Hidraulinės sistemos vs Vieningas Kaunas (73:69)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 rugsėjo 25 d., Penktadienis, 19:30 val. @ Dainavos pagrindinė mokykla, Partizanų g. 118, Kaunas, LT-50342

Rungtynių tiesiojoje viršų paėmė „Hidraulinių Sistemų“ patirtis

2015 rugsėjo 25 d., Penktadienis, 21:43 val., peržiūros: 1286

Rugsėjo 25-ąją dieną, penktadienį, pikto sargo saugomoje Dainavos vidurinėje įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ „B“ pogrupio akistata tarp namuose žaidusių „Hidraulinių Sistemų“ ir svečių vaidmenyje buvusio „Vieningo Kauno“.

Pirmieji šiame mače prabilo „Vieningo Kauno“ krepšininkai (0:3), tačiau po šio taiklaus metimo, sekančio teko laukti kelias minutes. Tuo netruko pasinaudoti V.Kirilovo kariauna, kuri varžovų tylos atkarpą pavertė spurtu 10:0 ir pakreipė viską sau naudinga linkme (10:3). Svečių puolimą išjudino B.Steponavičius, bet dar porą tolimų šūvių realizavę „Hidraulinių Sistemų“ snaiperiai, netrukus priartino savo ekipą iki dviženklio pranašumo (16:7). Vis dėlto pasiekti dviženklio atstumo aikštelės šeimininkams nepavyko ir antroje ketvirčio pusėje prabudęs „Vieningas Kaunas“ ėmė po truputį naikinti deficitą. Laimėta atkarpa 2:10 leido V.Vaitkevičiaus vadovaujamai komandai pjauti nuostolius iki minimumo (18:17), o paskutinėmis kėlinio sekundėmis dvitaškį su pražanga realizavo R.Šapalas ir, po 10 minučių kovos, stojo lygybė – 22:22.

Antrajame ketvirtyje rezultatyvumo kreivė gerokai smuko žemyn. Tai buvo vienas iš veiksnių, nulėmusių tai, jog nė vienai ekipai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros ir vyko ganėtinai atkakli kova. A.Rupeikos taiklių metimų dėka, „Vieningas Kaunas“ antrojo kėlinio pradžioje porą kartų įsiveržė į priekį (22:25 ir 26:27). Tiesa netrukus T.Vainoris bei I.Krukonis nusvėrė rungtynių svarstykles aikštės šeimininkų pusėn (30:27) ir iki pat didžiosios pertraukos „Vieningas Kaunas“ pirmaujančiųjų rolėje daugiau neatsidūrė. Visgi,m dviejų tikslių tolimų metimų dėka, svečiai porą kartų lygino rezultatą (30:30 ir 34:34), tačiau paskutinį žodį pirmoje rungtynių pusėje tarė I.Krukonis, kurio taiklus baudos metimas padėjo „Hidraulinėms Sistemoms“ laimėti du kėlinius rezultatu 35:34.

Po didžiosios pertraukos atakli kova tęsėsi ir toliau. Pirmaujanti komanda šiame ketvirtyje keitėsi net 9 kartus, o dar 3 kartus rezultatas buvo lygus. Antroje kėlinio pusėje 5 taškus be atsako surinkęs „Vieningas Kaunas“, atitrūko 3 taškų skirtumu (44:47), bet „Hidraulinės Sistemos“ taip pat atsakė dviem taikliais metimais ir susigrąžino minimalią persvarą (48:47). Tiesa, didžiausias ir reikšmingiausias spurtas trečiajame ketvirtyje, įvyko tiksint paskutinėms minutėms. Po tritaškį smeigė D.Valatkevičius bei A.Rupeika, o jiems įkandin dvitaškį pridėjo K.Ribikauskas ir, po spurto 0:8, „Vieningas Kaunas“ nutolo didžiausiu turėtu pranašumu šiame mače – 7 taškais (48:55). Vis dėlto paskutinis žodis šiame ketvirtyje priklausė L.Čekavičiui ir šio krepšininko dvitaškis pjovė „Hidraulinių Sistemų“ nuostolius iki 5 taškų – 50:55.

J.Leitano tikslių atakų dėka, „Hidraulinės Sistemos“ lemiamo kėlinio starte prisikasė iki 2 taškų (53:55), tačiau netrukus priešingoje barikadų pusėje porą, metimų pataikęs P.Digrys, sugrąžino svečiams 5 taškų persvarą (55:60). Tiesa, dar pirmoje ketvirčio pusėje, „Hidraulinės Sistemos“ vėl ėmė artėti, kol sužaidus beveik 6 minutes, I.Krukonis greitos atakos metu išvedė į priekį aikštelės šeimininkus (61:60). Po V.Vaitkevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės, „Vieningas Kaunas“ iniciavo spurtą 0:5 ir tokiu būdu vėl įsiveržė į priekį (61:65). Vis dėlto, vėliau pora apmaudžių epizodų, greitai panaikino susikrautą svečių bagažą. Metant iš trijų taškų zonos pražangą sustabdytas S.Klimkevičius prie baudų metimo linijos buvo negailestingas (64:65), o jam iš paskos dvitaškį su pražanga pridėjo I.Krukonis ir, likus žaisti 1,5 minutės, „Hidraulinės Sistemos“ persvėrė rezultatą savo naudai (67:65). B.Steponavičiaus dvitaškis, likus žaisti 1 minutę, atstatė pusiausvyrą (67:67), bet paskutinę ir lemtingą dvikovos minutę, kur kas šaltesnius nervus demonstravo „Hidraulinės Sistemos“. Dar vienas ganėtinai „rūgštus“ svečiams epizodas įvyko jau už kelių sekundžių po išlyginto rezultato. Pražangą išprovokavęs T.Vainoris, antrąjį baudos metimą prametė, bet kamuolį atkovojo jo komandos draugas T.Vasiliauskas ir pridėjo dar 2 taškus nuo baudų metimo linijos (70:67). Nors sekanti „Vieningo Kauno“ ataka pasibaigė klaida, bet tuo pačiu atsakė ir varžovai, taip suteikdami svečiams dar vieną šansą. Visgi šią progą „Vieningas Kaunas“ išnaudojo skubotam tritaškiui, kuris net nelietė lanko, o galutinį tašką šiame susitikime padėjo I.Krukonis, šaltakraujiškai sumetęs abu baudų metimus ir dar vieną pridėjęs už varžovų techninę pražangą (73:67). „Vieningo Kauno“ kartėlį truputį sumažino B.Steponavičius, tačiau rugntynes rezultatu 73:69 laimėjo „Hidraulinės Sistemos“.

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Kolkas atrodo, kad pasirinkot šių metų Lietuvos rinktinės braižą – laimėti prieš visus tik po atkaklios kovos ir su intriga.

„Na nenorėčiau, kad perimtume šią strategiją visam sezonui. Dar tik sezono pradžia ir kamuolys dar kolkas yra medinis ir ne visai apvalus. Varžovai šiandien pateisino savo komandos vardą – jie žaidė vieningai, kovingai. O mes išėjom tikėdami, kad bus lengvos rungtynės. Na ir patys matėt… Vos jaunimas nedavė į kailį. Teko dar ir gerokai paprakaituoti. Na, bet lemiamą vaidmenį manau, kad suvaidino patirtis. Tą lemiamą atkarpą ketvirtojo ketvirčio pabaigoje, atėjo pasitikėjimas savimi. Keli svarbūs atkovoti kamuoliai, lengvi taškai greitose atakos ir pergalė.“

Vilius Vaitkevičius („Vieningas Kaunas“):

Šiandien rungtyniavote prieš pakankamai brandžią ir susižaidusią komandą, bet ne tiek ir daug trūko iki pergalės.Ko pritrūko lemiamomis susitikimo minutėmis?

„Nereikia kaltinti paskutinių minučių. Turėjom šiokią tokią 5 taškų persvarą. Nors tai neatrodo labai didelis skirtumas, bet žinant, kad žaidėm prieš vieną geriausių mėgėjų krepšinio komandą, tai manau, kad sužaidėm išties neblogą atkarpą. Gaila, kad nepavyko išsaugoti persvaros savo pusėje. Išties žaidėm prieš tikrai gerai susižaidusią komandą, o pas mus šiandien buvo tiek senbūvių, tiek naujokų. Kad ir pralaimėjom, žaidimas vistiek atrodė gan neblogas.“

„Hidraulines Sistemas“ į pergalę vedė T.Vasiliauskas (17 tšk., 7 atk. k., 8 išpr. pr.), I.Krukonis (16 tšk.), S.Klimkevičius (11 tšk.), J.Leitanas (10 tšk.), T.Vainoris (8 tšk., 11 atk. k., 4 per. k., 3 bl.), M.Markevičius (6 tšk.) ir L.Čekavičius (5 tšk.).

„Vieningo Kauno“ gretose išsiskyrė B.Steponavičius (17 tšk., 11 atk. k.), D.Valatkevičius (14 tšk.), A.Karla (9 tšk.), A.Rupeika (8 tšk.), P.Digrys (8 tšk.), K.Ribikauskas (7 tšk.) ir R.Šapalas (6 tšk.).

„Kauno Mero Mažojoje taurėje 2015“ „Hidraulinės Sistemos“ pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). „Vieningas Kaunas“ šiuo maču pradėjo pasirodymą turnyre (0-1).

Ketvirtfinalio trileryje Fortūna šypsojosi „Hidraulinėms Sistemoms“ (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:55 val.)Bronzinio mūšio atomazgoje „Kauno Aerouostas“ tolimais šūviais nužudė „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:43 val.)Sezono atidarymo rungtynėse „Hidraulinės sistemos“ nesunkiai įveikė „Green Death“ (2015 rugsėjo 18 d., penktadienis, 21:27 val.)„Senukai“ parodė aštrius dantis, bet paskutiniame kėlinyje nesuspėjo paskui „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 09 d., penktadienis, 22:39 val.)„Hidraulinės Sistemos“ nesunkiai susidorojo su „Laipsniais“ (2015 spalio 02 d., penktadienis, 22:31 val.)Atkaklios kovos atomazgoje ‒ pirmoji „Vieningo Kauno“ pergalė (2015 rugsėjo 29 d., antradienis, 22:14 val.)Sunkiai taškus rinkę „Senukai“ neprilygo „Vieningam Kaunui“ (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 22:30 val.)Atkaklioje ir pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje sunki „Vieningas Kaunas“ komandos pergalė prieš „Laipsnius“ (2015 spalio 10 d., šeštadienis, 00:08 val.)BC „Sporto Fėja & Detagama“ paskutiniame kėlinyje išsigrynino kelialapį į finalą (2015 spalio 16 d., penktadienis, 22:53 val.)„Kauno Aerouostas“ po didžiosios pertraukos neutralizavo „Vieningą Kauną“ (2015 spalio 12 d., pirmadienis, 22:29 val.)