Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija vs Plungės „Saulės“ gimnazija (42:80)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Didžiosios taurės Mažasis finalas
2016 gegužės 09 d., Pirmadienis, 13:00 val. @ Garliavos sporto ir sveikatingumo kompleksas, Vasario 16-osios g. 8, Garliava, Kauno raj., LT-53216

Plungės „Saulės“ gimnazija lengva ranka nuskynė bronzą

2016 gegužės 09 d., Pirmadienis, 20:05 val., peržiūros: 1396

Pirmadienį, gegužės 9 dieną, Garliavos sporto centre įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių didžiosios taurės mažojo finalo rungtynės, tarp šeimininkų rolėje buvusios Kupiškio „Lauryno Stuokos-Gucevičiaus“ gimnazijos ir svečių Plungės „Saulės“ gimnazijos. Nuo pirmųjų minučių jautį už ragų griebę plungiškiai neleido priešininkams kvėpuoti ir vieną po kito rinkę taškus susikrovė septyniolikos taškų pranašumą. Kiek vėliau žaidimas išsilygino, tačiau po ilgosios pertraukos ir toliau dominavę svečiai gana nesunkiai pasidabino bronzos medaliais. 42:80 (7:24, 14:13, 11:20, 10:23).

Jau pačioje pradžioje Plungės „Saulės“ gimnazija surengė spurtą 0:15, taip pasiųsdami priešininkus į nokdauną. Iš jo kupiškiečiams pakilti sekėsi gana nelengvai, tačiau surinkę kelis taškus iš eilės šiek tiek sušvelnino deficitą. Vis tik, ir toliau galingą puolimą demonstravę svečiai pelnė dar septynis taškus be atsako ir padidino skirtumą tarp komandų iki devyniolikos taškų. Per likusį laiką iki pirmojo kėlinuko pabaigos Kupiškio „Lauryno Stuokos-Gucevičiaus“ gimnazijos žaidėjas G. Radzevičius surinko kelis taškus iš eilės ir nežymiai sumažino deficitą. 7:24.

Antrą kėlinuką kiek geriau pradėję šeimininkų rolėje buvę kupiškiečiai sumažino skirtumą tarp komandų iki vienuolikos taškų. Ilgai nesnaudę plungiškiai susigrąžino solidesnį atotrūkį, bet ir toliau žaidimą atradę Kupiškio „Lauryno Stuokos-Gucevičiaus“ gimnazijos krepšininkai ir vėl prisivijo varžovus iki devynių taškų. Vis tik, artėjant ilgajai pertraukai Plungės „Saulės“ gimnazija pabudo iš trumpo letargo miego ir surengę spurtą 2:9, iki ilgosios pertraukos pradžios susigrąžino šešiolikos taškų persvarą. 21:37.

Po ilgosios pertraukos ir toliau puikų puolimą tęsė plungiškiai, ko pasekoje jau pirmosiomis trečiojo ketvirčio minutėmis surengė spurtą 0:8 ir padidino skirtumą tarp komandų iki 24-ių taškų. Prabėgus porai minučių iš toli pataikęs A.Jonaitis kiek sušvelnino atsilikimą, bet ir vėl sėkmingą atkarpą sužaidę svečiai dar labiau padidino pranašumą. Per likusį laiką iki kėlinuko pabaigos abi ekipos dar apsikeitė keliais taikliais metimais, po kurių skirtumas tarp jų išliko 25 taškai. 32:57.

Paskutinės rungtynių dalies pradžioje paskutinius vinis į priešininkų karstą kalė V. Lapis, pataikydamas du tritaškius iš eilės. Atsilikimą kiek švelnino keturi iš eilės šeimininkų taškai, tačiau nepaisant to, Plungės „Saulės“ gimnazija be gailesčio surengė dar vieną spurtą 0:13, kurio dėka skirtumas tarp komandų pasiekė triuškinančius keturiasdešimt taškų. Susitikimo pabaigoje Kupiškio „Lauryno Stuokos-Gucevičiaus“ gimnazija dar pataikė du tolimus metimus, tačiau tai nieko nekeitė ir rungtynes geriau užbaigę plungiškiai pasidabino bronzos medaliais. 42:80.

Naudingiausiu Mažojo finalo krepšininku buvo pripažintas Plungės „Saulės“ gimnazijos žaidėjas Eimantas Žilius.

Kupiškio „Lauryno Stuokos-Gucevičiaus“ gimnazija: Augustas Jonaitis – 15 tšk. (11 atk. kam.), Giedrius Radzevičius – 14 tšk. (11 atk. kam., 6 išpr. praž.), Mantas Aleinikovas – 3 tšk.

Plungės „Saulės“ gimnazija: Deividas Rasys – 18 tšk., Eimantas Žilius – 17 tšk. (6 išpr. praž.), Karolis Mockus – 15 tšk. (11 atk. kam., 5 išpr. praž.), Vilius Lapis – 15 tšk.

Plungės „Saulės“ gimnazija iškovojo lengvą pergalę prieš Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ gimnazistus (2016 balandžio 12 d., antradienis, 17:03 val.)Kauno „Saulės“ gimnazija nepaliko vilčių Plungės „Saulės“ gimnazijai bei žengė į finalą (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 19:22 val.)Plaugės „Saulės“ gimnazija ketvirtąjame kėlinuke įveikė Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnaziją (2016 balandžio 12 d., antradienis, 16:28 val.)Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija nesunkiai prasibrovė į finalą (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 19:18 val.)