Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija vs Akmenės gimnazija (70:77)„Basketnews.lt 2015“ taurė 10–12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 balandžio 29 d., Trečiadienis, 14:45 val. @ Kaišiadorių A. Brazausko gimnazija, Gedimino g. 65, Kaišiadorys, LT-56124

„Akmenės gimnazija“ perkopė ketvirtfinalio barjerą

2015 balandžio 29 d., Trečiadienis, 17:54 val., peržiūros: 1058

Trečiadienį, balandžio 29 dieną, A. Brazausko gimnazijos sporto salėje įvyko „Basketnews.lt 2015“ 10-12 klasių didžiosios taurės ketvirtfinalio rungtynės, tarp vietos Kaišiadorių „A. Brazausko gimnazijos“ ir svečių „Akmenės gimnazijos“. Susitikimą žymiai geriau pradėjo aikštės šeimininkai, tačiau kiek vėliau svečiai perėmė iniciatyvą. Trečiojo kėlinuko pabaigoje kaišiadoriečiai dar buvo susigrąžinę nedidelę persvarą, tačiau užtikrintai žaidę „Akmenės gimnazijos“ krepšininkai susigrąžino iniciatyvą ir išlaikė ją iki rungtynių pabaigos. 70:77 (21:24, 13:15, 20:14, 16:24).

Rungtynių pradžioje aikštės šeimininkai gana netrumpą laiką neleido varžovams pelnyti taškų, ko pasekoje jie patys kiek atitrūko. Vis tik, ledus pralaužę svečiai sugebėjo sužaisti rezultatyvią atkarpą ir rezultatą išlyginti. Vėliau žaidimas klostėsi labai panašiai ir abi ekipos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau spurtą 10:2 surengę „A. Brazausko gimnazijos“ žaidėjai įgijo aštuonių taškų pranašumą. Vis tik, kėlinuko pabaigą įspūdingai sužaidę „Akmenės gimnazijos“ krepšininkai pelnė vienuolika taškų iš eilės ir įgijo trijų taškų persvarą. 21:24.

Antrojo kėlinuko pradžioje ir toliau geriau žaidę svečiai dar labiau atitolo nuo priešininkų. Kiek vėliau žaidimas ir vėl išsilygino ir ekipos apsikeitė keliais išpuoliais, tačiau nežymiai rezultatyviau rungtyniavo Kaišiadorių „A. Brazausko gimnazijos“ krepšininkai, ko pasekoje iki ilgosios pertraukos pradžios jiems pavyko sušvelninti skirtumą tarp komandų iki penkių taškų penkių taškų. 34:39.

Po ilgosios pertraukos kiek geriau startavo svečiai, tačiau netrukus aikštės šeimininkai sužaidė atkarpą 9:3 ir sumažino savo deficitą iki trijų taškų. Kiek vėliau „Akmenės gimnazija“ dar šiek tiek atitolo, tačiau ir vėl spurtavę kaišiadoriečiai sugebėjo pasivyti varžovus ir persverti rezultatą savo naudai. Vis tik, ketvirtį geriau užbaigę svečiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimumo. 54:53.

Paskutinės rungtynių dalies pradžioje šeimininkai dar šiek tiek padidino atotrūkį, tačiau čia pat „Akmenės gimnazijos“ krepšininkai surengė spurtą 0:11 ir įgijo aštuonių taškų pranašumą. Po to „A. Brazausko gimnazija“ dar bandė vytis priešininkus, tačiau šie nesiruošė pernelyg švaistyti persvaros, ko pasekoje, užtikrintai sužaidę rungtynių pabaigą, iškovojo pergalę bei kelialapį į pusfinalį. 70:77.

Po pergalės nugalėtojų treneris Saulius Momkauskas kalbėjo: „Varžovai trečio kėlinio pabaigoje jau bandė link savęs paimti iniciatyvą, tuomet pasiėmiau minutės pertraukėlę, truputį nusiraminome, apsitarėme vietas, kurias turime sustiprinti gynyboje, apkalbėjome planą ir kai išėjome į aikštelę pradėjo ir metimai truputį kristi, įmetėme vieną kitą tritaškį ir kažkaip grįžome į savo vėžias, susigrąžinome persvarą. Tada jau buvo lengviau žaisti pirmaujant ir išlaikėme iki galo tą pranašumą“. Pusfinalyje jau laukia Kupiškis, pažįstate varžovą? :“Esame žaidę ir draugiškų rungtynių, todėl daugmaž aiškios jų stiprios vietos. Sakau, matysime kaip bus, dar bandysime susidėlioti akcentus treniruotėse. Aišku, pusfinalyje ir sėkmės daug reikia, manau, kad gana apylygės komandos bus, todėl sėkmės faktorius daug lems, taip pat, kas turės aikštelės pranašumą irgi bus labai svarbus faktorius“.

Po šios pergalės „Akmenės gimnazija“ žengia į didžiosios taurės pusfinalį, kuriame jos jau laukia Kupiškio „Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija“.

Kaišiadorių “Algirdo Brazausko gimnazija“: Rokas Tamulevičius – 22 tšk., Lukas Žilinskas – 17 tšk. (10 atk. kam., 5 išpr. praž.), Karolis Kursevičius – 12 tšk. (19 atk. kam.)

„Akmenės gimnazija“: Karolis Klovas – 19 tšk. (11 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Laurynas Jadenkus – 18 tšk. (10 atk. kam., 5 išpr. praž.), Edvinas Gricius – 18 tšk. (5 rezult. perd., 10 perimt. kam.), Tadas Šliažas – 11 tšk.

„Akmenės gimnazija“ pasidabino bronzos medaliais (2015 gegužės 12 d., antradienis, 00:31 val.)Kupiškio „L. Stuokos ‒ Gucevičiaus gimnazija“ pasiekė finalą (2015 gegužės 11 d., pirmadienis, 23:23 val.)Po ilgosios pertraukos sėkmingiau rungtyniavusi „Akmenės gimnazija“ pasiekė sunkią pergalę (2015 kovo 26 d., ketvirtadienis, 17:52 val.)Po įtemptos kovos Kaišiadorių „Algirdo Brazausko gimnazija“ pasiekė finalą (2015 gegužės 12 d., antradienis, 23:03 val.)Kaišiadorių „A. Brazausko gimnazija“ sutriuškino „Žiežmarių gimnaziją“ (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 17:17 val.)Kaimynų dvikovoje Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija parklupdė Žiežmarių gimnaziją (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 17:13 val.)Akmenės derbyje ‒ užtikrinta Naujosios Akmenės „Ramučių gimmnazijos“ pergalė (2015 kovo 26 d., ketvirtadienis, 17:57 val.)Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija neturėjo vargo rungtynėse prieš Zapyškio pagrindinę mokyklą (2015 kovo 11 d., trečiadienis, 01:02 val.)„Basketnews.lt 2015“ Mažosios taurės čempionais tapo Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio gimnazija“ (2015 gegužės 12 d., antradienis, 23:23 val.)