Sporto manija vs BC „Rezervas“ (79:70)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 gegužės 30 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Sporto manija“ perlipo BC „Rezervo“ barjerą

2016 gegužės 30 d., Pirmadienis, 22:30 val., peržiūros: 975

Gegužės 30 dieną, A. Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės pusfinalio rungtynės, kuriose aikštės šeimininkų statusą turėjusi „Sporto manija“ susikovė su BC „Rezervu“. Pusfinalyje yra žaidžiamos vienos rungtynės, tad susitikimo nugalėtojas iškart žengs į taurės finalą, o pralaimėjusi ekipa turės susikauti dėl trečiosios vietos. „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės finalai jau rytoj A. Sabonio krepšinio centre.

Rungtynių pradžioje abi ekipos apsikeitė tolimu metimu. „Sporto manijos“ gretose pasižymėjo R.Ūzas, BC „Rezervo“ – M.Šemeklis. Tačiau tada šeimininkai spurtavo 11:3 ir po to paties R. Ūzo tolimo šūvio pirmavo 14:5. Nors ir po D. Šemeklio dviejų metimų iš po krepšio BC „Rezervas“ priartėjo iki 14:9, tačiau dar vienas „Sporto manijos“ spurtas 10:0 leido šeimininkams pirmauti 24:9. Kėlinukas pasibaigė svečių ekipos žaidėjo M. Gaižausko dėjimu iš viršaus, po kurio rezultatas tapo 24:12.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Sporto manijos“ aukštaūgis D.Pogužinskas pataikė tolimą metimą, po kurio šeimininkai jau pirmavo 31:14. BC „Rezervui“ pirmoje rungtynių pusėje koją kišo netaiklūs metimai iš patogių padėčių, kuo puikiai pasinaudojo „Sporto manija“, kuri kėlinuko pabaigoje, vedama R. Ūzo ir A.Pelšs, padidino savo pranašumą ir įpusėjus susitikimui pirmavo 46:28.

Visgi, trečią kėlinuką BC „Rezervas“ pradėjo pasikeitęs – užsivedimas žaidime ir vienas kito palaikymas per penkias minutes neleido priešininkams pelnyti nei vieno taško, o M. Šemeklio žaidimas po krepšiu, taiklūs R. Puikio ir J. Pranevičiaus tritaškiai sumažino „Sporto manijos“ persvarą iki 46:40. Ir toliau BC „Rezervas“, daugiausia L. Grabausko pastangų dėka, stengėsi vis labiau priartėti prie šeimininkų ir likus kelioms minutėms iki kėlinuko pabaigos atsilikinėjo vos keturiais taškais 52:48. Visgi, kėlinuko pabaigoje „Sporto manija“ surengė mažą spurtą, kurį vainikavo puikus R. Ūzo skrydis ir dėjimas iš viršaus. Pasibaigus trečiajam kėlinukui švieslentė rodė 60:50,

Ketvirtajame kėlinuke BC „Rezervas“ vėl spurtavo 4:11 ir sumažino šeimininkų pranašumą iki vieno taiklaus tolimo metimo 64:61, tačiau arčiau svečiams šiose rungtynėse jau nepavyko priartėti. Kėlinuko pabaigoje taiklūs M. Žaunieriūno metimai įtvirtino „Sporto manijos“ pergalę, o rungtynių desertu tapo puikus V.Pikalavičius dėjimas iš viršaus. Galutinis rungtynių rezultatas 79:70. Pergalė „Sporto manijai“ užtikrino vietą finale, kuriame rytoj teks suremti ginklus su „Kauno autobusais“. Tuo tarpu BC „Rezervas“ rungtynėse dėl trečiosios vietos mes iššūkį „Panemunės“ krepšininkams.

Sporto manija: Modestas Žaunieriūnas – 21 tšk. (5 išpr. praž.), Rokas Ūzas – 18 tšk. (15 atk. kam., 5 išpr. praž.), Deividas Pogužinskas – 15 tšk. (11 atk. kam.), Vytautas Edvardas Pikalavičius – 12 tšk. (16 atk. kam.)

BC „Rezervas“: Lukas Grabauskas – 18 tšk. (12 atk. kam., 9 išpr. praž.), Martynas Gaižauskas – 15 tšk., Rokas Puikys – 15 tšk., Dovydas Šemeklis – 14 tšk. (17 atk. kam., 5 rezult. perd.)

„Sporto Manija“ pranoko charakterį rodžiusį BC „Rezervą“ (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 22:57 val.)„Sporto manija“ iškovojo triuškinančią pergalę prieš „Panemunės“ ekipą (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 22:15 val.)„Panemunė“ išliejo daug prakaito kovoje su BC „Rezervu“ (2016 gegužės 22 d., sekmadienis, 19:02 val.)Daug prakaito išliejusi „Panemunė“ paliko BC „Rezervą“ už apdovanojimų pakylos (2016 gegužės 31 d., antradienis, 23:29 val.)Ketvirtame kėlinyje dominavęs BC „Rezervas“ parklupdė „Kauno SRC“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 21:43 val.)Visas rungtynes užnugaryje „Sporto Maniją“ laikę „Kauno SRC“ krepšininkai reabilitavosi po pirmojo prisvilusio blyno (2016 gegužės 12 d., ketvirtadienis, 21:50 val.)Nusiteikimas ir kova iki paskutinių sekundžių padovanojo BC „Rezervui“ pergalę prieš „Eidiną“ (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 22:29 val.)„Kauno Autobusus“ savo šešėlyje laikiusi „Sporto Manija“ susižėrė ir „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės auksą (2016 gegužės 31 d., antradienis, 23:34 val.)