Senukai vs Vieningas Kaunas (37:68)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 05 d., Pirmadienis, 19:00 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Sunkiai taškus rinkę „Senukai“ neprilygo „Vieningam Kaunui“

2015 spalio 05 d., Pirmadienis, 22:30 val., peržiūros: 1183

Spalio 5-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ B pogrupio akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Senukų“ ir svečių rolėje buvusios „Vieningo Kauno“ ekipos.

Dvikovos pradžioje į priekį veržėsi „Senukai“ (3:0), tačiau netrukus „Vieningas Kaunas“ ne tik grąžino pusiausvyrą (3:3), bet ir atsakė varžovams 8 taškais be atsako ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (3:8). K.Zavecko tritaškis pjovė skirtumą iki 2 taškų (6:8), tačiau vėliau „Senukai“ net 5 minutes nesugebėjo pralaužti oponentų gynybos. Tiesa „Vieningas Kaunas“ taip pat neblizgėjo atakuojant krepšį ir šia tuščia „Senukų“ atkarpa pasinaudojo tik iš dalies. Trys sėkmingos atakos per pusę ketvirčio, leido svečiams spurtuoti 0:7 ir atitrūkti 9 taškais (6:15). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis M.Vitkauskas nutraukė savo ekipos taškų badą ir po pirmojo kėlinio V.Vaitkevičiaus kariauna tenkinosi 7 taškų persvara – 8:15.

Antrojo ketvirčio starte „Vieningo Kauno“ priekinės linijos žaidėjų tikslūs metimai padidino svečių atotrūkį iki dviženklio (8:19). Prabilę „Senukai“ atsakė sėkmingomis atakomis, kurios kelis kartus padėjo prisikasti iki vienženklės ribos, bet antroje kėlinio pusėje svečių puolimas vėl nutilo ir pasikartojo pirmosios susitikimo dalies scenarijus. Nevaisingų „Senukų“ išpuolių virtinės metu, „Vieningas Kaunas“ sukrapštė 6 taškus ir įpusėjus mačui džiaugėsi puikiu pasirodymu gynyboje ir 15 taškų pranašumu – 14:29.

Po didžiosios pertraukos „Senukus“ į priekį truktelėjo M.Vitkauskas ir 4 šio krepšininko taškai, sumažino deficitą iki 11 taškų (18:29). Vis dėlto, netrukus žaidimo gijas į savo rankas vėl paėmė „Vieningas Kaunas“, kuris iniciavo spurtą 2:12 ir, likus žaisti 3,5 minutės, įsismaginusio B.Steponavičiaus dvitaškis su pražanga padidino atstumą tarp komandų iki 21 taško (20:41). Per likusį laiką „Senukams“ pavyko dar porą kartų pasižymėti, bet žaidimo skonį pajautę „Vieningo Kauno“ krepšininkai, dvigubai sparčiau rinko taškus ir prieš paskutinę dvikovos dalį, džiaugėsi 25 taškų atotrūkiu – 26:51.

Ketvirtajame kėlinyje buksuojantiems puolime „Senukams“ reikėjo stebuklo, norint atsitiesti. Tiesa, abi komandos atrodė jau susitaikusios su rungtynių baigtimi ir momentais buvo nemažai improvizacijos, nulėmusią chaotiškus epizodus. Pirmosiomis ketvirčio minutėmis aikštės šeimininkai išlaikė apylygį žaidimą ir bent jau pristabdė deficito augimą. Visgi, tiksint paskutinėms susitikimo minutėms, aktyviai rungtyniavęs ir paskutinius 8 iš 9 savo ekipos taškų pelnęs B.Steponavičius, leido „Vieningo Kauno“ persvarai perkopti 30 taškų ribą (36:68) ir šį pasiekimą svečiai išlaikė iki finalinio švilpuko. Galutinis rungtynių rezultatas – 37:68.

Vilius Vaitkevičius („Vieningas Kaunas“):

Atrodė, jog šiandien buvo lengvos rungtynės. Varžovai toli gražu nedemonstravo tokio žaidimo, kokį demonstravote Jūs, nors susitikimo pabaigoje pergalę ir apkartino vieno iš krepšininkų trauma. Vis dėlto, kas leido pasiekti šią įtikinamą pergalę?

„Na, rungtynių lengvomis nevadinčiau. Manau, kad pagrindinis pergalės faktorius buvo mūsų gera rotacija. Turėjom dešimt žmonių ir galima sakyti, kad visi keitimai buvo lygiaverčiai. Tas manau ir buvo svarbiausia pergalės priežastis. Šaunuoliai visi žaidėjai. Visi aikštėje stengėsi ir atidavė visas jėgas. Laukiam kito etapo, nes tikiuosi pergalės prieš „Laipsnius“.“

Vilmantas Paltanavičius („Senukai“):

“Šiandien tik žaidėm, visai nekovojom. Atėjom tiesiog pažaisti, o ir sąlygos buvo ne itin parankios – salė buvo pakankamai slidi. Tai žaidėjai tiesiog ramiai žaidė, pasibandė kelis derinukus. Galima sakyti, kad kovos šiandien nebuvo.“

„Vieningą Kauną“ į pergalę vedė B.Steponavičius (24 tšk., 8 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Rupeika (11 tšk.), K.Ribikauskas (6 tšk.), D.Valatkevičius (6 tšk.), Š.Bernatavičius (5 tšk.) ir R.Šapalas (4 tšk., 8 atk. k.).

„Senukų“ komandoje išsiskyrė A.Zareckis (8 tšk., 6 rez. p.), M.Vitkauskas (8 tšk.), R.Kaminskas (7 tšk.), K.Zaveckas (5 tšk.) ir D.Norkevičius (4 tšk., 7 atk. k., 2 bl.).

„Kauno Mero Mažojoje taurėje 2015“ „Vieningas Kaunas“ iškovojo antrąją pergalę ir žengia su vieninteliu pralaimėjimu (2-1). „Senukai“ suklupo pirmąjį kartą po pergalės turnyro starte (1-1).

„Kauno Aerouostas“ po didžiosios pertraukos neutralizavo „Vieningą Kauną“ (2015 spalio 12 d., pirmadienis, 22:29 val.)Atkaklios kovos atomazgoje ‒ pirmoji „Vieningo Kauno“ pergalė (2015 rugsėjo 29 d., antradienis, 22:14 val.)„Senukams“ pavyko atsilaikyti prieš „Green death“ (2015 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 21:16 val.)Po atkaklios kovos „Kauno SRC“ prasibrovė į pusfinalį (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:09 val.)„Senukai“ parodė aštrius dantis, bet paskutiniame kėlinyje nesuspėjo paskui „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 09 d., penktadienis, 22:39 val.)Rungtynių tiesiojoje viršų paėmė „Hidraulinių Sistemų“ patirtis (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 21:43 val.)„Laipsniai“ iškovojo užtikrintą pergalę (2015 spalio 07 d., trečiadienis, 22:19 val.)Atkaklioje ir pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje sunki „Vieningas Kaunas“ komandos pergalė prieš „Laipsnius“ (2015 spalio 10 d., šeštadienis, 00:08 val.)