Banga vs Basement (74:78)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2016 gegužės 07 d., Šeštadienis, 19:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Basement“ po atkaklios kovos įveikė „Bangos“ penketuką ir pasidabino bronzos medaliais

2016 gegužės 08 d., Sekmadienis, 00:26 val., peržiūros: 1209

Šeštadienį, gegužės 8 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „B“ lygos, „Baltik Sport“ pirmenybių Mažasis finalas, tarp šeimininkų rolę užėmusios „Bangos“ ir svečių „Basement“ ekipų. Susitikimo pradžioje atitrūko „Banga“, tačiau kiek vėliau svečiai sugebėjo atsitiesti ir perimti iniciatyvą. „Basement“ pranašumą savo rankose laikė iki trečiojo kėlinuko vidurio, kada spurtavę šeimininkai sugebėjo įgyti kelių taškų atotrūkį. Lemiamos rungtynių dalies pradžioje ir vėl atitrūkusi „Banga“ nesugebėjo išlaikyti iniciatyvos ir pabaigą užtikrintai sužaidę „Basement“ krepšininkai iškovojo pergalę bei pasidabino bronzos medaliais. 74:78 (22:33, 18:11, 22:19, 12:15).

Rungtynių pradžioje abi komandos apsikeitė keliais rezultatyviais išpuoliais, tačiau čia pat sėkmingą atkarpą sužaidusi „Banga“ įgijo devynių taškų pranašumą. Ilgai nesnaudęs svečių snaiperis D. Jankauskas timptelėjo savo komandą į priekį ir po taiklaus J. Ročkos tritaškio skirtumas tarp komandų ištirpo iki minimumo. Kiek vėliau žaidimas tarp komandų išsilygino ir kurį laiką skirtumas tarp jų nesikeitė, bet einant ketvirčio laikui į pabaigą penkis tolimus metimus pataikę „Basement“ snaiperiai įgijo vienuolikos taškų atotrūkį. 22:33.

Antrą kėlinuką nei kiek neatsilikdami pradėjo šeimininkų krepšininkai, kurie, daugiausiai sunkiai sulaikomo A. Karbausko pastangomis sugebėjo prisivyti priešininkus iki trijų taškų. Įpusėjus antrajam kėlinukui D. Jankauskas ir A. Žėkas dar sugebėjo atitolinti „Basement“ nuo varžovų, bet ir vėl tolimą metimą smeigęs A. Karbauskas braukė savo komandos deficitą daugiau nei perpus. Per likusį laiką iki ilgosios pertraukos pradžios abi ekipos dar apsikeitė pavienėmis atakomis, po kurių keturių taškų pranašumą išsaugojo „Basement“. 40:44.

Po ilgosios pertraukos tolimais metimais vienas po kito keitėsi A. Karbauskas ir M. Lisajevičius, tačiau pastarajam puikiai talkino ir D. Jankauskas, ko pasekoje skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki šešių taškų. Nepaisant to, „Bangos“ žaidėjai, daugiausiai P. Liesio pastangomis, surengė spurtą 9:0 ir perėmę iniciatyvą įgijo trijų taškų atotrūkį. Kiek vėliau M. LIsajevičius rezultatą išlygino, bet čia pat keturis taškus iš eilės surinkęs V. Vaikšnis ir vėl išvedė šeimininkus į priekį. Vis tik, trečią ketvirtį geriau užbaigė M. Krygeris ir D. Jankauskas, kurių dėka „Basement“ susigrąžino minimalų pranašumą. 62:63.

Lemiamo ketvirčio pradžioje M. Lisajevičiaus tritaškis gana optimistiškai nuteikė svečius, tačiau ilgai nelaukę „Bangos“ krepšininkai surengė spurtą 10:0 ir vėl išsiveržė į priekį. Nepaisant to, M. Lisajevičius smeigė dar vieną tolimą metimą, kurio dėka skirtumas tarp komandų sušvelnėjo iki trijų taškų. Kurį laiką abiems komandoms pelnyti taškų nepavyko, tačiau ledus pralaužęs R. Lukoševičius smeigė tritaškį metimą, taip išlygindamas rezultatą. Per likusį laiką „Basement“ sugebėjo išnaudoti susidariusias progas, o tik keturiese rungtynes užbaigę „Bangos“ žaidėjai buvo priversti pripažinti priešininkų pergalę rezultatu 74:78.

Po pergalės Matas Lisajevičius kalbėjo: „Pergalę iškovoti padėjo komandinė dvasia. Žaidėme kaip komanda iki pat galo, rungtynių viduryje šiek tiek pasipykome, bet pabaigoje sužaidėme kaip komanda“.

Jūsų manymu, trečia vieta atspindi šios komandos galimybes ir tikslus?

“Nežinau, neturėjome mes kažkokių sau išsikeltų tikslų, tiesiog žaidėme savo malonumui. Praeitais metais žaidėme finale, šiemet – trečia vieta, manau, viskas gerai“.

Naudingiausiu Mažojo finalo žaidėju, po ilgų diskusijų, buvo pripažintas „Basement“ gynėjas Rimantas Lukoševičius.

„Banga“: Aurimas Karbauskas – 32 tšk. (6 rezult. perd.), Povilas Liesis – 17 tšk., Renatas Issak – 10 tšk.

„Basement“: Matas Lisajevičius – 18 tšk. (7 rezult. perd.), Donaldas Jankauskas – 16 tšk. (10 atk. kam., 5 išpr. praž.), Rimantas Lukoševičius – 15 tšk. (6 išpr. praž.), Jonas Ročka – 12 tšk. (11 atk. kam.), Arvydas Žėkas – 10 tšk. (13 atk. kam.)

„Basement“ tik po pratęsimo įveikė „Banga“ ekipą. (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 23:34 val.)Aurimo Karbausko vedama „Bangos“ ekipa nugalėjo „Kauno SRC“ (2015 lapkričio 26 d., ketvirtadienis, 23:33 val.)„Basement“ tolimais metimais palaužė „Sporto maniją“ (2016 vasario 23 d., antradienis, 23:30 val.)Dviženklę persvarą iššvaisčiusi „Banga“ atlaikė „Sporto Manijos“ šturmą ir atstatė serijoje lygybę (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 22:49 val.)Ketvirtfinalį „Basement“ pradėjo lengva pergale prieš „Kauno SRC“ (2016 kovo 14 d., pirmadienis, 22:47 val.)„Basement“ pasiekė lengvą pergalę prieš BK „Centre“ (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 22:32 val.)„Basement“ nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo iš BK „Centre“ krepšininkų (2016 vasario 08 d., pirmadienis, 23:38 val.)„Sporto manija“ triuškinančiu rezultatu išsikovojo vietą finale (2016 gegužės 02 d., pirmadienis, 23:13 val.)Visas rungtynes pirmavę „Basement“įveikė „Sporto fėją & Detagamą“ (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 22:22 val.)„Sporto manija“ pusfinalį pradėjo pergalingai (2016 kovo 11 d., penktadienis, 01:21 val.)