TONDAS vs ENERGIJOS SISTEMŲ SERVISAS VP & BORBET (72:107)ĮMONIŲ LYGA » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2010 sausio 15 d., Penktadienis, 19:30 val. @ Panemunės pradinė mokykla, Kariūnų pl. 5, Kaunas LT-45432

"ESS VP & Borbet" blokų "vakarėlis" bei rekordų lavina - viena iš pergalės priežasčių prieš "Tondą"

Kęstutis Tarvainis (su kamuoliu) "stogavo" vieną po kito varžovų metimus ir pasiekė absoliutų lygos blokų rekordą
2010 sausio 15 d., Penktadienis, 22:10 val., peržiūros: 7192
Penktadienio vakarą, kai daugelis norėtų būti su draugais ir šeima, įvyko "Įmonių" lygos, H "Iššukio" taurės pogrupio varžybos. Panemunės pradinėje mokykloje susirinkusiems "Tondo" sirgaliams neteko patirti džiaugsmo, kadangi jų mėgiama ekipa pralaimėjo – 72:107 (15:22, 17:35, 26:28, 14:22). Verta pažymėti, jog Kęstutis Tarvainis pagerino ne tik "Įmonių" lygos, tačiau ir visos Kauno Krepšinio Lygos blokuotų metimų rekordą, atlikęs 17 blokų.

Rungtynės prasidėjo taikliu E.Sliežausko (ESS VP & Borbet) tritaškiu (0:3). Iškart po to pelnęs du taškus, Esmiraldas padidino pranašumą iki 5 taškų (0:5). "Tondas" nesnaudė ir išlygino rezultatą (5:5). Visgi tai buvo paskutinis kartas, kai rezultatas dar buvo lygus. Svečiai pataikė du tritaškius iš eilės, "Tondas" atsakė K.Ramaškos (Tondas) dvitaškiu (7:11). Po dviejų sėkmingų "ESS VP & Borbet" atakų skirtumas ūgtelėjo iki 8 taškų (7:15). Kėlinio pabaigoje skirtumas nepasikeitė, tačiau rezultatas pakito (15:22).

Antrasis kėlinys prasidėjo svečių spurtu (0:12), po kurio "ESS VP & Borbet" įgijo 19 taškų pranašumą – 15:34. Taškų badą nutraukė G.Lavrenovas (Tondas) pataikęs dvitaškį. Kurį laiką skirtumas nekito ir laikėsi ties dvidešimties taškų riba. Tačiau vėliau svečiai pataikė 5 tritaškius metimus, o šeimininkai į juos atsakydavo dvitaškiais, todėl kėlinio pabaigoje skirtumas išaugo iki 25 taškų – 32:57. Ypatingai stebino "Tondo" įžaidėjo, E.Jurevičiaus, 12 atkovotų kamuolių, kuriuos jis atkovojo per pirmąją rungytnių pusę. Taip pat verta pažymėti, jog E.Sliežauskas po pirmųjų dvidešimties minučių jau buvo įmetęs 6 tritaškius metimus ir priartėjęs prie KKL rekordo, kuris priklausė jam pačiam (9 tritaškiai).

Trečiasis kėlinys vyko pakankamai lygiai. "ESS VP & Borbet" įgiję solidesni pranašumą, leido sau šiek tiek atsipalaiduoti. Visgi po pirmų kelių minučių trečiajame kėlinyje skirtumas buvo išauges iki 29 taškų (36:65), o veliau padidėjo ir iki 30 taškų (42:72). Sėkmingai kamuolius skirstė V.Radzevičius, kuris šiose rungtynėse pasižymėjo trigubu dubliu (10 tšk., 10 atk.kam., 10 rez.perd.). Būtent trečiajame ketvirtyje paaiškėjo, jog bus pagerintas blokų rekordas. Vien per šį kėlinį K.Tarvainis blokavo 8 metimus, kas prilygtų ankstesniajam KKL rekordui. Taip pat šiame ketvirtyje buvo įmestas dešimtasis E.Sliežausko tritaškis, kuris garantavo tritaškių rekordą. Po šio tritaškio skirtumas išaugo iki 31 taško – 52:83. Kėlinio pabaigoje "Tondas" šiek tiek sumažino skirtumą, iki 27 taškų – 58:85.

Ketvirtajame kėlinyje pasipylė klaidų lavina. Komandos klydo viena po kitos, pačios nesuprasdamos kas vyksta. Iš pradžių, šeimininkų ekipa pasinaudojo varžovų klaidomis ir sumažino atsilikimą iki 23 taškų – 62:85. Visdėlto, po to sekė atkarpa (4:19), po kurios svečiai įgijo 38 taškų persvarą – 66:104. Visgi, du P.Kripčenko (Tondas) tritaškiai ir 4 taškai, kuriuos pelnė V.Radzevičius (ESS VP & Borbet) pakeitė galutinį, rekordiškų rungtynių, rezultatą – 72:107.

Po pergalės nugalėtojų treneris teigė, jog puikiai rungtyniavo E.Sliežauskas, bent jau tris pirmus kėlinius, vėliau truputi pradėjo skubėti. Na ir mūsų ginybos bokštas sužaidė tikrai nerealiai. Ačiū varžovams už puikią mankštą.

"ESS VP & Borbet": E.Sliežauskas 40 (11 atk.kam, 10/19 tritaškių), K.Boza 18, D.Budginas 13, K.Tarvainis 11 (23 atk.kam., 17 blk.), E.Kaminskas 11 (12 atk.kam), V.Radzevičius 10 taškų (10 atk.kam., 10 rez.perd.).

"Tondas": P.Kripčenko 16 (13 atk.kam), E.Jurevičius 14 (20 atk.kam), G.Lavrenovas 14 taškų (13 atk.kam).

"Energijos Sistemų Servisas VP & Borbet" ketvirtajame kėlinyje vos nepaleido pergalės iš rankų (2009 spalio 25 d., sekmadienis, 22:42 val.)"Currus ir Dariaus Baldai & Trukmė" be gailesčio sutriuškino "Tondą" (2010 sausio 22 d., penktadienis, 22:12 val.)"Club 9 & Bioprojektas" šventė pergalę svečiuose (2009 lapkričio 29 d., sekmadienis, 22:22 val.)"Energijos sistemo servisas VP & Borbet" palaužė "Omegos" pasipriešinimą (2009 lapkričio 01 d., sekmadienis, 22:15 val.)"Energijos sistemų servisas VP & Borbet" vienu žingsniu peržengė pusfinalio barjerą (2010 balandžio 07 d., trečiadienis, 23:24 val.)"Energijos Sistemų Servisas VP & Borbet" nepasigailėjo varžovų (2010 sausio 17 d., sekmadienis, 23:03 val.)"Energijos Sistemų Servisas VP & Borbet" turėjo pripažinti "Vėjų Linija & Garliavos Duona" pranašumą (2010 sausio 31 d., sekmadienis, 22:27 val.)"Energijos Sistemų Servisas VP & Borbet" antrą kartą palaužė "Kauno energiją" ir iškopė į ketvirtfinalį (2010 kovo 17 d., trečiadienis, 00:09 val.)"Energijos sistemų servisas VP & Borbet" iškovojo pirmą pergalę atkrintamosiose varžybose (2010 kovo 14 d., sekmadienis, 22:56 val.)"ESS-VP & Borbet" iškovojo "Įmonių" lygos, "Iššūkio" taurę! (2010 balandžio 24 d., šeštadienis, 21:06 val.)