BANGA vs METLIFE AMPLICO (76:69)A lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 lapkričio 14 d., Sekmadienis, 14:00 val. @ VDU sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas LT-51230

"Banga" sunkioje kovoje palaužė "Metlife Amplico"

2010 lapkričio 14 d., Sekmadienis, 15:58 val., peržiūros: 6241
Lapkričio 14 dieną, sekmadienį, VDU sporto centre įvyko "A" lygos akistata tarp savoje aikštėje žaidusių "Bangos" krepšininkų ir "Metlife Amplico" ekipos.

Rungtynes abi ekipos pradėjo blankokai ir pirmąsias rungtynių minutes nė vienai iš ekipų nepavyko pasižymėti. Pirmieji savo taškų sąskaitą, praėjus 2,5 minutės, atidarė „Banga“ ir pralaužus ledus, jų puolimas tapo vis vaisingesnis. Per 1,5 minutės jie surinko 8 taškus (6 iš jų V.Šumskis) ir dar pirmoje ketvirčio pusėje įsiveržė į priekį rezultatu 8:0. Pirmuosius taškus svečių komandoje po beveik 4 minučių žaidimo pelnė T.Mankevičius ir po šio momento „Metlife Amplico“ puolimas tarsi palengvėj, o antroje kėlinio pusėje svečių komanda po truputį perėmė žaidimo vadžias į savo rankas. Tuo tarpu „Banga“ antroje ketvirčio pusėje sustojo, kelias minutes negalėjo pasižymėti, leido priešininkams galingai spurtuoti 0:13 ir likus žaisti 1 minutę 40 sekundžių, priekyje 7 taškų skirtumu jau buvo „Metlife Amplico“ (10:17). Ilgoką aikštės šeimininkų tylą nutraukė P.Počiuipa, bet savo žaidimą atradę „Metlife Amplico“, toliau terorizavo priešininkų krepšį, pelnė dar 5 taškus be atsako ir laimėjo pirmąjį ketvirtį dviženkliu skirtumu – 12:22. Šį kėlinį „Metlife Amplico“ ekipai kiek apkartino D.Marčausko trauma, po kurios jis taip ir nebegrįžo į aikštę.

Antrasis ketvirtis prasidėjo apylygiu abiejų komandų žaidimu ir kurį laiką svečiai išsaugojo susikrautą dviženklę persvarą, o po M.Jakšto baudos metimo, įgijo jau ir 13 taškų pranašumą (16:29). M.Kalvelio ir P.Počiuipos pastangomis , „Bangos“ puolimas tapo agresyvesnis ir gyvesnis, tačiau pirmoje kėlinio pusėje ženkliai sumažinti atsilikimo aikštės šeimininkams nepavyko ir „Metlife Amplico“ toliau laikėsi priekyje. Vis dėlto, antroje kėlinio pusėje skirtumas ėmė tirpti, o viena to priežasčių – net 10 padarytų svečių pražangų. Po. Počiuipos baudų metimų, deficitas sumažėjo iki 4 taškų (30:34), o netrukus aktyviausias „Bangos“ žaidėjas šiame kėlinyje M.Kalvelis pridėjo dar 4 taškus iš eilės ir svečiams beliko 2 taškų persvarą (34:36). Išsikapstę iš pirmajame kėlinyje ištikusios krizės, „Bangos“ krepšininkai netrukus nusvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn (37:36), bet kėlinio pabaigoje „Metlife Amplico“ perėmė pirmaujančiųjų estafetę ir laimėjo pirmąją rungtynių pusę rezultatu 38:40.

Trečiąjį kėlinį tiksliu tolimu metimu pradėjo P.Počiuipa ir persvėrė rezultatą „Bangos“ naudai (41:40). Visgi, į tai „Metlife Amplico“ atsakė 5 taškais be atsako ir po Š.Straševičiaus abiejų taiklių baudų metimų, priekyje 4 taškų skirtumu atsidūrė svečiai (41:45). Kurį laiką vyko apylygis, ne itin rezultatyvus žaidimas, kol kėlinio viduryje „Banga“ surengė porą rezultatyvių atakų ir rezultatas tapo lygus (47L47). „Metlife Amplico“ į priekį buvo išvedęs L.Valdemaras (47:49), bet „Banga“ po truputį įsišaudė, spurtavo 10:2 ir antroje ketvirčio pusėje nutolo nuo varžovų 6 taškų skirtumu (57:51). T.Juodviršio bei M.Mankevičiaus pastangomis „Metlife Amplico“ sušvelnino atsilikimą iki minimumo (57:56), bet priešingoj barikadų pusėj tokia pat atkarpa atsakė M.Kalvelio bei P.Počiuipos duetas ir leido „Bangai“ laimėti tris kėlinius 6 taškais – 62:56.

Ketvirtojo kėlinio taškų sąskaitą atidarė M.Mankevičius ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (62:58). Tačiau „Banga“ į tai atsakė dviem sėkmingomis atakomis ir Ž.Kuklieriaus dvitaškis išvedė aikštės šeimininkus į priekį 8 taškų skirtumu (66:58). Puikiai suprasdami, kad nebėra kur trauktis, „Metlife Amplico“ kibo varžovams į atlapus, spurtavo 0:6 (4 iš jų pridėjo M.Mankevičius) ir deficitas ištirpo iki 2 taškų (66:64). Visgi, persverti rezultato svečiams nepavyko, antroje kėlinio pusėje jų puolimas ėmė buksuoti ir nors jų priešininkai taip pat neblizgėjo rezultatyvumu, tačiau mažais žingsneliais „Banga“ krovėsi pranašumą, kol V.Šumskis, likus žaisti 1 minutę 26 sekundes, realizavo dvitaškį su pražanga, po kurio „Banga“ atsidūrė labai palankioje padėtyje (73:64). Per likusį laiką „Metlife Amplico“ dar mėgino išsigelbėti ir grąžinti intrigą, bet „Banga“ neleido varžovams atsitiesti ir šventė nelengvą pergalę rezultatu 76:69.

Po rungtynių nugalėtojų komandos strategas Šarūnas Liesis kalbėjo: „Gavosi tokios įdomios, įtemptos rungtynės. Priešininkai ir pataikė, ir ši komanda yra iš tų, kurios moka žaisti protingą krepšinį. Iš mūsų pusės žiūrint, pradėsim žaisti tik po kokių dviejų – trijų rungtynių. Žmonės dar tarpusavyje vienas kito nesupranta. Nesusikalbam aikštėje, nepataikom iš po krepšio – tokios vaikiškos klaidos komandos, kuri susirenka pirmą ar antrą kartą. Viskas tikiuosi susitvarkys, o šiuo momentu užteko to, ką turėjom.“

„Metlife Amplico“ treneris Darius Laskys po susitikimo sakė: „Manau, kad šitam etape galėjo būti ir blogiau. Mes praktiškai nesitreniravę (buvo tik viena treniruotė). Iš vadovėlių tik susideliojom kur kas. Darėm tuos pačius derinius, kuriuos darėm praėjusiame sezone. Manau, kad su laiku mes žaisim vis geriau.“ Paklaustas, kas anot jo pakišo koją šios dienos rungtynėse, strategas atsakė: „Nesusižaidimas. Kol padarėm derinius, viskas buvo gerai. Paskui varžovai mus perkando ir tas antras derinio ėjimas vis strigdavo. Tas antras derinio variantas mums vis dar nesigauna. Tai galima paaiškinti tik treniruočių trūkumu. Dar kolkas sezono pradžia. Be to ir „Banga“ yra labai stipri komanda ir jie yra verti žaisti bet kurioje Lietuvos lygoje. Taigi, manau, kad tas rezultatas nėra jau toks blogas. Mes norėjom laimėti ir lyg neblogai nuteikė pirmo kėlinio vidurys ir antro pradžia. Bet paskui ir pasijautė ir fizinio pasirengimo pranašumas.“

Nugalėtojus į pergalę vedė P.Počiuipa (25 tšk., 12 atk. k., 5 rez. per., 12 išpr. pr., 42 naud. b.), M.Kalvelis (23 tšk., 10 atk. k., 4 bl., 5 išpr. pr.), V.Šumskis (15 tšk., 11 atk. k.), Ž.Kuklierius (7 tšk., 4 rez. per.) ir E.Vetrenka (6 tšk, 4 rez. per.).

„Metlife Amplico“ gretose pasižymėjo M.Mankevičius (13 tšk., 8 atk. k., 4 bl., 6 išpr. pr.), T.Mankevičius (13 tšk.), L.Valdemaras (10 tšk.), M.Jakštas (9 tšk.), S.Staniulis (6 tšk.) ir Š.Straševičius (6 tšk.).

"Banga" atsigavo po nokdauno ir antroje rungtynių pusėje nokautavo "Metlife Amplico" (2011 balandžio 21 d., ketvirtadienis, 23:35 val.)"Kauno autobusai" palaužė "Metlife Amplico" ekipos pasipriešinimą (2011 kovo 20 d., sekmadienis, 20:38 val.)Po permainingos ir emocingos kovos į "A" lygos pusfinalį žengė "Metlife Amplico" (2011 balandžio 13 d., trečiadienis, 23:53 val.)"Kauno autobusai" antroje rungtynių pusėje palaužė "Metlife Amplico" pasipriešinimą (2010 lapkričio 21 d., sekmadienis, 16:39 val.)"Banga" tik po atkaklios kovos paskutinėmis minutėmis palaužė "Radijas Tau" ekipą (2011 vasario 24 d., ketvirtadienis, 00:17 val.)"Banga" pasiekė nesunkią pergalę (2011 sausio 23 d., sekmadienis, 22:36 val.)"Banga" be didesnių sunkumų nugalėjo "Prienų Gyvenimą" (2011 vasario 13 d., sekmadienis, 14:53 val.)"Kauno Autobusai" pratęsime palaužė keturiese likusius "Bangos" krepšininkus (2011 gegužės 18 d., trečiadienis, 23:12 val.)Grupės varžybas "Metlife Amplico" baigė pergalingai (2011 kovo 27 d., sekmadienis, 20:46 val.)"Banga" KKL "A lygos" sezoną pradėjo užtikrinta pergale (2010 lapkričio 07 d., sekmadienis, 15:27 val.)