KAUNO JULIJANAVOS KATALIKIŠKA VIDURINĖ MOKYKLA vs KAUNO "AUŠROS" GIMNAZIJA (84:68)"KREPŠINIS.NET" TAURĖ 10-12 KLASĖS » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 kovo 30 d., Antradienis, 13:15 val. @ Kauno Julijanavos katalikiškos mokyklos sporto salė, Bitininkų g. 31

Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla ir toliau žengia be pralaimėjimų

Su kamuoliu nugalėtojų lyderis Edgaras Ulanovas
2010 kovo 30 d., Antradienis, 16:56 val., peržiūros: 6394
Antradienio popietę, "krepšinis.net" taurės rezultatus sekantys krepšinio sirgaliai, sulaukė labai intriguojančios dvikovos: Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla priėmė svečius Kauno "Aušros" gimnazistus. Dar kitaip šią dvikovą tikriausiai būtų buvę galima pavadinti Edgaras Ulanovas prieš Žygimantą Skučą. Būtent šie du krepšininkai karaliauja "krepšinis.net" naudingiausiųjų krepšininkų lentelės viršuje. Vis tik, šį kartą Edgaro Ulanovo ir Martyno Valaičio vedami šeimininkai iškovojo pergalę rezultatu 84:68, tačiau šis rezultatas ne visiškai atspindi rungtynių eigą.

Žygimantui Skučui pelnius komandos pirmuosius 6 taškus, svečiai išsiveržė į priekį (3:6). Pirmojo kėlinio metu lyderių vaidmens "Julijanavos" komandoje ėmėsi Edgaras Ulanovas ir Martynas Valaitis. Savo ruožtu "Aušros" gimnazijos ekipoje kaip visada pirmuoju smuiku griežė Žygimantas Skučas, pirmojo ketvirčio metu, be šio krepšininku dar vieną tritašį į šeimininkų krepšį įsūdė Ervinas Janavičius. Atkakli kova vyko iki ketvirčio vidurio, kuomet rezultatas dar buvo (13:12). Tačiau tada šeimininkai padidino apsukas ir kėliniui baigiantis atitrūko (23:14).

Antrąjį kėlinį tritaškiu pradėjo Martynas Valaitis, o jo komandos draugas Andrius Šukys pridėjo dvitaškį (28:14). Tačiau sėkmingą atkarpą sužaidė Mantas Gudelevičius pelnęs keturis taškus iš eilės, o Žygimantas Skučas pridėjo du. Svečių atsakas – taiklus Edgaro Ulanovo dvitaškis (30:20). Pastarasis krepšininkas kėliniui įpusėjos pajuto savąjį žaidimą. Jis pelnė 5 taškus iš eilės. Savo ruožtu Žygimantas Skučas iniciavo "Aušros" gimnazijos spurtą 1:6 bei vėl sumažino savo ekipos atsilikimą iki 10-ies taškų (36:26). Skirtumas po taiklaus Ervino Janavičiaus tritaškio buvo aptirpęs iki 9 taškų (38:29), tačiau tada puikiai sužaidė Martyno Valaičio ir Edgaro Ulanovo tendemas. Žaidėjai kėliniui baigiantis kartu pelnė 8 taškus, o Žygimantas Skučas atsakė keturiais. Po pirmosios rungtynių pusės šeimininkai priekyje (46:33).

Panašu, kad ilgoji pertrauka labiau praverė svečiams. Jie po jos pelnė 8 taškus be atsako ir skirtumas tarp komandų ištirpo iki 5 taškų (46:41). Vis tik Edgaras Ulanovas ir Martynas Valaitis vėl įsižaidė. Jų dėka "Julijanavos" mokyklos krepšininkai spurtavo 8:2 bei vėl atitrūko dviženkliu atstumu (53:43). Svečiai ir toliau nepasidavė. Jie vėl sugebėjo sumažinti savo deficitą iki 4 taškų (53:49). Tačiau kėlinio paskutinis akordas priklausė Edgarui Ulanovui. Jis pelnė komandai paskutius keturis taškus ir padidino savo mokyklos atotrūkį nuo varžovų iki 8 taškų (57:49).

Paskutinis ketvirtis prasidėjo Žygimanto Skučo dviem taškais su pražanga (57:52). Tačiau panašu, kad šeimininkai rungtynių ketvirtajam kėliniui buvo pasitausoję daugiau jėgų. Jie sužaidė sėkmingą atkarpą 16:2 ir atitolo (73:54). Ernestas Andriuškevičius ir Žygimantas Skučas kartu sugebėjo "atžaisti" 6 taškus (73:60). Tačiau šeimininkai užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą, o laikas buvo jų sąjungininkas. "Julijanavos" moksleiviai turėdami saugią persvarą jos iki kėlinio pabaigos nebeiššvaistė ir net padidino (84:68).

Po susitikimo kalbintas "Julijanavos" mokyklos treneris Egidijus Rutkauskas sakė: "Pergalės raktas šį kartą tikriausiai buvo tik namų sienos, nes žaidėme iš tikro ganėtinai padriką žaidimą. Taip pat prisidėjo ir tai, kad buvo ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis. Dėl to turėjome daugiau lygeverčių žaidėjų. Varžovų žaidėjas Žygimantas Skučas kaip tikras didvyris visą savo komandos naštą nešė ant savo komandos pečių. Taip, kad manau jis yra tikras šaunuolis".

"Aušros" gimnazijos komandos lyderis Žygimantas Skučas po rungtynių kalbėjo: "Šiandien iš tikro buvome nelabai nusiteikę laimėti, nes žinome, kad varžovų komanda labai stipri. Tačiau kovėmės. Taip pat, padarėme labai daug klaidų greitame puolime, nepataikėme iš po krepšio. Kaip komandos lyderis prisiimu didelę dalį atsakomybės, nes padariau gana daug klaidų, to negaliu daryti". Paklaustas kas yra komandai, kad keletą rungtynių iš eilės ekipoje neatsiranda jam (Ž.Skučui) rimtesnio pagalbininko, žaidėjas konstatavo: "Tiesiog nėra, nes komandoje niekas išskyrus manę nelanko krepšinio. Visi kiti kažkada anksčiau lankę arba tiesiog pažaidžia su draugais savo malonumui". Paklaustas kokį įspūdį paliko varžovai, žaidėjas sakė: "Varžovai paliko gerą įspūdį. Jie moka gerai gintis aikšte, gerai puola. Be to gerai pataiko iš vidutinio nuotolio, tiesa iš tritaškio šiandien jie nelabai pataikė. Buvo sunku gintis, nes negalėjau vien po krepšiu stovėti, nes Martynas Valaitis ir Edgaras Ulanovas gerai pataiko iš vidutinio nuotolio. Šiandien negalėjau dengti Edgaro Ulanovo, nes buvo tokia taktika. Keletoje rungtynių išsibaudavau, todėl nenorėjau išsibauduoti ir šiandien, nes būtume pralaimėję dar didesniu skirtumu".

Kauno "Julijanavos" katalikiškos vidurinės mokyklos
komandoje išsiskyrė: Edgaras Ulanovas 37 taškai (17 atk. kam, 8 rez. perd, 4 blokai), Martynas Valaitis 31 taškas (13 atk. kam, 5 perimti kam), Andrius Šukys 12 taškų (5 perimti kam)

Kauno "Aušros" gimnazijos komandoje sėkmingiausiai sužaidė: Žygimantas Skučas 48 taškai (22 atk. kam), Ernestas Andriuškevičius 11 taškų (9 atk. kam), Mantas Gudelevičius 6 taškai.

Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla laimėjo mūšį, bet ne karą (2010 gegužės 12 d., trečiadienis, 19:05 val.)Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla antrą kartą pranoko Kauno "Saulės" gimnazistus (2010 balandžio 01 d., ketvirtadienis, 15:20 val.)Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla rungtynių pabaigoje palaužė "A.Smetonos" vidurinės mokyklos auklėtinius (2010 kovo 29 d., pirmadienis, 14:47 val.)Kauno "Julijanavos" katalikoškoji vidurinė mokykla antroje rungtynių pusėje "nušlavė" Kauno "Saulės" gimnaziją (2010 kovo 16 d., antradienis, 21:00 val.)"Krepšinis.net" turnyro soste Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla (2010 gegužės 29 d., šeštadienis, 17:15 val.)Kauno grandų dvikovoje pranašesni buvo Kauno "Julijanavos" katalikiškos vidurinės mokyklos krepšininkai (2010 balandžio 30 d., penktadienis, 16:28 val.)"Aušros" gimnazija netekusi Ž.Skučo, neatsilaikė prieš "Julijanavos" katalikiškąją vidurinę mokyklą (2010 balandžio 13 d., antradienis, 16:25 val.)Julijanavos ekipa neutralizavo A.Sakalauską ir pateko į "Krepšinis.net" turnyro ketvirtfinalį (2010 balandžio 22 d., ketvirtadienis, 19:21 val.)Kauno "Aušros" gimnazija Kauno "Rasos" gimnazijai priešinosi du kėlinius (2010 balandžio 23 d., penktadienis, 15:49 val.)Julijanavos jaunimas patyrė pirmąjį pralaimėjimą, po pratęsimo nusileidęs "A.Smetonos" vidurinei mokyklai (2010 balandžio 06 d., antradienis, 15:54 val.)