Rapala vs Kauno tiltai (66:74)Įmonių lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 spalio 24 d., Pirmadienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Beveik pusę komandos taškų įmetusio L. Kalėdos pastangų neužteko ‒ „Kauno Tiltai“ įrodė savo pranašumą prieš „Rapala“ komandą

2016 spalio 24 d., Pirmadienis, 22:47 val., peržiūros: 1051

Spalio 24 dieną, pirmadienio vakarą, įvyko „Baltik Sport“ įmonių lygos, B pogrupio rungtynės tarp aikštės šeimininkų „Rapala“ bei svečių statusą turėjusių „Kauno Tiltų“ komandų. Puikiai savo priekinę liniją išnaudoję svečiai, užgožė fantastišką šeimininkų gynėjo Lauryno Kalėdos pasirodymą ir laimėjo rungtynes rezultatu 66:74 (16:13; 11:22; 17:14; 22:25). Verta paminėti, jog iš šešiasdešimt šešių „Rapalos“ komandos taškų, šešiasdešimt trys taškus pelnė trys žaidėjai – L.Kalėda, M.Pažėra, R.Mickevičius. Vienintelius likusius komandos taškus tritaškiu metimu pelnė A.Vyšniauskas.

Pirmąsias porą rungtynių minučių komandoms niekaip nepavyko pelnyti taškų. Pirmasis taškus pelnęs žaidėjas buvo A.Čekanauskas, o po dar kelių nesėkmingų „Rapala“ bandymų, M.Urbonavičius pridėjo dvitaškį metimą (0:4). Prabėgus keturioms minutėms, šeimininkų gynėjas L.Kalėda pirmą kartą rungtynėse sėkmingai pralaužė varžovų gynybą. Tai šeimininkams leido įsibegėti ir po to pačio L. Kalėdos ir M. Pažėros tritaškių metimų, šeimininkai įsiveržė į priekį (8:6). Komandų žaidimas išsilygino, o rungtynių rezultatas svyravo lyg švytuoklė – pranašumą įgydavo tai viena, tai kita komanda. Besibaigiant devintąjai rungtynių minutei R. Mickevičiaus tolimas tritaškis išvedė „Rapala“ komandą į priekį. Daugiau kėlinyje komandoms pasižymėti nepavyko. Pirmojo kėlinio rezultatas – 16:13.

Nors šeimininkai kur kas sėkmingiau pradėjo antrąjį kėlinį pelnydami šešis taškus be atsako, tačiau „Kauno Tiltai“ tuo džiaugtis ilgai neleido (20:13). Svečiai sėkmingai ėmė naudotis pagrindiniu savo pranašumu prieš varžovus – aukštaūgiai rinko taškus iš po krepšio, o tuo tarpu „Rapala“ žaidėjai puolime buvo visiškai sukaustyti – daugybė klaidų, daugybė pramestų metimų. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, „Kauno Tiltai“ ne tik, kad ištirpdė turėtą atsilikimą, tačiau ir patys įgijo septynių taškų pranašumą (24:31). Savo įgytos persvaros jie neišvaistė ir iki kėlinio pabaigos. Puikiai sužaistas antrasis kėlinys svečiams prieš ilgąją pertrauką leido pirmauti rezultatu 27:35.

Antrąją rungtynių dalį ir vėl geriau pradėjo šeimininkai. Dvidešimt trečiąją rungtynių minutę jų atsilikimas ištirpo vos iki vieno taiklaus metimo (32:35). Vis dėl to, M. Jurkevičiaus du taiklūs tritaškiai metimai visas jų pastangas nubraukė perniek – svečiai ir vėl trūktelėjo į priekį (32:41). Įpusėjus kėliniui, pirmą kartą šiose rungtynėse komandas skyrė dviženklis taškų skirtumas (34:45). „Rapala“ komandos žaidėjai ginklų sudėti nebuvo pasiruošę, o antroje kėlinio pusėje asmeninis L. Kalėdos šou ne tik, kad neleido varžovams bėgti, tačiau ir leido sumažinti varžovų atsilikimą iki penkių taškų – 44:49.

Lemiamo ketvirčio pradžia klostėsi apylygiai ir tapo akivaizdu, jog šių rungtynių nugalėtojas spręsis paskutinėmis rungtynių minutėmis. Trisdešimt ketvirtąją rungtynių minutę, „Kauno Tiltai“ pabandė pabėgti, o jų pranašumas jau siekė net trylika taškų (49:62). Po „Rapala“ komandos paprašytos minutės pertraukėlės, skirtumas tarp komandų po truputį ėmė mažėti. Likus žaisti tris minutes, komandas skyrė aštuoni taškai (60:68). „Rapala“ žaidėjai ėmė spausti varžovus, o tai juos išmušė iš vėžių ir vertė klysti. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti minutę ir dvidešimt dvi sekundes, M. Pažėros tritaškis skirtumą tarp komandų nubraukė iki šešių taškų (66:72). Vis dėl to, per likusią minutę neišnaudoti keli puikūs šansai dar arčiau priartėti prie varžovų lėmė, jog „Kauno Tiltai“ išsivežė pergalę iš varžovų aikštės laimėdami rungtynes rezultatu 66:74.

Po rungtynių „Kauno Tiltai“ komandos treneris Mindaugas Mažeika pabandė įvardinti detales nulėmusias jo komandos pergalę:

Šiaip sezono pradžia, nei viena komanda dar nerodo savo žaidimo, tai gerai, kad pavyko išnaudoti savo stiprias puses, aukštus žmones, žaidimą per priekį daugiau, varžovai neturėjo ką priešpastatyti dėl to vat, to pasekoje, laimėjome, tai labai džiaugiames, ypač pradžioje sezono ir dar žaidžiant ne kaip, jog pavyksta pergales iškovoti. Tikimės tiesiog toliau gerinti žaidimą.

Tuo tarpu „Rapala“ treneris Gediminas Mickevičius pralaimėjimo priežastis nurašė žaidybinės praktikos trūkumui:

Nebuvo labai gerai kaip pirmos varžybos, daug nepataikėm, daug neapsigynėm, jiems jau skaityk pirmas blynas buvo ir gana sėkmingas, tai labai lengvai jie mus sudorojo.

„Rapala“: Laurynas Kalėda – 32 tšk. (5 išpr. praž.), Raimundas Mickevičius – 17 tšk., Mindaugas Pažėra – 14 tšk. (11 atk. kam., 8 rezult. perd.)

„Kauno tiltai“: Modestas Urbonavičius – 21 tšk. (10 atk. kam.), Mindaugas Mažeika – 17 tšk. (13 atk. kam., 9 rezult. perd.), Tomas Kmitas – 15 tšk. (6 išpr. praž.), Mindaugas Jurkevičius – 11 tšk.

Per ketvirtą kėlinį vos du taškus sukrapštę „Kauno tiltai“ krito prieš „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2017 kovo 01 d., trečiadienis, 00:03 val.)Emocijų kupinose rungtynėse „Kauno tiltų“ pergalė prieš „Callcredit“ (2017 balandžio 03 d., pirmadienis, 22:39 val.)Beveik visas rungtynes pirmavusi „Kauno švara“ įveikė „Rapalą“ (2017 vasario 13 d., pirmadienis, 22:29 val.)Galingai trečiąjį kėlinuką sužaidę „Kauno tiltai“ įveikė „SD Rangą“ (2016 lapkričio 13 d., sekmadienis, 22:28 val.)„Kauno technologijos universitetas“ nesunkiai nugalėjo „Kauno tiltai“ komandą (2016 gruodžio 18 d., sekmadienis, 19:37 val.)„Kauno tiltai“ garbingai priešinosi „Ryternai“ (2017 sausio 04 d., trečiadienis, 20:51 val.)„Baubilas & Verslo pasaulis“ gerokai pasismagino dvikoje su „Rapala“ (2016 lapkričio 07 d., pirmadienis, 22:41 val.)Ketvirtajame kėlinyje „ASS & Endress + Hauser“ komanda palaužė „Rapala“ ekipą (2016 gruodžio 05 d., pirmadienis, 22:41 val.)Lyderių akistatoje ‒ „Kauno tiltų“ pergalė (2017 vasario 07 d., antradienis, 00:27 val.)Antroje rungtynių pusėje įsižaidę „Omegos“ krepšininkai išlygino serijos rezultatą su „Rapala“ (2017 kovo 17 d., penktadienis, 22:20 val.)