Huawei vs BC „Gazuotas pienas“ (80:72)B lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2017 kovo 15 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Emocijų kupinose varžybose „Huawei“ išplėšė sunkią pergalę prieš BC „Gazuotas pienas“

2017 kovo 15 d., Trečiadienis, 22:58 val., peržiūros: 1579

Kovo 15 – ąją, trečiadienį, įvyko „ALT reklama“ B lygos pirmosios aštuntfinalio varžybos tarp aikštelės šeimininkų „Huawei“ bei svečių statusą turėjusių BC „Gazuotas pienas“ komandų. Permainingoje bei kietoje kovoje, pranašumą šį vakarą įrodė „Huawei“ ekipa įveikdama varžovus rezultatu 80:72 (22:21, 19:17, 17:22, 22:12). Serijoje iki dviejų pergalių „Huawei“ ekipa įsiveržė į priekį 1-0.

Jau nuo pat rungtynių pradžios ekipos žaidė taškas į tašką ir nors svečiams po sužaistų dviejų minučių buvo pavykę kiek įsiveržti į priekį (5:11), tačiau įpusėjus kėliniui jau šeimininkai turėjo vieno metimo persvarą (15:13). Likusią kėlinio dalį abi ekipos tiesiog keitėsi taikliais metimais bei nei vienai iš jų pabėgti nuo varžovų nepavyko. Po pirmųjų dešimties minučių minimali „Huawei“ komandos persvara – 22:21.

Pirmąją antrojo ketvirčio pusę iniciatyva priklausė jau BC „Gazuoto pieno“ komandai. Tiesa, žymiai atitrūkti jie nesugebėjo ir po sužaistų penkiolikos minučių pirmavo vos trim taškais (27:30). Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, svečiams buvo pavykę atitrūkti aštuoniais taškais, tačiau visiškai koncentraciją aikštelėje praradę BC „Gazuotas pienas“ žaidėjai ne tik, kad iki kėlinio pabaigos sugebėjo iššvaistyti sunkiu darbu gynyboje įgytą pranašumą, bet ir į ilgąją pertrauką išėjo atsilikinėjančios komandos vaidmenyje. Per mažiau nei dvi minutes A.Dervinskas, Ž.Jašinas smeigė po tolimą metimą, P.Balčiūnas pridėjo dvitaškį ir negana to, D.Juknevičius paskutinę kėlinio sekundę pataikė įspūdingą tolimą metimą per varžovo rankas taip išvesdamas savo ekipą į priekį trim taškais – 41:38.

Trečiąjį kėlinį K.Kokoška atidarė taikliu tritaškiu metimu ir išlygino rungtynių rezultatą (41:41), tačiau su didele energija puolime žaidę „Huawei“ komandos žaidėjai dvidešimt trečiąją rungtynių minutę įgijo aštuonių taškų pranašumą (51:43). Vis dėl to, BC „Gazuotas pienas“ žaidėjai rado jėgų atsitiesti ir jau po poros minučių buvo vos per vieną metimą nuo varžovų (51:49). Negana to, likusį kėlinio laiką svečiai užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą ir iki kėlinio pabaigos sugebėjo įsiveržti į priekį. Prieš lemiamą ketvirtį jų persvara siekė du taškus – 58:60.

„Huawei“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo septyniais taškais be atsako bei taip įgijo penkių taškų pranašumą (65:60). Iki kėlinio pabaigos likus žaisti pusketvirtos minutės, po šaltakraujiško E. Kalugino tritaškio metimo komandas skyrė vos vienas taškas (73:72), o tai privertė šeimininkus prašyti dar vienos minutės pertraukėlės. Po jos Ž.Jašinas iškart smeigė sudėtingą tritaškį, o kitoje atakoje šeimininkai sėkmingai apsigynę, surengė dar vieną rezultatyvią ataką bei įsiveržė į priekį jau šešiais taškais (38 min. 78:72). Svečiams iki rungtynių pabaigos daugiau taip ir nepavyko pralaužti varžovų gynybos, todėl jie buvo šį vakarą priversti pripažinti varžovų pranašumą. Galutinis rungtynių rezultatas – 80:72.

Po rungtynių, „Huawei“ komandos treneris Aurimas Dervinskas gynybą įvardino kaip pagrindinį faktorių lėmusį sėkmingą rungtynių baigtį:

Sunku. Labai sunku. Žaidėm prieš gerą komandą. Esam labai nukraujavę, bet rezervas, kaip sakant, radom jėgų ir gynyba, aišku nebloga buvo ir tas ir lėmė realiai pergalę. Pavyko lyderį jų uždaryt sakykim, tai daug darbo buvo padaryta. Viskas gerai.

Tuo tarpu BC „Gazuotas pienas“ treneris Jomantas Eibukas liko patenkintas savo ekipos žaidimu ir antrose rungtynėse tikisi tik pergalės:

Neblogai sekėsi iš tikro, nors ir pralaimėjom, bet pakankamai neblogai atsilaikėm. Realiai namuose tikimės atsilošti.

„Huawei“: Povilas Balčiūnas – 25 tšk. (5 išpr. praž.), Domas Juknevičius – 17 tšk., Žymantas Jašinas – 17 tšk. (5 išpr. praž.)

BC „Gazuotas pienas“: Pijus Mykolaitis – 24 tšk. (5 išpr. praž.), Elvinas Kaluginas – 16 tšk. (5 išpr. praž.), Karolis Kokoška – 15 tšk. (5 išpr. praž.), Mantas Stankevičius – 12 tšk. (5 išpr. praž.)

„Huawei“ iškovojo triuškinančią pergalę prieš „Compensa“ (2016 lapkričio 03 d., ketvirtadienis, 22:26 val.)„Huawei“ iškovojo užtikrintą pergalę prieš „Kauno NTI-PN“ (2017 vasario 27 d., pirmadienis, 23:23 val.)„Grande“ kovojo iki pabaigos, tačiau šiek tiek pritrūko iki pergalės prieš BC „Gazuotą pieną“ (2017 sausio 26 d., ketvirtadienis, 22:51 val.)„Huawei“ išsivežė pergalę iš „Kauno NTI-PN“ tvirtovės (2017 vasario 23 d., ketvirtadienis, 20:47 val.)A. Tilindės 54 pelnyti taškai nutiesė „Huawei“ komandai pergalę prieš „Kauno TPMC ‒ 2“ (2016 lapkričio 17 d., ketvirtadienis, 19:59 val.)Visas rungtynes bėgę „Huawei“ žaidėjai šventė jau septintą pergalę iš eilės (2016 lapkričio 28 d., pirmadienis, 23:30 val.)„Huawei“ iškovojo pergalę rungtynėse prieš LSK „Technoeros“ krepšininkus (2017 sausio 04 d., trečiadienis, 22:11 val.)Tik antroje rungtynių pusėje „Huawei“ įrodė pranašumą prieš „KMAIK“ ekipą (2016 lapkričio 21 d., pirmadienis, 21:51 val.)„Huawei“ antroje rungtynių pusėje įrodė savo pranašumą prieš „Legioną“ (2017 vasario 17 d., penktadienis, 22:25 val.)„Dumblas“ neprilygo K. Kokoškos vedamai BC „Gazuoto pieno“ komandai (2017 vasario 26 d., sekmadienis, 15:46 val.)