Banga vs Sporto manija (88:94)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 birželio 02 d., Antradienis, 20:00 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

Įtemptame ir emocingame pusfinalyje pergale džiaugėsi „Sporto Manija“

2015 birželio 02 d., Antradienis, 22:44 val., peržiūros: 1630

Birželio 2-ąją dieną, antradienį, VDU sporto centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės pusfinalio mūšis tarp namuose žaidusios „Bangos“ ir svečių vaidmenyje buvusių „Sporto Manijos“ krepšininkų.

Susitikimo pradžioje „Bangą“ į priekį vedė M.Kalvelis, kuris rungtynes pradėjo 4 taškais iš eilės. Visgi netrukus prabilo ir „Sporto Manija“ ir svečių atsakas 0:7 nusvėrė rungtynių svarstykles į kitą pusę (4:7). P.Morkeliūno taiklus tolimas šūvis grąžino pusiausvyrą (7:7), tačiau tuomet sužibo V.Trepočkos žvaigždė. Šis krepšininkas tiksliais metimais iš vidutinio nuotolio pelnė 6 taškus ir truktelėjo savo ekipą į priekį (7:13). Kėlinio viduryje apie save vėl priminės M.Kalvelis, kuris į savo bei komandos kraitį pridėjo dar 5 taškus ir pjovė atsilikimą iki minimumo (12:13). Vis dėlto persverti rezultato „Sporto Manija“ neleido ir išliko priekyje iki pat kėlinio pabaigos. Antroje ketvirčio pusėje vyko apylygė kova ir skirtumas nuolat buvo pakankamai trapus. Nuaidėjus sirenai, skelabiančiai pirmosios rungtynių dalies pabaigą, „Sporto Manija“ džiaugėsi 3 taškų pranašumu ir švieslentėje degė skaičiai 23:26.

Antrojo ketvirčio pirmosiomis minutėmis komandos toliau panašiu tempu rinkosi taškus ir vyko atkakli kova. Sėkmingas M.Linkevičiaus žaidimas puolime padėjo „Sporto Manijai“ toliau išlikti priekyje, o vėliau šis žaidėjas iniciavo spurtą 2:7, pelnė jau 13-ąjį savo tašką šiame kėlinyje ir likus žaisti 4,5 minutės, svečiai atsiplėšė 7 taškais (34:41). Tiesa tuomet įvyko kiek netikėtas posūkis ir „Banga“ pademonstravo ganėtinai retą reiškinį. Tritaškį su pražanga įsūdė K.Babkauskas, o jam įkandin techninę pražangą užsidirbo ką tik blizgėjęs M.Linkevičius. Abu baudų metimus pataikęs K.Babkauskas nukirpo atsilikimą iki 2 taškų (39:41), o netrukus A.Giedraitis pridėjo dvitaškį ir „Banga“ per kelioliką sekundžių panaikino 7 taškų deficitą (41:41). L.Krivicko taiklus metimas po ilgokos pertraukos išvedė Š.Liesio kariauną į priekį (43:41), bet tuo aikštės šeimininkai džiaugėsi ne ilgai. Antrojo kėlinio tiesiojoje „Sporto Manija“ prabudo, spurtavo 2:9 (5 taškus pridėjo D.Rinkūnas) ir įpusėjus mačui M.Vaškūno armija pirmavo rezultatu 45:50.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką vyko apylygė kova ir sėkmingų atakų skaičius prie abiejų krepšių buvo panašus. Visgi „Banga“ porą kartų pasižymėjo vertingesnėmis atakomis ir tai leido šiai komandai priartėti iki minimumo (54:55). Tiesa nusverti rungtynių svarstyklių „Sporto Manija“ neleido ir pasinaudojo tuo, kad savitvardą praradęs P.Počiuipa gavo porą techninių pražangų paeiliui ir privalėjo palikti aikštę. Šį epizodą svečiai pavertė 4 taškais, o vėliau V.Trepočka pratęsė laimėtą atkarpą iki 0:8 ir skirtumas tarp komandų išaugo iki 9 taškų (54:63). Po P.Parachomiko baudų metimų „Sporto Manija“ pirmą kartą šios dienos susitikime įgijo dviženklę persvarą (57:67), bet į pavojaus signalą „Banga“ sureagavo. Trečiojo ketvirčio finiše aikštelės šeimininkai sugebėjo sušvelninti nuostolius ir taiklūs „Bangos“ aukštaūgių metimai prieš lemiamą dvikovos dalį paliko varžovams 6 taškų atotrūkį – 66:72.

Ketvirtojo kėlinio starte ekipos apsikeitė tritaškiais, bet tuomet savo žodį vėl tarė M.Linkevičius, kuris surinko 5 taškus be atsako ir sužaidus 4 minutes, „Sporto Manijos“ pranašumas šoktelėjo iki 11 taškų (69:80). Dvi vaisingas atakas per 30 sekundžių surengusi „Banga“ priminė priešininkams, kad kova toli gražu dar nebaigta (73:80), o antroje ketvirčio pusėje Š.Liesio kariauna kilo į šturmą. Laimėta atkarpa 7:0 pjovė aikštės šeimininkų nuostolius iki 2 taškų (82:84) ir beveik 2 likusios minutės žadėjo didelę intrigą. Svarbu dvitaškį pataikęs M.Linkevičius padvigubino savo ekipos persvarą (82:86), o „Bangai“ krepšys buvo tarsi užrištas. Sėkmingai apsigynę svečiai privertė varžovus imtis pražangų taktikos ir nors pirmuoju mėginimu abu „Sporto Manijos“ baudų metimai skriejo pro šalį, tačiau kamuolį puolime sugriebė D.Rinkūnas, prieš kurį „Banga“ dar kartą pažeidė taisykles ir šis jaunasis talentas prie baudų metimo linijos buvo negailestingas (82:88). Per likusį laiką „Banga“ dar mėgino išsigelbėti, tačiau „Sporto Manija“ nepaleido pergalės iš rankų ir laimėti rungtynes rezultatu 88:94.

Modestas Vaškūnas („Sporto Manija“):

Rimti varžovai papuolė šiandien ir nėra ko stebėtis, nes tai yra pusfinalis. Visas rungtynes pirmavot, nors skirtumas ir buvo trapus. Kas leido jį išlaikyti savo pusėje?

„Aš manau, kad rungtynių lūžis įvyko tuomet, kai Paulius Počiuipa buvo diskvalifikuotas už labai negražų žaidimą. 19-os metų vaiko mušimas tikrai nedaro didelės garbės tokiam krepšinio asui. Po šio epizodo ir įvyko lūžis, po kurio visi komandos žaidėjai tapo dar labiau motyvuoti ir tai leido laimėti.“

Ko laukiate finale? „Kauno Autobusų“ ar „Panemunės“?

„Iš tikrųjų nežinau. Čia yra ne pavasario taurė, o Didžioji taurė. Čia susirenka pačios geriausios ir stipriausios komandos. Negaliu nuspėti kas bus. O kaip bus – pažiūrėsim finale.“

Šarūnas Liesis („Banga“):

Šiandien Jūsų padėtis buvo tokia, kad dažniausiai vijotės varžovus. Lipot beveik visas rungtynes varžovams ant kulnų ir intrigos tikrai netrūko. Vis dėlto, ko pritrūko?

„Vijomės, vijomės ir nepavijom. Jie greitesni buvo. Paprasčiausiai laimė nusisuko. Galėjom pataikyti porą metimų, kurie išsisuko iš krepšio ir intriga būtų buvus tikrai didesnė. Ką padarysi. Varžovai šiandien atrodė geriau, stipriau, nusiėmė keletą svarbių kamuolių lemiamu momentu. Nieko baisaus. Laimėjo stipresni.“

Kaip manote, su kuria komanda teks grumtis dėl bronzos?

„Iš esmės mums nėra jokio skirtumo. Abi stiprios komandos. Mano nuomone, turėtume žaisti su „Panemune“. „Kauno Autobusai“ vistiek labai gerai sukomplektuota komanda, kuri visose pozicijose turi po du ar tris lygiaverčius žaidėjus.“

„Sporto Manijos“ gretose geriausiai pasirodė M.Linkevičius (38 tšk., 11 atk. k., 6 išpr. pr., 40 naud. b.), V.Trepočka (18 tšk.), D.Rinkūnas (13 tšk.), M.Stašelis (8 tšk.), A.Pelšs (6 tšk., 5 rez. p.), P.Parachomikas (5 tšk.) ir V.E. Pikalavičius (5 tšk.).

„Bangos“ komandoje išsiskyrė K.Babkauskas (25 tšk., 5 rez. p., 7 išpr. pr.), P.Morkeliūnas (20 tšk., 10 atk. k., 6 išpr. pr.), P.Počiuipa (12 tšk.), A.Giedraitis (11 tšk., 7 atk. k., 2 bl.), M.Kalvelis (9 tšk.) ir A.Karbauskas (5 tšk., 6 rez. p.).

„Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės finalai numatyti birželio 8-ąją dieną, pirmadienį, „Kauno energijos“ salėje. Toje pačioje salėje, birželio 7-ąją dieną, sekmadienį, rungtynėse, kurios prasidės 18:30 val., paaiškės antrasis finalo dalyvis.

Reto atkaklumo kovoje, pareikalavusioje pratęsimo, dar vieną trofėjų į viršų kėlė „Sporto manija“ (2015 birželio 09 d., antradienis, 00:18 val.)Po itin atkaklios kovos „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės bronza atiteko „Bangai“ (2015 birželio 09 d., antradienis, 00:02 val.)Beveik visas rungtynes atsilikinėjusi „Sporto manija“ rungtynių pabaigoje atėmė pergalę iš „Panemunės“ (2015 gegužės 25 d., pirmadienis, 22:22 val.)„Sporto Manija“ pasiekė triuškinamą pergalę (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 23:29 val.)„Panemunė“ tik po atkaklios kovos įveikė „Bangą“ (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 00:11 val.)Ketvirtą kėlinį užtikrinčiau sužaidusi „Banga“ pasiekė sunkią pergalę (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 23:05 val.)Puikiai spurtavusi trečiajame kėlinyje Sporto manija iškovojo pergalę. (2015 gegužės 28 d., ketvirtadienis, 00:13 val.)Trečią kėlinį galingai pradėjusi „Banga“ užtikrintai žengė į pusfinalį (2015 birželio 01 d., pirmadienis, 22:38 val.)