Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija vs Pasvalio Petro Vileišio gimnazija (82:86)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Didysis finalas
2016 gegužės 11 d., Trečiadienis, 14:30 val. @ Prienų arena, Pramonės g. 20, Prienai, LT-59140

Visas rungtynes iniciatyvos iš rankų nepaleidusi Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazija pasidabino aukso medaliais

2016 gegužės 11 d., Trečiadienis, 21:30 val., peržiūros: 1173

Trečiadienį, gegužės 11 dieną, Prienų arenoje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių Mažosios taurės Didysis finalas, tarp šeimininkų rolėje buvusios Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijos ir svečių Pasvalio „Petro Viliešio“ gimnazijos ekipų. Nuo pat susitikimo pradžios abi komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau kiek geriau atrodę pasvaliečiai įgijo kelių taškų pranašumą, kurio nepaleido beveik viso susitikimo metu. Nepaisant įnirtingos rungtynių pabaigos Pasvalio „Petro Vilešio“ gimnazija išsaugojo pergalę savo rankose, ko pasekoje džiaugėsi Mažosios taurės čempionų titulu. 85:86 (21:27, 18:15, 20:25, 23:19).

Rungtynių pradžia buvo apylygė, tačiau taškus tik tolimais metimais rinkę pasvaliečiai turėjo minimalią persvarą. Nepaisant to, penkis taškus iš eilės pelnę šeimininkų rolėje buvusi ekipa perėmė iniciatyvą ir įgijo keturių taškų pranašumą. Kiek vėliau žaidimas klostėsi gana banguotai, ko pasekoje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, tačiau kėlinuko pabaigoje žymiai geriau pasirodę Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazistai sužaidė atkarpą 2:11 ir susigrąžinę iniciatyvą į savo rankas įgijo šešių taškų atotrūkį. 21:27.

Antrojo ketvirčio pradžioje raseiniškiai dar kiek sušvelnino deficitą, tačiau pasvaliečius į priekį timptelėjęs D. Ilgutis padėjo jiems atitrūkti įgyjant vienuolikos taškų pranašumą. Įpusėjus kėlinukui komandos dar apsikeitė trumpomis atkarpomis, po kurių Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija dar kiek sumažino atsilikimą. Vis tik, prieš pat ilgąją pertrauką prabilę raseiniškių snaiperiai M. Plavinskas ir S. Andraitis padėjo sumažinti skirtumą tarp komandų iki trijų taškų. 39:42.

Po ilgosios pertraukos ir toliau tęsėsi apylygė kova, todėl išskirti favoritą būtų buvę sunku. Vis tik, prabėgus kelioms minutėms panašaus žaidimo, Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazija surengė spurtą 0:10 ir padidino skirtumą tarp komandų iki vienuolikos taškų. Nuo to momento ekipos dar labiau suaktyvino puolimą, ko pasekoje ir toliau viena po kitos atakas užbaigdavo rezultatyviais išpuoliais. Pačioje kėlinuko pabaigoje geriau pasirodęs Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijos žaidėjas S. Andraitis padėjo savo komandai sumažino atsilikimą iki vienženklio. 59:67.

Lemiamos rungtynių dalies pradžioje keturis baudų metimus prametęs J. Vitartas praleido progą dar labiau padidinti savo komandos pranašumą, o tuo pasinaudoję šeimininkai sugebėjo sumažinti deficitą iki penkių taškų. Vis tik, pačiu laiku atsigavę pasvaliečiai surengė spurtą, kurio metu surinko aštuonis taškus iš eilės ir įgijo trylikos taškų atotrūkį. Taip lengvai nusileisti nesiruošę raseiniškiai sugebėjo atsitiesti ir spurtavę 17:4 sugebėjo sumažinti deficitą iki minimumo. Nepaisant to, lemiamomis akimirkomis šaltą protą išlaikę Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazijos krepšininkai išsaugojo minimalų pranašumą bei iškovojo čempionų titulą. 85:86.

Naudingiausiu Didžiojo finalo krepšininku buvo išrinktas Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazijos žaidėjas Paulius Petrikonis.

Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija: Benas Ilevičius – 31 tšk., Simas Andraitis – 24 tšk. (6 perimt. kam., 9 išpr. praž.), Dovydas Savickas – 9 tšk. (9 rezult. perd.)

Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazija: Domantas Ilgutis – 24 tšk., Šarūnas Valunta – 20 tšk. (5 perimt. kam.), Paulius Petrikonis – 18 tšk., Jokūbas Rutkauskas – 12 tšk. (12 atk. kam.)

Visas rungtynes pirmavusi Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija pasiekė pergalę (2016 kovo 08 d., antradienis, 15:30 val.)Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazija gana nesunkiai prasibrovė į finalą (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 20:16 val.)Galingai trečią kėlinį sužaidusi Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija pasiekė finalą (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 20:09 val.)Trise rungtynes užbaigę Tauragės „Versmės“ gimnazijos žaidėjai nusileido Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijai (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 14:24 val.)Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija lengvai pasivaikščiojo su Pasvalio raj. „Pumpėnų“ gimnazija (2016 balandžio 29 d., penktadienis, 16:58 val.)Po atkaklios kovos Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija palaužė Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ gimnaziją (2016 balandžio 05 d., antradienis, 14:22 val.)Plaugės „Saulės“ gimnazija ketvirtąjame kėlinuke įveikė Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnaziją (2016 balandžio 12 d., antradienis, 16:28 val.)