VĖDISANA & KOLUNA vs BC SPORTO FĖJA - 2 (111:104)C LYGA » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2010 sausio 28 d., Ketvirtadienis, 20:00 val. @ Šilainių vidurinė mokykla, Vėtrungės g. 1, Kaunas LT-48135

Po sunkios „Vėsidana & koluna“ pergalės „krito“ dar vienas lygos rekordas

2010 sausio 29 d., Penktadienis, 00:50 val., peržiūros: 7605
Paskutinėse ketvirtadienio varžybose (01-28) Šilainių vidurinės mokyklos sporto salėje įvyko dar vienerios „C“ lygos pogrupio varžybos tarp „G“ pogrupio lyderių „Vėsidana & koluna“ (šeimininkai) ir lentelės dugne esančios „BC Sporto fėja – 2“ (svečiai) ekipos. Tačiau varžybos buvo labai įtemptos ir nervingos. Nugalėtojui išaiškinti prireikė 50 minučių gryno žaidimo. Pirmoje pusėje dominavę aikštės svečiai , po ilgosios pertraukos sugebėjo išbarstyti 17 taškų pranašumą. Paskutinę ketvirto kėlinio sekundę pataikę tolimą metimą šeimininkai išplėšė pratesimą. Pratesime geriau sekėsi žaisti Vėsidana & koluna“ komandos krepšininkams. Antroje pusėje , vedami savo atakų lyderio D.Baniulio „BC Sporto fėja – 2“ sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą. Antrasis pratesimas buvo kiek ramesnis. Padėtį jau nuo pirmųjų minučių pradėjo kontroliuoti šeimininkai. Laimėję atkarpą 7:0 jau pirmosiomis minutėmis susikrovė saugų pranašumą , kurio užteko pergalei pasiekti. Galutinis šių nervingų bei atkaklių varžybų rezultatas buvo 111:104.

Rungtynes dvitaškiu pradėjo T.Dudzevičius ( „Vėsidana & koluna“ ) , tačiau svečiai atsakė dešimt taškų iš eilės ir pabėgo į priekį 2:10. Nuo atsarginių suolelio pakilę šeimininkų komandos krepšininkai į žaidimą įnešė šiek tiek ugnies ir padėjo savo komandai sumažinti deficitą iki minimumo (16:17). Po pakilimo dažnai būna nuosmukiai. Taip atsitiko ir „Vėsidana & koluna“ ekipai. Pralaimėję atkarpą 5:0 jie vėl atsilikinėjo 7 taškais (18:25). Kėlinio pabaigoje M.Šateika pelnė du taškus ir po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo 20:25.

Antrasis ketvirtis ir toliau nieko šeimininkų krepšininkams nežadėjo. Prabilę "BC Sporto fėja – 2“ snaiperiai didino savo pranašumą. Ketvirčio viduryje jų persvara buvo šoktelėjusi iki 11 (29:40). Žaisdami padriką ir netaktišką krepšinį „Vėsidana & koluna“ savo varžovams kėlinio pabaigoje leido dar labiau atitrūkti ir prieš ilgąją pertrauką jų deficitas jau pasiekė 17 taškų ribą 33:50 ( 13:25).

Trečiame kėlinyje žaidimas apsivertė. Pradėję trečiąjį ketvirtį ,atkarpą 6:0 šeimininkai sumažino savo atsilikimą (39:50). „BC Sporto fėja – 2 „ kiek atsipalaidavo ir leido savo varžovams ir toliau mažinti persvarą. Kėlinuko viduryje komandas jau skyrė vos trys taškai (53:56).Pajutę varžovų kvėpavimą į nugarą svečiai susiėmė ir iki kėlinio pabaigos atstatė saugesnį 6 taškų pranašumą 55:61 (22:11).

Ketvirtasis ketvirtis pademonstravo aukšto lygio krepšinį su neįtikėtina pabaiga. Šeimininkai šį kėlinį pradėjo labiau ir sėkmingai artėjo prie varžovų. Iki ketvirčio pabaigos likus minutei komandas skyrė vos vienas taškas (71:72). Svečiai sugebėjo surengti sėkmingą ataką ir savo pranašumą padidinti iki 3.Šeimininkai į tai sugebėjo atsakyti išprovokuodami pražangą bei pataikydami abu baudų . „BC Sporto fėja – 2“ iki kėlinio pabaigos likus 5 sekundėms turėjo 3 taškų pranašumą (73:76). Paprašę minutės pertraukėlės šeimininkai surezgė planą lemiamai atakai. Gavęs kamuolį Ž.Zakrasas nieko nelaukdamas metė tolimą metimą ir jo paleistas kamuolys įkrito į krepšį. Likus vienai sekundei rezultatas buvo lygus 76:76. Per likusį laiką svečiai nesugebėjo nieko padaryti ,todėl komandos turėjo žaisti pratesimą.

Pratesimo pradžioje geriau sekėsi „Vėsidana & koluna“ komandai. Pelnę 6 taškų be atsako jie įsiveržė į priekį. Tačiau vedami savo atakų lyderio D.Baniulio svečiai sugebėjo panaikinti deficitą ir likus žaisti dviem minutėm įgijo 3 taškų pranašumą. Šeimininkai nebuvo linkę taip lengvai pasiduoti ir netrukus persvėrė rezultatą į savo pusę (92:89). Likus žaisti keturiolika sekundžių komandas skyrė du taškai (93:91). Su švilpuku iš po krepšio pataikęs M.Jašinkas išplėšė komandai viltį laimėti 93:93 (17:17).

Dėl mažo kiekio žaidėjų svečiai antrąjį pratesimą pradėjo žaisti keturiese. Galbūt tai ir buvo viena iš priežasčių , kuri neleido sukurti dar vienos intrigos. Jau per pirmąsias minutes šeimininkai įgijo 7 taškų persvarą (100:93). Kėlinio viduryje jų pranašumas buvo šoktelėjęs net iki 9 taškų (106:97).Galutinis šių varžybų rezultatas buvo 111:104 (18:11). „Vėsidana & koluna“ ekipa šiose varžybose pagerino ir vieną iš lygos rekordų , tai daugiausiai taškų per pratesimus pelniusi komanda.

Po varžybų pakalbintas stebuklingojo tritaškio autorius ir „Vėsidana & koluna“ komandos strategas teigė „ – Vyrai susirinko šiandien anksčiau laiko patikėje pergalę. Tačiau po dviejų kėlinių turėdami 17 taškų deficitą atsigavome ir susikaupėme. Keletas sėkmingų momentų ir iškovojome labai sunkią pergalę. Varžovai sužaidė labai gerai , bet pritrūko šiek tiek laimės“.

"Vėsida & koluna" : M.Šateika 29 (10 atk.kam) , T.Vaitkūnas 20 , T.Dudzevičius 15.
"BC Sporto fėja – 2" : D.Baniulis 42 ( 11 išprovokuotų pražangų) , J.Kaškelis 16 taškų (10 akt.kam) , J.Vasilevskis 15.

"Vėdisana & Koluna" pergalė KKL "C" lygos starte (2009 spalio 22 d., ketvirtadienis, 21:49 val.) „Vėdisana & Koluna“ įveikė „Kėdainių“ ekipą (2010 vasario 04 d., ketvirtadienis, 22:05 val.)„Vėdisana & Koluna“ nesunkiai nugalėjo „KMAIK“ (2010 kovo 18 d., ketvirtadienis, 23:27 val.)„Vėdisana & Koluna“ įveikė „Kauno Kvarcas“ ekipą (2009 lapkričio 12 d., ketvirtadienis, 22:39 val.)„Vėdisana & Koluna“ tik po pratęsimo nugalėjo „Libora“ (2010 sausio 21 d., ketvirtadienis, 23:41 val.)Nesunki ir pelnyta "Vėdisana & Koluna" komandos pergalė (2010 vasario 25 d., ketvirtadienis, 21:58 val.)"Libora" nesunkiai nugalėjo "Vėdisana & Koluna" komandą (2010 vasario 21 d., sekmadienis, 21:17 val.)Spurtas antrajame kėlinyje nulėmė „Vėdisana & Koluna“ komandos pergalę (2009 gruodžio 03 d., ketvirtadienis, 21:49 val.)„United“ toliau triuškina varžovus ir gerina lygos rekordus (2009 gruodžio 20 d., sekmadienis, 16:47 val.)Tik po pratęsimo "Kėdainiai" nugalėjo varžovus (2010 vasario 18 d., ketvirtadienis, 22:24 val.)