas K. Vaičekausko surengė dar vieną spurtą, kurio dėka šeimininkų pranašumas išsaugo iki šešių taškų (50:44). Kiek vėliau svečiai ir vėl sumažino deficitą iki poros taškelių, tačiau ir toliau puolime agresyviai bei greitai žaidusi „Sporto manija“ arčiau priešininkų neprisileido (57:50). Likus žaisti mažiau nei minutei iki trečiojo ketvirčio pabaigos „DNC“ dar labiau sumažino atsilikimą, tačiau iš toli pasižymėjęs V. Stankevičius suteikė savo komandai penkių taškų atotrūkį. 60:55.

Paskutinės ir lemiamos rungtynių dalies pradžioje komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, ko pasekoje skirtumas tarp jų nepakito. Kiek vėliau iš toli pasižymėjęs D. Bakanas sumažino „DNC“ atsilikimą iki dviejų taškų (64:62). Į tai tuoj pat buvo atsakyta greitu J. Pociaus išpuoliu, po kurio sekė dar vienas D. Budgino tolimas šūvis, sumažinęs skirtumą tarp komandų iki minimumo (66:65). Ilgai netrukus sėkmingą atkarpą sužaidę svečiai sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas ir išlaikyti ją iki kėlinuko vidurio, kada septynis taškus be atsako surinkę šeimininkai susigrąžino pirmaujančios komandos rolę (76:72). Vis labiau emocijoms pasidavę „DNC“ krepšininkai prarado susikaupimą, kuo puikiai pasinaudojusi „Sporto manija“ sužaidę dar vieną sėkmingą atkarpą ir galutinai atitrūko nuo varžovų. 84:80.

Po iškovoto čempionų titulo komandos vadovas Modestas Vaškūnas buvo gana lakoniškas: „Viską stebėjau, viską mačiau, visą laiką, kaip sakoma, laikiausi ant pulso ir iš tikrųjų nebuvo sunku, pakankamai lengvai laimėjome“.

Naudingiausiu Didžiojo finalo žaidėju buvo pripažintas „Sporto manijos“ krepšininkas Leonardas Ivanovas.

„Sporto manija“: Arminas Šaulys – 26 tšk. (7 išpr. praž.), Justinas Pocius – 20 tšk. (6 perimt. kam.), Kęstutis Vaičekauskas – 19 tšk. (5 išpr. praž.), Leonardas Ivanovas – 14 tšk. (14 atk. kam., 5 išpr. praž.)

„DNC“: Karolis Meiliūnas – 25 tšk. (6 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Dainius Bakanas – 16 tšk., Paulius Valentukonis – 11 tšk. (12 atk. kam.), Donatas Budginas – 11 tšk.

„Sporto spalvos“ padovanojo „Sporto manijai“ vietą finale (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 21:25 val.)„Sporto manija“ įveikė „Omegą“ (2016 gegužės 16 d., pirmadienis, 21:09 val.)„Sporto manija“ nesunkiai susitvarkė su „Akademija“ (2016 gegužės 13 d., penktadienis, 22:23 val.)„Agentus“ nesuspėjo paskui „Sporto Maniją“ (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 23:46 val.)Permainingoje kovoje kelią į pusfinalį prasiskynė „Sporto Manija“ (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 22:55 val.)„Bartukai“ buvo bejėgiai prieš „Sporto manijos“ puolimą (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 20:33 val.)Ketvirtajame kėlinyje į šturmą kilusi „DNC“ ekipa laimėjo atkaklų pusfinalio mūšį (2016 gegužės 28 d., šeštadienis, 00:08 val.)Mūšyje negausiomis pajėgomis „DNC“ antroje rungtynių pusėje paklojo pergalės pamatus (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 19:24 val.)„Hidraulinės Sistemos“ pranyko „DNC“ šešėlyje (2016 gegužės 10 d., antradienis, 22:44 val.)„DNC“ antroje rungtynių dalyje įrodė savo pranašumą prieš „Akademiją“ (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 21:17 val.)