Kauno SRC vs Sporto manija (80:73)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 12 d., Ketvirtadienis, 19:00 val. @ Kauno mechanikos mokykla, Taikos pr. 129, Kaunas, LT-51126

Visas rungtynes užnugaryje „Sporto Maniją“ laikę „Kauno SRC“ krepšininkai reabilitavosi po pirmojo prisvilusio blyno

2016 gegužės 12 d., Ketvirtadienis, 21:50 val., peržiūros: 922

Gegužės 12-ąją dieną, ketvirtadienį, gausiai apšviestoje saulės Kauno mechanikos mokyklos salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės B pogrupio mūšis tarp namuose žaidusios „Kauno SRC“ ekipos ir svečių vaidmenyje buvusių „Sporto Manijos“ krepšininkų.

Jau dvikovos starte A.Žadeikio kariauna demonstravo kur kas tikslesnį žaidimą ir pirmosiomis minutėmis surinko 7 taškus be atsako, kurie leido užimti pirmaujančiųjų sostą. Po kurio laiko išsijudino ir „Sporto Manija“, tačiau ši ekipa niekaip neatrado savojo žaidimo ir buksavo puolime. D.Gvezdausko ir Ž.Krupskio taiklūs šūviai išvedė „Kauno SRC“ į priekį dviženkliu skirtumu (14:4), bet ir tuo sunkiai įsivažiuojančių svečių bėdos nesibaigė. Dar 5 taškus surinkę R.Adžgauskas ir R.Grinius pratęsė savo komandos spurtą iki 10:1 ir atstumas tarp ekipų šoktelėjo jau iki 14 taškų (19:5). D.Pogužinsko bei A.Šukio sėkmingi metimai įpūtė gyvybės apmirusiam „Sporto Manijos“ puolimui ir braukė nuostolius iki 9 taškų (19:10), bet paskutinis žodis pirmajame ketvirtyje priklausė D.Gvezdauskui, kuris įsūdė dar vieną tritaškį ir padėjo „Kauno SRC“ ekipai laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 22:10.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Sporto Manija“ sukruto ir ėmė vytis varžovus. Dvi sėkmingas atakas užbaigė M.Žaunieriūnas (22:14), o po kurio laiko jo komandos draugai pratęsė laimėtą atkarpą iki 1:9 ir aikštės šeimininkams beliko 4 taškų bagažas (23:19). Tiesa vėliau estafetę vėl perėmė „Kauno SRC“ krepšininkai, kurie atsakė spurtu 8:2 ir tokiu būdu susigrąžino dviženklį pranašumą (32:21). Ketvirčio viduryje D.Gvezdausko dvitaškis padidino „Kauno SRC“ atotrūkį iki 13 taškų, tačiau pirmosios susitikimo pusės finiše M.Vaškūno armija pasistengė atsigriebti. Blykstelėjęs A.Šaulys sumėtė 6 taškus, dar dvitaškį pridėjo E.Serkevičius ir aikštės šeimininkų persvara aptirpo iki 5 taškų (36:31). Vis dėlto paskutinėmis pirmosios rungtynių pusės akimirkomis R.Grinius dar suspėjo šiek tiek pakelti A.Žadeikiui ir visai savo komandai ūpą, pasižymėjo tiksliu dvitaškiu ir įpusėjus mačui „Kauno SRC“ džiaugėsi 7 taškų pranašumu – 38:31.

Po didžiosios pertraukos katės ir pelės žaidimas tęsėsi. K.Pupinio išpuoliai leido „Sporto Manijai“ prisikasti iki 5 taškų (40:35), tačiau tuomet ir vėl prabilo aikštės šeimininkai. „Kauno SRC“ atsakė 7 „sausais“ taškais ir tokiu būdu vėl įgijo pakankamai apčiuopiamą, dviženklę persvarą (47:35). Permaininga kova tęsėsi ir antroje kėlinio pusėje. Nors „Sporto Manijos“ krepšininkai nesugebėjo užkaišioti spragų gynyboje, tačiau puolime žaidė ganėtinai agresyviai ir tai davė vaisių. D.Pogužinsko bei R.Griniaus tandemas kėlinio tiesiojoje sušvelnino deficitą iki 5 taškų ir privertė varžovus dar kartą sunerimti, bet paskutinis žodis trečiajame kėlinyje priklausė A.Žadeikio auklėtiniams. P.Semaška bei Ž.Krupskis įrašė į savo ekipos sąskaitą po dvitaškį ir prieš lemiamą rungtynių dalį aikštelės šeimininkai turėjjo 9 taškų pranašumą – 60:51.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis sekundėmis K.Pupinis pasižymėjo taikliu metimu (60:53), tačiau į jį A.Makūnas bei P.Aleksynas atsakė 5 taškais ir sugrąžino aikštelės šeimininkams dviženklį atotrūkį (65:53). Nebeturintys kur trauktis „Sporto Manijos“ krepšininkai visomis išgalėmis mėgino atsitiesti ir bandė šturmuoti oponentų krepšį. A.Šaulio rezultatyvios atakos leido intrigai suspurdėti (77:71), tačiau visas rungtynes pirmavusi „Kauno SRC“ ekipa iniciatyvos ir pranašumo iš savo rankų nepaleido ir nuaidėjus finalinei sirenai džiaugėsi pergale rezultatu 80:73.

Algirdas Žadeikis („Kauno SRC“):

Rungtynės kainavo daug emocijų, nors visas rungtynes laikėtės priekyje. Kas lėmė, jog šiandien buvote susitikimo vedliais?

„Ir prieš BC „Rezervą“ laiminėjome, bet tas rungtynes pabaigoje pralošėme. Matyt praeitose rungtynėse gavome gerą pamoką, kad visada reikia žaisti iki galo ir kovoti. Šitam turnyre daug žvaigždžių, bet jos atrodo pavargusios ir žaidžia ne taip, kaip turėtų žaisti. Televizoriuje jų žaidimas atrodo geresnis. Atrodo, kad kai kurie neatiduoda savęs pilnai.“

„Kauno SRC“ į pergalę vedė P.Semaška (20 tšk., 9 rez. p.), D.Gvezdauskas (18 tšk.), Ž.Krupskis (11 tšk., 7 atk. k.), S.Kymantas (10 tšk., 11 atk. k.), R.Grinius (8 tšk., 7 atk. k.), A.Makūnas (8 tšk., 7 atk. k.), R.Adžgauskas (3 tšk.) ir P.Aleksynas (2 tšk.).

„Sporto Manijos“ komandoje pasižymėjo K.Pupinis (14 tšk., 9 atk. k., 2 bl.), A.Šaulys (12 tšk.), E.Serkevičius (10 tšk.), A.Šukys (9 tšk.), M.Žaunieriūnas (8 tšk.), R.Ūzas (7 tšk., 13 atk. k., 5 rez. p.), D.Pogužinskas (7 tšk.) ir V.Pikalavičius (6 tšk., 10 atk. k., 2 bl.).

„Laikinosios Sostinės“ Didžiojoje taurėje „Kauno SRC“ pasiekė pirmąją pergalę ir išlygino savo laimėjimų bei pralaimėjimų balansą (1-1). „Sporto Manijai“ tai buvo pirmoji dvikova turnyre (0-1).

„Kauno Autobusus“ savo šešėlyje laikiusi „Sporto Manija“ susižėrė ir „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės auksą (2016 gegužės 31 d., antradienis, 23:34 val.)„Sporto manija“ perlipo BC „Rezervo“ barjerą (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 22:30 val.)„Panemunė“ užtikrintai įveikė „Kauno SRC“ ekipą (2016 gegužės 17 d., antradienis, 22:25 val.)Ketvirtame kėlinyje dominavęs BC „Rezervas“ parklupdė „Kauno SRC“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 21:43 val.)„Sporto manija“ iškovojo triuškinančią pergalę prieš „Panemunės“ ekipą (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 22:15 val.)„Sporto Manija“ pranoko charakterį rodžiusį BC „Rezervą“ (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 22:57 val.)