Agentus vs Sporto manija (68:98)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 11 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Agentus“ nesuspėjo paskui „Sporto Maniją“

2016 gegužės 11 d., Trečiadienis, 23:46 val., peržiūros: 1265

Gegužės 11-ąją dieną, trečiadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės A pogrupio dvikova tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Agentus“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Sporto Manijos“.

Pirmuosius taškus šiame mače pelnė A.Šaulys ir „Sporto Manija“ atsidūrė priekyje (0:3). Tiesa netrukus priešingoje barikadų pusėje „Agentus“ į priekį ėmė tempti M.Galinio ir P.Zabielsko tandemas, kuris iniciavo spurtą 10:2 ir leido aikštės šeimininkams atitrūkti 5 taškais (10:5). Vis dėlto vėliau „Sporto Manija“ įklampino priešininkus į sau parankų žaidimą. Neblogai rezgamos pozicinės atakos tebuvo viena ir ne pati svarbiausia medalio, o liūto dalį taškų svečiai rinkosi po zoniniu presingu išprovokuotų varžovų klaidų, kurios baigdavosi tuo, jog M.Vaškūno kariauna rinko lengvus taškus greitose atakose. Galingas „Sporto Manijos“ spurtas 2:17 nubloškė „Agentus“ ekipą dviženkliu atstumu (12:22), bet ilgainiui svečiai apsiprato ir paskutinėmis ketvirčio minutėmis šiek tiek sušvelnino deficitą. Po 10 minučių kovos rezultatas buvo 19:26.

Antrojo kėlinio starte blykstelėjo L.Ivanovas, kuris pelnė 7 taškus iš eilės ir padvigubino atstumą tarp ekipų (19:33), o netrukus jo komandos draugai pridėjo dar 4 taškus ir padidino „Sporto Manijos“ atotrūkį iki 16 taškų (21:37). Kėlinio viduryje R.Adžgausko dvitaškis leido svečiams įgyti jau 19 taškų persvarą ir dėl to, kas laiko žaidimo vadžias abejonių nekilo. Nebeturintys kur trauktis „Agentus“ krepšininkai antroje ketvirčio pusėje surengė spurtą 9:2 ir sušvelnino nuostolius iki 12 taškų (35:47), tačiau pirmąją susitikimo pusę šios dvikovos favoritai baigė 8 taškais be atsako ir įpusėjus mačui komandas skyrė solidus, 20 taškų skirtumas – 35:55.

Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino ir tokio aiškaus dominavimo neliko. Kurį laiką ekipos panašiu tempu rinkosi taškus ir rezultato skirtumas svyravo neženkliai, o dar pirmoje kėlinio pusėje P.Zabielsko vedami aikštelės į šeimininkai šovė į priekį 6:0 ir braukė atsilikimą iki 15 taškų (48:63). Vis dėlto puikiai susižaidusi „Sporto Manija“ neleido intrigai grįžti į salę ir laikė saugų atstumą, o ketvirčio tiesiojoje M.Vaškūno armija vėl paspartino žingsnį, trečiąjį kėlinį baigė laimėta atkarpa 2:12 ir prieš paskutinę susitikimo dalį viena ranka laikė pergalę – 52:77.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas ir mažai kam kilo minčių, jog kažkas ketvirtajame ketvirtyje gali pasikeisti iš esmės. Pirmosiomis minutėmis „Agentus“ niekuo nenusileido oponentams ir vyko atkakli kova taškas į tašką, kuri sustabdė deficito augimą, tačiau ir neleido aikštės šeimininkams ženkliai priartėti. Antroje kėlinio pusėje „Sporto Manija“ tarė dar vieną svarų žodį, spurtavo 0:9 ir įgijo rekordinę, 34 taškų persvarą (64:98). Paskutinėmis rungtynių akimirkomis „Agentus“ dar suspėjo suapvalinti nuostolius iki 30 taškų ir nuaidėjus finaliniam švilpukui „Sporto Manija“ tenkinosi pergale rezultatu 68:98.

Modestas Vaškūnas („Sporto Manija“):

Sutikote pakankamai pajėgius varžovus ir sulaukėte šiokio tokio pasipriešinimo, tačiau rungtynes vistiek laimėjote pakankamai solidžiai. Kur bedalyvautumėte, Jūsų tikslai visada yra aukščiausi ir nuolatos esate priskiriami prie favoritų. Turbūt ir šiais metais nestokojate ambicijų žaisti finale?

„Manau, kad taip. Mes visada renkame konkurencingą komandą, kuri turi žaisti bent jau finaliniame ketverte. O dėl finalo, tai nežinau. Dar nemačiau visų komandų, kurios dalyvauja, sudėčių ir dar sunku pasakyti kas ir kaip. Atkrintamosiose viską pamatysime.“

Kokį įspūdį paliko šiandieninių varžovų komanda?

„Šiaip kovinga komanda, kuri gerai kovoja dėl kiekvieno kamuolio ir tikrai nori žaisti. Kai kurie jų žaidėjai individualiai tikrai neblogi, bet mes paėmėme viršų savo komandiniu žaidimu.“

„Agentus“ atstovai rungtynių nekomentavo.

„Sporto Manijos“ pergalės kalviais buvo A.Šaulys (21 tšk., 8 rez. p., 6 per. k., 35 naud. b.), R.Adžgauskas (15 tšk.), J.Pocius (14 tšk., 6 per. k.), L.Ivanovas (14 tšk.), R.Babilevas (8 tšk.), T.Bietkis (8 tšk.), D.Gudeliauskas (7 tšk.), M.Kvedaras (6 tšk., 5 per. k.) ir E.Kaluginas (5 tšk.).

„Agentus“ gretose išsiskyrė M.Galinis (25 tšk., 9 atk. k.), P.Zabielskas (21 tšk., 8 atk. k., 5 rez. p 2 bl., 10 išpr. pr.), K.Skiečius (6 tšk.), E.Skurvydas (4 tšk., 13 atk. k.), E.Navikas (4 tšk.) ir E.Gilys (3 tšk., 10 atk. k.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje „Sporto Manijai“ tai buvo pirmasis susitikimas (1-0). „Agentus“ žengia su vienu laimėjimu ir dviem nesėkmėmis (1-2).

„Bartukai“ buvo bejėgiai prieš „Sporto manijos“ puolimą (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 20:33 val.)„Sporto spalvos“ padovanojo „Sporto manijai“ vietą finale (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 21:25 val.)Emocijoms nepasidavusi „Sporto manija“ pasiekė auksinę pergalę (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:19 val.)Permainingoje kovoje kelią į pusfinalį prasiskynė „Sporto Manija“ (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 22:55 val.)„Sporto manija“ įveikė „Omegą“ (2016 gegužės 16 d., pirmadienis, 21:09 val.)„Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės starte ‒ „Agentus“ pergalė tik po pratęsimo (2016 gegužės 04 d., trečiadienis, 21:42 val.)„Sporto manija“ nesunkiai susitvarkė su „Akademija“ (2016 gegužės 13 d., penktadienis, 22:23 val.)Jaunieji „Bartukai“ pamokė „Agentus“ (2016 gegužės 17 d., antradienis, 22:52 val.)„Akademija“ „Laikinosios sostinės“ Mažąją taurę pradėjo pergale prieš „Agentus“ (2016 gegužės 06 d., penktadienis, 22:20 val.)