SK „Neveronys“ vs R2P Sport ‒ S/M (87:82)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 20 d., Trečiadienis, 18:30 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

SK „Neveronys“ pusfinalį pradėjo pergale po pratęsimo

2016 balandžio 20 d., Trečiadienis, 23:31 val., peržiūros: 1604

Trečiadienį, balandžio 20 dieną, Kauno technikos kolegijos sporto salėje įvyko „C“ lygos, Didžiosios taurės pusfinalis tarp vietos SK „Neveronių“ ir svečių „R2P Sport ‒ S/M“. Tai buvo pirmasis šių dviejų komandų susitikimas pusfinalyje. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo šeimininkų ekipa, kuri nieko nelaukus įgijo gan solidų pranašumą, tačiau tuomet gerą atkarpą sužaidė svečių ekipa ir persvėrė rezultatą savo naudai. Vėliau „R2P Sport ‒ S/M“ ekipai buvo pavykę įgyti dviženklį pranašumą, tačiau greitai SK „Neveronys“ pradėjo kvėpuoti savo varžovams į nugarą. Ir taip tęsėsi iki pat rungtynių pabaigos, kuomet šeimininkai turėjo visas galimybes laimėti, bet kelios klaidos leido svečiams išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą. Pratęsimo metu komandos ir toliau žaidė gan atkakliai, tačiau G.Purauskas smeigė du tolimus metimus, kurie leido jo ekipai įgyti pranašumą ir jį išlaikyti iki pat rungtynių pabaigos.

Pirmąjį kėlinį ekipos pradėjo pora taiklių metimų į krepšį, o tuomet „Neveronių“ ekipa pelnė šešis taškus be atsako ir įsiveržė į priekį, turėdami septynių taškų atotrūkį. Tačiau tuomet du tritaškius smeigė „R2P Sport ‒ S/M“ ekipos aukštaūgiai ir sumažino atsilikimą iki minimumo. Tritaškiu atsakė ir G.Purauskas, bet nuo to laiko šeimininkų puolimas sustojo, o tuo pasinaudojo svečiai. Jie kėlinuką užbaigė 12:2 atkarpa ir po pirmojo ketvirčio turėjo šešių taškų pranašumą – 15:21. Antrąjį kėlinį „R2P Sport ‒ S/M“ ekipa pradėjo nemažindama apsukų ir pelnė dar septynis taškus be atsako bei taip įgijo jau 13-os taškų atotrūkį. Iš po šalto dušo atsigavę šeimininkai, daugiausiai A. Švelnio pastangomis grįžo į rungtynes, suregzdami 13:2 atkarpą. Prieš pat ketvirčio pabaigą, svečiams dar pavyko pelnyti septynis taškus be atsako bei taip įgyti devynių taškų pranašumą, tačiau kėlinuką taikliu dvitaškiu užbaigė „Neveronių“ ekipa. Po pirmosios rungtynių pusės rezultatas buvo 32:39.

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai bandė priartėti vėl prie savo varžovų, tačiau I.Vanagas ir R.Vainikevičius smeigė po tritaškį bei dvitaškį ir taip leido savo komandai vis dar turėti saugų pranašumą. Tuomet sėkmingesnę atkarpėlę sužaidė „Neveronys“, kuriems galiausiai pavyko priartėti prie savo varžovų bei sumažinti atsilikimą iki trijų taškų. Likusią kėlinuko dalį komandos sužaidė taškas į tašką, o rezultatas po trijų kėlinių buvo 57:61. Ketvirtąjį kėlinį kiek sėkmingiau pradėjo „Neveronių“ ekipa, kuri po taiklaus V. Žvirblio tritaškio įgijo dviejų taškų atotrūkį. Tačiau tuomet 8:0 atkarpą sužaidė „R2P Sport ‒ S/M“ ekipa bei vėl susigrąžino rungtynių kontrolę į savas rankas. Tuomet šeimininkai pradėjo naudoti zoninę gynybą, kas jiems pasiteisino. „R2P Sport ‒ S/M“ dažnai rėmėsi tolimais metimais, tačiau jie skriejo pro šalį, o tai leido „Neveronių“ ekipai spurtuoti 11:1 bei įgyti keturių taškų pranašumą, likus žaisti kiek mažiau nei minutei. Po minutės pertraukėlės, „R2P Sport ‒ S/M“ pavyko sėkmingai užpulti, kuomet taškus pelnė E. Kalūginas. Tuomet tas pats E. Kalūginas perimė kamuolį ir pelnė dar du taškus, kurie leido išlyginti rezultatą. Paskutinę ataką turėjo šeimininkai, tačiau ja pasinaudoti nesugebėjo ir prarado kamuolį. Maža to, jie dar paliko keturias sekundes savo varžovų atakai. Visgi, „R2P Sport ‒ S/M“ nepavyko pergalingai užpulti ir komandoms teko žaisti pratęsimą – 75:75.

Pratęsimą komandos pradėjo pelnydamos po du taškus ir tuomet ilgam laikotarpiui sekė taškų badas. Ledus pralaužti pavyko G. Purauskui, kuris pataikė tolimą metimą, tačiau taikliu tolimu metimu atsakė ir T.Bietkis, o tarp komandų vėl tvyravo lygybė. Visgi, kitoje aikštelės pusėje, G.Purauskas smeigė dar vieną tritaškį ir leido „Neveronių“ ekipai įgyti trijų taškų atotrūkį. Tuomet, sėkmingai apsigynę, jie padidino savo pranašumą iki keturių taškų, bet R.Adžgauskas sumetė abu baudos metimus ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. Likus žaisti 14 sekundžių, prie baudų metimo linijos stojo V.Žvirblis, kuris pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir taip suteikė „R2P Sport ‒ S/M“ ekipai išplėšti dar vieną pratęsimą. Visgi, jie tuo šansu nepasinaudojo ir galiausiai prarado kamuolį. Tai leido SK „Neveronių“ ekipai pasiekti pergalę, o galutinis rungtynių rezultatas buvo 87:82.

J.Virbickas (SK „Neveronys“):
„Sunku pasakyti kas nulėmė pergalę. Šiaip mums niekaip ant atkrintamųjų varžybų nepavyksta įgauti žaidybinio ritmo. Vis turim ilgas pertraukas. Grįžtame po ilgų pertraukų į varžybas ir tas komandinis žaidimas vis išsibalansuoja. Bet dėkui vyrams, tikrai lemiamom akimirkom sukovojom ir išplėšėm pergalę“.

SK „Neveronys“: Aurimas Švelnys – 23 tšk. (8 išpr. praž.), Giedrius Purauskas – 15 tšk. (7 rezult. perd.), Vytautas Žvirblis – 14 tšk., Edvardas Jašinskas – 13 tšk. (13 atk. kam.), Evaldas Jurgaitis – 11 tšk. (6 išpr. praž.)

R2P Sport ‒ S/M: Rytis Adžgauskas – 18 tšk., Elvinas Kalūginas – 17 tšk. (13 atk. kam., 5 perimt. kam.), Rytis Vainikevičius – 14 tšk. (5 išpr. praž.)

SK „Neveronys“ ketvirtfinalį pradėjo lengva pergale prieš Birštono SC ‒ „Olimpą“ (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 21:53 val.)SK „Neveronys“ po dramatiškos kovos ir pratęsimo žengė į finalą (2016 balandžio 24 d., sekmadienis, 22:36 val.)SK „Neveronys“ nesunkiai pratęsė pergalių seriją (2015 gruodžio 10 d., ketvirtadienis, 00:04 val.)SK „Neveronys“ nugalėjo „Kėdainių“ ekipą (2016 sausio 31 d., sekmadienis, 18:56 val.)SK „Neveronys“ užtikrintai nugalėjo „Akademijos“ ekipą (2016 kovo 21 d., pirmadienis, 00:31 val.)Po pertraukos prabudę SK „Neveronys“ atėmė pergalę iš „Veiverių Amberio“ (2015 gruodžio 21 d., pirmadienis, 22:02 val.)SK „Neveronys“ buvo neįkandamas riešutas „Laipsniams“ (2015 lapkričio 23 d., pirmadienis, 23:11 val.)SK „Neveronys“ po permainingos kovos privertė pasiduoti puikiai žaidusią BC „Gazuotas pienas“ ekipą. (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 21:43 val.)Geresnė antroji rungtynių dalis nulėmė SK „Neveronys“ pergalę (2015 spalio 19 d., pirmadienis, 22:48 val.)Komandiškai žaidę SK „Neveronys“ neturėjo vargo dvikovoje su „Randeriu“ (2015 lapkričio 13 d., penktadienis, 22:15 val.)