„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

INTERVIU. Edgaras Razvadauskas: apie meilę krepšiniui, teisėjo darbo patirtį Lietuvoje ir Anglijoje, komunikaciją su žaidėjais bei koronavirusą2020 balandžio 04 d., Šeštadienis, 21:04 val.; peržiūros: 5571

NaujienaKomentarai

E.Razvadauskas: apie meilę krepšiniui, teisėjo darbo patirtį Lietuvoje ir Anglijoje, komunikaciją su žaidėjais bei koronavirusą

Edgaras Razvadauskas pradėjo domėtis krepšiniu dar vaikystėje, o ši sporto šaka sužavėjo viskuo: rungtynių eiga, žaidėjais ir treneriais. Pastarasis būdamas vos šešerių ar septynerių metų pradėjo sportuoti Valdemaro Chomičiaus krepšinio mokykloje, o šiuo metu jau dešimt metų dirba šios sporto šakos teisėju.

Meilė krepšiniui ir aplinka, paskatinusi tapti teisėju

E.Razvadauskas nusprendė tapti krepšinio teisėju sulaukęs paskatinimo iš aplinkos. „Tapti teisėju pasiūlė fizinio lavinimo mokytojai. Manęs paprašė dirbti teisėju tarpklasinėse krepšinio rungtynėse ir nuo to laiko nebepaleidau švilpuko iš savo rankų. Vėliau užsiregistravau į teisėjų mokyklą ir pradėjau siekti karjeros šioje srityje. Pradėjau lankyti Alekso Zakio vedamus kursus, jis buvo mano pirmasis mokytojas“,- istoriją atskleidė teisėjas.

Krepšinio teisėjui karjeros pradžioje rungtynių metu nepavyko išvengti įtampos ir streso. „Pamenu kalėdinį vaikų turnyrą, kuriame žaidė 1997 metais gimę jaunuoliai. Iki šios dienos sunku pamiršti finalą. Likus 30 minučių iki rungtynių pradžios skrandis pradėjo krėsti išdaigas, pradėjau nerimauti, jog dėl jaučiamo streso nepradėčiau vemti. Finale varžėsi Kauno ir Vilniaus krepšinio mokyklų auklėtiniai, salė buvo sausakimša. Šios rungtynės padėjo suprasti, jog galiu susitvarkyti su labai dideliu spaudimu, kurio sulaukia teisėjai. Tai ir nulėmė, kad ši profesija tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi“,- prisiminimais dalijosi E.Razvadauskas.

Teisėjai turi išlaikyti tiek teorijos egzaminą, tiek fizinio pasirengimo testą. „Išlaikęs testus gauni licenciją ir gali artėjantį sezoną dirbti teisėju moksleivių lygoje. Norėdamas gauti aukštesnio lygio licenciją vėl turi laikyti testus, rodyti gerus rezultatus. Teisėjai privalo skirti dėmesį savo išvaizdai, nes rungtynių metu reprezentuojame lygą, kurioje dirbame, turime būti visada pasitempę“,- tikino E.Razvadauskas.

Komunikacija su žaidėjais ir jaučiamas spaudimas

E.Razvadauskas dirbdamas teisėju dažnai sulaukia atsiliepimų, jog yra kiek per griežtas, nesukalbamas ir tas, kuris nesivadovauja emocijomis. „Net gi dirbdamas Didžiojoje Britanijoje girdėjau iš jaunų teisėjų, jog mano veide nesimato jokių emocijų. Manau, kad ši savybė yra labai gera, nes darbo kokybė grindžiama tikslumu“,- tikino krepšinio entuziastas.

Krepšinio teisėjas rungtynių metu komunikuoja su žaidėjais. „Stengiuosi su krepšininkais trumpai pasikalbėti arba jiems paaiškinti situaciją. Visgi anksčiau elgdavausi priešingai: niekada neįsiveldavau į diskusijas, tai sudarė mano neigiamą įvaizdį žaidėjų tarpe“,- pripažino E.Razvadauskas.

Teisėjui rungtynių metu svarbiausia išlikti nešališkam. „Krepšinio aikštelėje kaip ir gyvenime – visada tenka priprasti prie naujų dalykų, šiuo atveju prie žaidėjų. Kartais tiesiog tenka pripažinti savo klaidą, svarbiausia išlikti žmogumi. Manau, kad prie krepšininkų reikia ne prisitaikyti, o juos suprasti“,- tikino E.Razvadauskas.

Pasak E.Razvadausko, šioje profesijoje – sudėtingiausia susidoroti su spaudimu. „Tenka išklausyti įvairiausių pasisakymų. Tai yra darbo dalis, pamirštame tai vos pasibaigia rungtynės. Maloniausia, kai po susitikimų prieina žaidėjai ar treneriai ir padėkodami paspaudžia ranką. Tai parodo, kad gerai atlikai savo darbą. Svarbiausia yra niekada neužriesti nosies, nes kartais aukštai pakilęs gali labai žemai nukristi“,- darbo niuansus atskleidė teisėjas.

Teisėjo darbas Lietuvoje ir Anglijoje bei pasaulį sustabdęs koronavirusas

Ne vienerius metus Kauno krepšinio lygoje (KKL) teisėju dirbusiam E.Razvadauskui patiko laisvas grafikas. „Jei turi laisvo laiko, dirbi, jei ne – atsisakai. Patiko kolektyvas, čia turbūt dirba šilčiausi žmonės, su kuriais esu susipažinęs krepšinio dėka. Su dauguma iš jų bendraujame iki šiol. KKL savininkas Esmiraldas Sliežauskas – didžiausią širdį ir supratimą turintis žmogus. Niekada niekam neatsuka nugaros, padeda net ir vidurnaktį“,- gražių žodžių negailėjo vaikinas.

E.Razvadauskas šiuo metu gyvena Didžiojoje Britanijoje, kur dirba teisėju net trejose krepšinio lygose. „Didžiojoje Britanijoje lankausi nuo 16-os metų, nes čia gyvena mano mama ir kiti giminaičiai, dažniausiai čia laiką leisdavau vasaros metu. Teisėjauti pradėjau atsitiktinai, to neplanuodamas“,- atskleidė teisėjas.

Krepšinio teisėjo darbas Lietuvoje ir Anglijoje – skirtingas. „Čia rungtynių metu nejaučiu tokio spaudimo. Anglijoje turnyrus dažniausiai organizuoja privatūs asmenys arba ieškomi rėmėjai, nes valdžios atstovai neskiria jokių pajamų krepšiniui. Visgi ši sporto šaka yra tikrai populiari“,- pasakojo E.Razvadauskas.

Anglijoje kaip ir Lietuvoje išplitus koronavirusui sustojo gyvenimas. „Anglijoje nebevyksta krepšinio pirmenybių rungtynės. Tenka ilsėtis ir palaikyti fizinę formą. Gyvename ir laukiame naujienų. Namuose pabūti nėra jau taip ir blogai“,- tikino E.Razvadauskas.



© 2013 VšĮ „Įmonių sporto lyga“. Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu