Basement vs DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas (68:86)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 04 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“ atsigavo po šalto dušo ir prasiskynė kelią į finalą

2016 balandžio 04 d., Pirmadienis, 22:54 val., peržiūros: 1241

Balandžio 4-ąją dieną, pirmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko antrosios „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybių pusfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynės tarp namuose žaidusių „Basement“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ ekipos. Pirmąjį serijos mūšį įtikinamai rezultatu 102:88 laimėjo „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“.

Susitikimą kur kas labiau susikaupę pradėjo „Basement“ krepšininkai ir demonstravo puikų žaidimą abejose aikštės pusėse. Tuo tarpu priešingoje barikadų pusėje vaizdas buvo ganėtinai niūrus ir nesužaidus nė 3 minučių D.Budginas buvo priverstas paprašyti ankstyvos minutės pertraukėlės. Po jos svečiams bent jau pavyko pristabdyti įsisiautėjusius varžovus ir sumažinti jų uraganinio puolimo tempą. Tiesa „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“ toliau šaudė pro šalį, klydo ir niekaip nesugebėjo atidaryti savų taškų sąskaitos. Ne taip sparčiai, bet taip pat užtikrintai aikštelės šeimininkai toliau didino atstumą, kol, likus žaisti beveik 3,5 minutės, M.Lisajevičaus tolima bomba uždegė švieslentėje skaičius 19:0. Sužaidus beveik 8 minutes, D.Budgino kariauna pagaliau pralaužė ledus ir pelnė pirmuosius taškus. Dvi paeiliui rezultatyvias atakas surengusi „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ komanda braukė atsilikimą iki 14 taškų (19:5), tačiau J.Ročkos sėkmingas žaidimas padidino skirtumą jau iki 20 taškų (25:5). Visgi paskutinį žodį pirrmajame kėlinyje tarė T.Žioba, kurio abu taiklūs baudų metimai paliko aikštelės šeimininkams 18 taškų bagažą – 25:7.

Antrojo ketvirčio pirmosios minutės rezultatyvumu nepasižymėjo. „Basement“ prabilo tik sužaidus 2,5 minutės (27:8), tačiau priešininkai šiuo laikotarpiu taip pat neblizgėjo ir sukrapštė vos tašką. Vis dėlto vėliau „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“ įsivažiavo ir vis lengviau rasdavo spragų aikštės šeimininkų gynyboje, o ir patys paraližavo „Basement“ puolimą. 5,5 minutės atkarpoje M.Burneikos vadovaujame komanda tepelnė 2 taškus, o „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“ iniciavo spurtą 0:9 ir suapvalino nuostolius iki 10 taškų (27:17). R.Lukoševičius antroje kėlinio pusėje nutraukė „Basement“ nesėkmingų atakų seriją (29:17), o po šio gynėjo tolimo šūvio atstumas tarp ekipų padidėjo iki 14 taškų (33:19). Visgi, prisiminę savo žaidimo skonį „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ krepšininkai nenurimo, surengė dar vieną spurtą 0:9 ir privertė varžovus sunerimti (33:28). Užsidegusius svečius paskutinę antrojo ketvirčio sekundę nugesino D.Aklys, kuris įsūdė tritaškį ir įpusėjus mačui leido „Basement“ džiaugtis 8 taškų pranašumu – 36:28.

Po didžiosios pertraukos D.Aklys dar kartą pasižymėjo (tik šį kartą iš ačiau) ir dar kartą išvedė savo komandą į priekį dviženkliu skirtumu (38:28). Vis dėlto tai buvo tarsi mažas saulės spindulėlis „Basement“ puolimo, o vėliau vėl stojo kelių minučių štilis, kuris truko 5 minutes. Tuo netruko pasinaudoti į savo vėžias stoję „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ krepšininkai, kurių gretose dukart iš toli driokstelėjo A.Gedminas ir po laimėtos atkarpos 0:12 „Basement“ ne tik prarado visą turėtą pranašumą (38:38), bet ir užleido varžovus į priekį (38:40). D.Jankausko dvitaškis atstatė pusiausvyrą (40:40), bet išsibalansavę, pro šalį metantis ir kamuolius varžovams dovanojantys aikštės šeimininkai vėliau nesuspėjo paskui užsivedusius „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ žaidėjus ir gavo dar vieną antausį 0:11, po kurio rezultatas tapo 40:51 ir „Basement“ atisidūrė giliame nokdaune. Paskutinėmis trečiojo ketvirčio minutėmis aikštės šeimininkai minimaliai priartėjo, tačiau prieš lemiamą rungtynių dalį žaidimo vadžias laikė „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“ – 43:53.

Lemiamos dvikovos dalies starte „Basement“ kilo į šturmą ir surinko 5 taškus be atsako, po kurių skirtumas ištirpo iki 5 taškų ir intriga augo (48:53). T.Žiobos tritaškis sutvirtino svečių pozicijas iki 8 taškų (48:56), tačiau jau sekančios atakos metu M.Burneika atsakė dvitaškiu su pražanga ir grąžino 5 taškų skirtumą (51:56). Tiesa vėliau aikštelės šeimininkai ėmė strigti, dažnai klydo, netaikliai, o kartais ir skubotai užbaiginėjo atakas. Pasinaudoję tuo, kad varžovai niekaip neatranda savojo žaidimo, pradeda nervuotis ir po truputį nuleidžia rankas, „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ krepšininkai pradėjo varžovų laidotuves. Beveik 5 minutes tylėję aikštės šeimininkai, į savąjį krepšį praleido dar tris tritaškius, o iš viso net 19 taškų ir kelialapio į finalą savininkai tapo aiškūs (51:75). Susitikimo finiše „Basement“ šiek tiek sumažino kartėlė, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ pusėje vis dar buvo solidus pranašumas. Galutinis dvikovos rezultatas – 68:86.

Donatas Budginas („DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“):

Pradžioje rungtynių gavote šaltą dušą, kuris vėliau pažadino žvėrį. Kas pasikeitė po itin prasto pirmojo kėlinio?

„Manau, kad niekas nepasikeitė. Mes kažkaip pačioje pradžioje atėjome užmigę ir patikėję pergale, nes pirmos rungtynės buvo pakankamai lengvos. Nežinau, galbūt atėjome nenusiteikę, gal juokais žiūrėdami į šias rungtynes, bet pradžia labai gerai parodė, kas mūsų laukia, jei žaisime užmigę. Bet po to kažkaip susitvarkėm, nusiraminom ir viskas stojo į savo vietas. Varžovas geras, bet manau, kad mūsų atsarginių žaidėjų suolelis yra ir lygesnis, ir ilgesnis.“

Ko laukiate finale?

„Pergalės. O šiaip nesvarbu su kuo žaisime.“

Mindaugas Burneika („Basement“):

Pradžia buvo daug žadanti, tačiau paskui žaidimas kažkaip išsiderino, pasipylė netaiklūs metimai ir klaidos. Kodėl taip atsitiko?

„Todėl, kad buvome nenusiteikę rungtynėms. Rungtynėse reikia žaisti 40 minučių, o ne 10 ar 15. Kai pradėsime žaisti visas 40 minučių, tai ir rezultatas bus visai kitas. O kai žaidi tiek, tai va – rezultatas atitinkamas. Buvome nepasiruošę rungtynėms. Jie stipresni šią dieną. Reikia pripažinti.“

„DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ gretose pirmaisiais smuikais griežė A.Gedminas (20 tšk., 7 atk. k.), T.Žioba (17 tšk., 17 atk. k., 2 bl., 9 išpr. pr., 43 naud. b.), P.Valentukonis (16 tšk., 18 atk. k., 3 bl., 7 išpr. pr.), I.Grigaravičius (11 tšk.), G.Būda (9 tšk., 6 rez. p.) ir K.Meiliūnas (6 tšk., 6 atk. k., 6 rez. p.).

„Basement“ ekipoje išsiskyrė J.Ročka (16 tšk.), D.Aklys (13 tšk., 7 atk. k.), M.Lisajevičius (13 tšk., 5 rez. p.), R.Lukoševičius (11 tšk., 9 atk. k.) ir D.Jankauskas (10 tšk.).

Kitame pusfinalyje „Sporto Manija“ serijoje iki dviejų pergalių pirmauja prieš „Bangą“.

„DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ po ilgosios pertraukos susitvarkė su BK „Centre“ (2016 sausio 13 d., trečiadienis, 20:30 val.)„DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ tritaškiais užmėtė „Kauno SRC“ (2015 gruodžio 14 d., pirmadienis, 23:46 val.)„DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ po atkaklios kovos nugalėjo „Sporto fėją & Detagamą“ (2015 lapkričio 22 d., sekmadienis, 15:26 val.)„DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ ekipos pergalė rungtynėse prieš „Bangą“ (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 11:49 val.)Emocingose rungtynėse „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ išvargo pergalę (2016 vasario 29 d., pirmadienis, 22:41 val.)DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas nesulaukė pasipriešinimo iš BK Centre (2015 gruodžio 06 d., sekmadienis, 22:14 val.)„Bangos“ pergalei prieš „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostą“ prireikė dviejų pratęsimų (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 22:47 val.)Šalčiui atsparesnis buvęs „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ įveikė „Kauno SRC“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 21:55 val.)Pirmose pusfinalio rungtynėse „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ pergalė prieš „Basement“ (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 22:44 val.)Finaliniame trileryje triumfavo „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 00:48 val.)