Sporto manija vs DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas (58:61)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2016 gegužės 07 d., Šeštadienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Finaliniame trileryje triumfavo „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“

2016 gegužės 08 d., Sekmadienis, 00:48 val., peržiūros: 1423

Šeštadienį, gegužės 7 dieną, Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „B“ lygos, „Baltik Sport“ pirmenybių Didysis finalas, tarp šeimininkų rolę užėmusios „Sporto manijos“ ir svečiais buvusių „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ ekipų. Susitikimą užtikrintai pradėjusi „Sporto manija“ kurį laiką neleido priešininkams atidaryti taškų sąskaitos ir taip įgijo dviženklį atotrūkį. Vis tik, tik šiek tiek vėliau atsigavę svečiai surengė kelis išpuolius ir ėmė vytis priešininkus, ko pasekoje perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po dvejų kėlinių turėjo minimalią persvarą. Po ilgosios pertraukos dviženklę persvarą susigrąžino „Sporto manija“, tačiau iki kėlinuko pabaigos kelis kartus pasižymėję svečių snaiperiai rezultatą išlygino. Lemiamoje rungtynių dalyje virė itin karšta kova, tačiau šeimininkų gretose ėmė retėti dėl pražangų limito, kuo puikiai pasinaudoję „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ krepšininkai išplėšė sunkią pergalę bei kėlė į viršų „B“ lygos čempionų taurę. 58:61 (15:12, 11:15, 19:18, 13:16).

Rungtynių pradžioje nesulaikomai rungtyniavusi „Sporto manija“ surinko dešimt taškų iš eilės ir taip iškart atitrūko. Kiek vėliau K. Meiliūnas atidarė svečių taškų sąskaitą, tačiau sėkmingas D. Pogužinsko žaidimas leido aikštės šeimininkams susigrąžinti dviženklį atotrūkį. Vis tik, pačiu laiku atsigavę „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ krepšininkai sužaidė sėkmingą atkarpą 0:10, kurios dėka skirtumas tarp komandų ištirpo iki minimumo. Likus žaisti mažiau nei pusei minutės „Sporto manijos“ žaidėjas R.Pocius dar spėjo užbaigti ataką taškais, ko pasekoje šeimininkai įgijo trijų taškų pranašumą. 15:12.

Antrojo ketvirčio pradžioje abi komandos žaidė apylygiai ir viena po kitos rengė sėkmingus išpuolius, todėl skirtumas tarp jų kurį laiką pernelyg nekito. Vis tik, „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ pelnė kelis taškus be varžovų atsako ir sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas. Čia pat iš toli pataikęs A. Šukys sumažino „Sporto manijos“ atsilikimą iki minimumo, bet du T. Žiobos taškai ir vėl kiek padidino skirtumą tarp komandų. Vis tik, per likusį laiką iki ilgosios pertraukos pradžios, didžiąją dalį baudų realizavę šeimininkai sumažino deficitą iki vieno taško. 26:27.

Po ilgosios pertraukos jautį už ragų iškart griebę „Sporto manijos“ krepšininkai surengė spurtą 11:0 ir suigrąžinę iniciatyvą įgijo net dešimties taškų pranašummą. Į lengvą nokdauną pasiųsti svečiai pelnė penkis taškus iš eilės ir kiek atsigavo, tačiau čia pat lygiai tuo pačiu atsakę aikštės šeimininkai susigrąžino turėtą atotrūkį. Vis tik, taiklūs T. Žiobos ir A. Gedmino tritaškiai metimai leido „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostui“ kiek atsigauti bei sumažinti deficitą iki trijų taškų. Per likusį laiką iki kėlinuko pabaigos ir toliau geriau atrodę svečiai sugebėjo rezultatą išlyginti. 45:45.

Lemiamą rungtynių dalį taikliu tolimu metimu pradėjo D. Pogužinskas, tačiau čia pat T. Žioba ir A.Gedminas sugrąžino svečiams pirmaujančiųjų rolę. Ilgai netrukus „Sporto manija“ dar buvo rezultatą išlyginusi, tačiau T. Žiobos ir A. Gedmino taškų dėka skirtumas tarp komandų ir vėl šoktelėjo iki keturių taškų. Dėl pražangų limito aikštę palikti buvo priversti R.Pocius ir J. Pranevičius, kuo puikiai pasinaudoję „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ žaidėjai tik dar labiau atitrūko. Pačioje rungtynių pabaigoje komandą į priekį tempti bandęs D. Pogužinskas dar suteikė sugrąžino intrigą, tačiau užtikrintai paskutinę minutę sužaidę svečiai pasiekė sunkią pergalę bei iškovojo čempionų titulą. 58:61.

Po istorinės pergalės Donatas Budginas kalbėjo: „Dešimt metų iki šito ėjome, visada likdavome treti. Manau, kad pergalę lėmė ilgesnis ir lygesnis suolelis. Pas varžovus keli žaidėjai išsibaudavo, kurių jiems labai pritrūko. Tikrai, varžovai kabinosi kiek galėjo, mes, aišku, irgi nenusileidome, bet tikrai geras varžovas, vertas finalo“.

Didžiojo finalo MVP buvo pripažintas „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ žaidėjas Tautvydas Žioba.

„Sporto manija“: Deividas Pogužinskas – 26 tšk. (10 atk. kam., 9 išpr. praž.), Mantas Kudirka – 15 tšk., Rokas Pocius – 9 tšk. (13 atk. kam., 5 išpr. praž.)

„DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“: Giedrius Būda – 12 tšk. (6 rezult. perd.), Andrius Gedminas – 12 tšk., Tautvydas Žioba – 11 tšk. (14 atk. kam.), Karolis Meiliūnas – 11 tšk.

Puolimu paremtoje dvikovoje pergalę pasiekė „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ (2016 vasario 12 d., penktadienis, 00:03 val.)Emocingose rungtynėse „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ išvargo pergalę (2016 vasario 29 d., pirmadienis, 22:41 val.)Šalčiui atsparesnis buvęs „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ įveikė „Kauno SRC“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 21:55 val.)„Sporto manija“ iškovojo pirmąją pergalę prieš „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ ekipą (2015 lapkričio 15 d., sekmadienis, 16:45 val.)„Bangos“ pergalei prieš „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostą“ prireikė dviejų pratęsimų (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 22:47 val.)„Sporto fėja & Detagama“ ketvirtame kėlinyje turėjo pripažinti „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ pranašumą (2016 vasario 03 d., trečiadienis, 22:32 val.)Pirmose pusfinalio rungtynėse „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ pergalė prieš „Basement“ (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 22:44 val.)„DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ tritaškiais užmėtė „Kauno SRC“ (2015 gruodžio 14 d., pirmadienis, 23:46 val.)„DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ po ilgosios pertraukos susitvarkė su BK „Centre“ (2016 sausio 13 d., trečiadienis, 20:30 val.)„DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ ekipos pergalė rungtynėse prieš „Bangą“ (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 11:49 val.)