Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija vs Plungės „Saulės“ gimnazija (73:83)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurė 10-12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 balandžio 12 d., Antradienis, 10:00 val. @ Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, Kalnų g. 3, Raseiniai, LT-60136

Plaugės „Saulės“ gimnazija ketvirtąjame kėlinuke įveikė Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnaziją

2016 balandžio 12 d., Antradienis, 16:28 val., peržiūros: 1175

Antradienį, balandžio 12-ąją, buvo sužaistos „Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurės 10-12 klasių, pirmo etapo, Žemaitijos pogrupio rungtynės, kuriose susitiko šeimininkų Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos ir svečių Plungės „Saulės“ gimnazijos komandos. Rungtynes šeimininkai pradėjo dvitaškiu, tačiau po to plungiškiai laimėjo atkarpą 0-7. Šeimininkai nepaleido varžovų į priekį ir įpusėjus kėliniui išlygino rezultatą – 11:11. Antroje ketvirčio pusėje vyravo lygus žaidimas, abi komandos vis apsikeisdavo rezultatyiomis atakomis, tačiau niekam nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Tik pačioje ketvirčio pabaigoje tiksliau sužaidę raseiniškiai įgijo didesnę persvarą ir nebebuvo pavejami per vieną metimą – 23:19.

Antrasis kėlinukas geriau prasidėjo šeimininkams, kurie netrukus įgijo 6 taškų persvarą, bet per porą minučių ją iššvaistė. Plungiškiai stengėsi perimti rungtynių kontrolę į savo rankas, tačiau šeimininkai vėl spurtavo ir sužaidus pusę kėlinio turėjo apčiuopiamą pranašumą – 33:26. Praėjus dar porai minučių svečiai jau turėjo dviženklį deficitą (39:28). Tačiau žemaičiai iki ilgosios pertraukos sumžino savo atsilikimą perpus – 44:39.

Po didžiosios pertraukos Deividas Rasio vedama Plungės „Saulės“ gimnazija buvo dag agresyvesnė ir per porą minučių išlygino rezultatą, o įpusėjus kėliniui jau pirmavo (53:56). Likusį laiką vyko inirtinga kova dėl kiekvieno taško. Abi komandos žaidė rezultatyviai, bet nutolti nepavyko nei vienai ekipai. Prieš lemiamą ketvirtį vyravo lygybė – 64:64.

Ketvirtą kėlinuką ir vėl geriau pradėjo svečiai, kurie per kelias minutes nutolo daugiau nei per vieną metimą (66:70), o įpusėjus ketvirčiui jau turėjo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą – 71:79. Antroje kėlinio pusėje tris minutes nei vienai komandai nepayko pasižymėti. Tirpstantis laikas buvo plungiškių sąjungininkas. Taškų badą nutraukė E.Žilius, po kurio dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki divženklės žymos – 71:81. Per likusias dvi minutes šeimininkams nebepavyko atkurti intrigos šiame susitikime ir raseiniškiai turėjo pripražinti varžovų pergalę rezultatu 73:83.

Po rungtynių pakalbintas Plungės „Saulės“ gimnazijos treneris E. Timofejavas buvo patenkintas savo auklėtinių žaidimu:

„Na aš galvoju, kad vaikinai parodė charakterį. Buvom laimėję eilę rungtynių iš eilė. Kai kurie vaikinai žaidė RBKL už „Olimpą“, kurie laimėjo finale. Buvo truputį atsipaidavę žaidėjai, todėl tris kėlinius buvo sunku žaisti, o ketvirtame kėlinuke parodė charakterį vaikinai ir laimėjom rungtynes.“

Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija: Benas Ilevičius – 33 tšk., Simas Andraitis – 20 tšk. (6 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Povilas Juškys – 5 tšk.

Plungės „Saulės“ gimnazija: Deividas Rasys – 38 tšk. (5 perimt. kam.), Karolis Mockus – 17 tšk. (6 išpr. praž.), Eimantas Žilius – 14 tšk. (11 atk. kam., 6 išpr. praž.)

Trise rungtynes užbaigę Tauragės „Versmės“ gimnazijos žaidėjai nusileido Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijai (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 14:24 val.)Galingai trečią kėlinį sužaidusi Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija pasiekė finalą (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 20:09 val.)Visas rungtynes pirmavusi Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija pasiekė pergalę (2016 kovo 08 d., antradienis, 15:30 val.)Plungės „Saulės“ gimnazija iškovojo lengvą pergalę prieš Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ gimnazistus (2016 balandžio 12 d., antradienis, 17:03 val.)Plungės „Saulės“ gimnazija lengva ranka nuskynė bronzą (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 20:05 val.)Po atkaklios kovos Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija palaužė Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ gimnaziją (2016 balandžio 05 d., antradienis, 14:22 val.)Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija lengvai pasivaikščiojo su Pasvalio raj. „Pumpėnų“ gimnazija (2016 balandžio 29 d., penktadienis, 16:58 val.)Kauno „Saulės“ gimnazija nepaliko vilčių Plungės „Saulės“ gimnazijai bei žengė į finalą (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 19:22 val.)Visas rungtynes iniciatyvos iš rankų nepaleidusi Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazija pasidabino aukso medaliais (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 21:30 val.)