Korys vs Makroflex (69:88)30+ lyga, „Jabra“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2016 gegužės 13 d., Penktadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Šaltesnius nervus demonstravę „Makroflex“ krepšininkai įkopė į „30+“ lygos Olimpą

2016 gegužės 13 d., Penktadienis, 23:18 val., peržiūros: 1238

Gegužės 13-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko svarbiausias „30+“ lygos „Jabra“ pirmenybių įvykis – didysis finalas. Teisę jame dalyvautis iškovojo „Korio“ krepšininkai ir „Makroflex“ ekipa.

Jau pirmosiomis rungtynių minutėmis M.Motiejaičio bei A.Knezio tandemas vedė „Makroflex“ į priekį ir rezultatas greitai tapo 2:7. Nors vėliau „Korys“ išsijudino ir pastūmėjo ledus puolime į priekį, tačiau įsisiautėjęs M.Motiejaitis smeigė dar du tritaškius, surinko 8 taškus paeiliui, o jam įkandin A.Knezys pridėjo dar vieną tolimą bombą ir „Makroflex“ nutolo dviženkliu atstumu (8:18). Vis dėlto ketvirčio tiesiojoje T.Litinsko kariauna stabtelėjo ir tuo netruko pasinaudoti varžovai. K.Meiliūno aktyvių veiksmų puolime dėka, „Korys“ pjovė deficitą perpus ir po 10 minučių kovos „Makroflex“ tenkinosi 5 taškų atotrūkiu – 15:20.

Antrojo kėlinio starte S.Skruodys pataikė iš toli (18:20), o netrukus pusiausvyrą atstatė P.Valentukonis (20:20). Visgi „Makroflex“ oponentų į priekį neužleido ir M.Motiejaičio bei D.Milaknio taiklūs tritaškiai vėl truktelėjo jų ekipą į priekį (20:26). Tiesa įsivažiavęs „Korys“ toliau nedavė priešininkams ramybės ir lipo jiems ant kulnų. Spurtas 6:0 padėjo G.Smuikio armijai dar kartą atstatyti lygybę (26:26), už kelių akimirkų P.Valentukonis vėl lygino rezultatą (28:28). Vis dėlto „Makroflex“ žaidimo vadžių nepaleido ir nesuteikė varžovams džiaugsmo įsiveržti į priekį. Po D.Rimkevičiaus blykstelėjimo „Makroflex“ susigrąžino 5 taškų persvarą (31:36), bet iki kėlinio pabaigos „Korys“ dar suspėjo aptirpdyti šį skaičių ir įpusėjus mačui ekipas skyrė 2 taškai – 35:37.

Po didžiosios pertraukos „Makroflex“ skėlė varžovams skaudų antausį. Ne gana to, jog „Korio“ puolimas kelias minutes buvo paraližuotas, „Makroflex“ priešininkų tylos laikotarpiu surinko 11 taškų be atsako, kelis metimus pataikė besibaigiant atakos laikui ir pasiuntė varžovus į gilų nokdauną (35:48). Kiek vėliau G.Smuikio kariauna nutraukė tylą ir pajudino savo puolimo reikalus į priekį. Vis dėlto ženkliai priartėti trukdė M.Motiejaičio ir kompanijos teroras kitoje barikadų pusėje. Minėtas žaidėjas dar dukart driokstelėjo iš toli ir kurį laiką padėjo savo ekipai išlaikyti dviženklę persvarą, o netrukus „Korio“ žaidėjai užsidirbo porą techninių pražangų ir „Makroflex“ atitrūko 12 taškų skirtumu (48:60). S.Korolkov sėkmingas pasirodymas paskutinėmis kėlinio minutėmis leido „Makroflex“ krepšininkams įgyti didžiausią pranašumą iki šiol ir laimėti tris ketvirčius rezultatu 50:64.

Ketvirtajame kėlinyje „Korys“ dar bandė kibti priešininkams į atlapus ir grįžti į kovą dėl pergalės, tačiau sustabdyti „Makroflex“ puolimo G.Smuikio auklėtiniams niekai nesisekė. Po D.Milaknio tolimo šūvio „Makroflex“ pabėgo į priekį 17 taškų atstumu (52:69), bet ant bedugnės krašto atsidūręs „Korys“ nenuleido rankų. 4 taškus pelnė M.Veršinskas, o jam įkandin tritaškį įsūdė L.Karalius ir „Korio“ deficitas ištirpo iki 10 taškų (63:73. Vis dėlto vėliau prasidėjo kova su vėjo malūnais ir tarsi lapai rudenį ėmė kristi visi „Korio“ lyderiai. Net keturias technines pražangas užsidirbęs „Korys“ gerokai palengvino priešininkų dalią ir padėjo išspręsti rungtynių dilemą anksčiu laiko. Kelias minutes tik prie baudų metimo linijos taškus rinkę „Makroflex“ krepšininkai surinko 8 taškus ir atitrūko 8 taškų skirtumu (63:81), o paskutinius taškus sudėliojo K.Kažanis ir M.Motiejaitis, kurie smeigė po tritaškį ir leido savo ekipai atsiplėšti rekordiniu skirtumu (67:88). M.Veršinskas dar šiek tiek sumažino „Korio“ kartėlį, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai aikštėje triumfavo „Makroflex“. Galutinis dvikovos rezultatas – 69:88.

Lukas Narmontas („Makroflex“):

Varžovai prarado kontrolę finale, bet ir nepaisant to, iki to laiko persvara buvo Jūsų pusėje. Kas įtakojo Jūsų triumfą finale?

„Aš sakyčiau, kad ramybė ir susikaupimas. Nebuvo blogų atkarpų. Buvo keletas stabtelėjimų puolime, bet tai truko trumpai. Neblogai užpuolėmė ir apsigynėme nuo jų atakų, o varžovai visiškai prarado kontrolę ir pasidavė emocijoms. Berods šešias technines pražangas gavo...Po tokių dalykų paprasčiausiai jiems nebebuvo vilčių. Ko prisibijojome – tai, kad turėjome labai ilgą pertrauką po pusfinalio. Beveik tris savaites. Kai kurie varžovų žaidėjai žaidė ir „B“ lygoje, ir pavasarinėse taurėse. Galvojome, kad jų forma šiek tiek geresnė, nei mūsų. Bet sužaidėme ramiai ir pagaliau atsirevanšavo už praėjusius metus. Liuks!“

Naudingiausio finalo žaidėjo laurus nuskynė M.Motiejaitis (36 tšk., 8 atk. k., 5 išpr. pr., 35 naud. b.). Jam puikiai talkino A.Matuzevičius (13 tšk., 5 rez. p., 5 išpr. pr.), A.Knezys (9 tšk., 7 išpr. pr.), S.Korolkov (8 tšk.), D.Milaknis (8 tšk.), D.Rimkevičius (6 tšk., 6 atk. k., 5 išpr. pr.) ir J.Leitanas (4 tšk., 16 atk. k., 3 bl.).

„Korio“ gretose išsiskyrė V.Veršinskas (24 tšk., 11 atk. k., 3 bl.), K.Meiliūnas (14 tšk., 11 atk. k., 14 rez. p., 12 išpr. pr.), P.Valentukonis (11 tšk.), D.Bakanas (7 tšk.) ir L.Karalius (5 tšk.).

Pirmoje rungtynių pusėje dominavę „Makroflex“ krepšininkai parklupdė „Šernus“ (2015 gruodžio 08 d., antradienis, 23:19 val.)Šaltesnius nervus pademonstravę Šilainiai iškovojo lengvą pergalę. (2016 vasario 04 d., ketvirtadienis, 23:50 val.)Vos keturiese likę „Makroflex“ krepšininkai sugebėjo atsilaikyti prieš „Remzą“ (2016 vasario 02 d., antradienis, 22:35 val.)Puikų taiklumą iš toli pademonstravę „Makroflex“ nugalėjo „Acme ‒ Jabrą“ (2016 vasario 26 d., penktadienis, 22:22 val.)Tik po atkaklios kovos „Makroflex“ įveikė „RBnuoma ‒ IVnet“ ekipą (2015 lapkričio 25 d., trečiadienis, 23:23 val.)„Makroflex“ be didesnio vargo įveikė „Remza“ penketuką. (2015 gruodžio 14 d., pirmadienis, 20:35 val.)„Makroflex“ ketvirtajame kėlinuke palaužė SK „Vertigo“ komandą (2015 lapkričio 11 d., trečiadienis, 22:20 val.)Beveik visas rungtynes keliais taškais pirmavę SK „Vertigo“ krepšininkai išvargo pergalę (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 23:22 val.)„Makroflex“ antrą kartą įveikė „Šernus“ ir žais „30+“ lygos „Jabra“ pirmenybių finale (2016 balandžio 25 d., pirmadienis, 22:56 val.)„Makroflex“ pranoko „Korį“ (2016 sausio 08 d., penktadienis, 23:13 val.)