Hidraulinės sistemos vs Šilainiai (86:78)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 gegužės 31 d., Sekmadienis, 20:45 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Pabaigoje su likimu žaidusios „Hidraulinės Sistemos“ prasibrovė į pusfinalį

2015 gegužės 31 d., Sekmadienis, 23:21 val., peržiūros: 1618

Gegužės 31-ąją dieną, sekmadienį, „Kauno energijos“ salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės ketvirtfinalio dvikova tarp savo aikštėje žaidusios „Hidraulinių Sistemų“ komandos ir svečių rolėje buvusių „Šilainių“.

Rungtynių pradžioje vyko ganėtinai klampi, ne itin rezultatyvi ir pergaminga kova. Pirmiejo šiame mače pasižymėjo „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai ir atitrūko rezultatu 4:0. Visgi po beveik 3,5 minutės tylos prabilo ir „Šilainiai“, kurie atsakė laimėta atkarpa 2:7 ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (6:7). Po šio epizodo stojo 3 minučių tyla, kurią po ilgokos pertraukos sudrumstė V.Kirilovo auklėtiniai. Įsivažiavusios „Hidraulinės Sistemos“ iniciavo spurtą 8:2, susigrąžino pranašumą savo pusėn ir atitrūko į priekį 5 taškais (14:9). R.Stirbio dvitaškis sumažino „Šilainių“ nuostolius iki 3 taškų ir pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 14:11.

Jau antrojo ketvirčio pirmosiomis minutėmis „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai tryško ryžtu, dominavo aikštėje ir spurtas 9:0 pasiuntė „Šilainius“ į nokdauną (23:11). Išsijudinę svečiai surengė dvi sėkmingas atakas be atsako ir prisikasė iki vienženklės ribos (27:19), bet kėlinio viduryje iniciatyvą į savo rankas vėl čiupo aikštės šeimininkai. „Hidraulinės Sistemos“ dar kartą spurtavo 9:0, padidino atotrūkį iki 17 taškų (36:19) ir „Šilainių“ stovykloje ėmė gausti pavojaus varpai. Visgi paskutinėmis pirmosios susitikimo pusės minutėmis žaidimas išsilygino ir rezultato skirtumas svyravo itin neženkliai. Pirmosios rungtynių pusės finiše „Šilainiai“ minimaliai nubraukė deficitą, bet įpusėjus mačui vis dar atsilikinėjo pakankamai solidžiu, 16 taškų skirtumu – 41:25.

Po didžiosios pertraukos pirmieji pasižymėjo „Šilainiai“ ir dar šiek tiek priartėjo (41:27), bet tuomet „Hidraulinės Sistemos“ surengė dar vieną „tradicinį“ spurtą 9:0 ir skirtumas tarp ekipų šoktelėjo jau iki 23 taškų (50:27). Nebeturintys kur trauktis svečiai atrado savyje jėgų prabusti ir smogė varžovams identišką atsaką, kuris vėl sumažino atstumą dar komandų iki 14 taškų (50:36). Antroje kėlinio pusėje žaidimas vėl išsilygino ir skirtumas svyravo neženkliai. Po 5 M.Šumlinsko taškų, „Hidraulinės Sistemos“ džiaugėsi 18 taškų skirtumu (59:41), o po „Šilainių“ techninės pražangos, aikštės šeimininkai įgijo 19 taškų pranašumą (62:43). Tiesa priešingoj barikadų pusėj 5 taškus surinko R.Stirbys ir dar kartą pjovė „Šilainių“ deficitą iki 14 taškų (62:48). Vis dėlto paskutinis žodis trečiajame ketvirtyje priklausė T.Vasiliauskui, kuris paskutinėmis sekundėmis įsūdė tritaškį ir leido savo komandai prieš lemiamą dvikovos dalį susikrauti 17 taškų bagažą – 65:48.

Ketvirtojo kėlinio starte „Hidraulinės Sistemos“ išlaikė atstumą. Nors „Šilainiai“ netylėjo ir rezgė sėkmingas atakas, tačiau apsiginti svečiams nesisekė ir skirtumas keitėsi neženkliai. Porą tritaškių įsūdę „Šilainiai“ braukė nuostolius iki 15 taškų (73:58), o po M.Špoko dvitaškio aikštės šeimininkams liko 13 taškų (73:60). Tiesa tuomet „Hidraulinės Sistemos“ vėl šovė į priekį, spurtavo 6:0 ir pataikė svarią paraišką pergalei (79:60). Visgi vėliau V.Kirilovo armija atleido vadžias, leido sau paimprovizuoti ir tai neliko be pasėkmių. Žaidimo skonį pagaliau pajautę „Šilainiai“ kelias minutes dominavo aikštėje ir sugebėjo prikelti intrigą. Įspūdingą atkarpą sužaidę svečiai per kelias minutes surinko 16 taškų, į kuriuos varžovai atsakė vieninteliu dvitaškiu, ir likus žaisti 1 minutę ir 12 sekundžių, M.Špoko dvitaškis su pražanga sumažino atstumą tarp ekipų ir ranka pasiekiamo (81:78). Tiesa jau sekančios atakos metu labai svarbų tritaškį įsūdė I.Krukonis ir padvigubino skirtumą (84:78), o per likusį laiką „Hidraulinės Sistemos“ taip ir neleido priešininkams daugiau pasižymėti ir T.Vasiliausko taiklūs baudų metimai įtvirtino „Hidraulinių Sistemų“ pergalę rezultatu 86:78.

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Beveik visas rungtynes viskas lyg ir buvo gerai, bet pabaigoje vos neprisižaidėte ir susikūrėte intrigą. Kaip pakomentuotumėte tokią rungtynių eigą?

„Sakyčiau, kad pradžioje „paėjo“ gana gerai, bet paskui vaikinai galvojo, kad pavyks lengvai pabaigti žaidimą. Patys matėte, kuo tai baigėsi. Tuščios atakos, plačios šypsenos, o likus žaisti apie 2 minutes – nelaimingi veidai ir klausimas „kas čia atsitiko?“. Tai paprasčiausiai negalima žaisti. Kad ir susikrovus persvarą, reikia toliau kovoti ir niekada negalvoti, kad pergalė jau yra kišenėje.“

Pusfinalyje „C“ lygos finalo pakartojimas prieš „Sporto Maniją“. Kokios mintys apie būsimą dvikovą?

„Žiūrint į šios dienos rungtynės ir būsimus priešininkus, tai nelabai įspūdingos mintys, bet bandysim kovoti. O ką daugiau? Reikia pabandyti.“

Vitoldas Kapočius („Šilainiai“):

Pabaigoje intriga grįžo, bet iki tol varžovai diktavo savo sąlygas. Kodėl taip vėlai pradėjote žaisti?

„Nežinau. Gal jau vasara veikia, kuri jau rytoj prasidės oficialiai. Visi kažkokie užmigę žaidė, nesigynė, o pačioj pabaigoje prabudo, bet jau buvo sunku atmesti tuos kelis taškus. Vistiek varžovai buvo pakankamai toli atitrūkę.“

Tai dabar keliatės į kiemo aikšteles?

„Į futbolo aikšteles.“

„Hidraulinių Sistemų“ ekipoje pirmaisiais smuikais griežė M.Šumlinskas (17 tšk., 10 atk. k.), M.Kudakas (14 tšk., 12 atk. k., 8 rez. p.), T.Vasiliauskas (14 tšk., 12 atk. k., 2 bl.), S.Klimkevičius (13 tšk.), L.Čekavičius (10 tšk., 6 atk.), I.Krukonis (8 tšk.), M.Markevičius (6 tšk.) ir T.Vainoris (4 tšk., 9 atk. k.).

„Šilainių“ gretose išsiskyrė M.Špokas (20 tšk., 6 rez. p.), L.Šukutis (18 tšk., 6 atk. k.), R.Stirbys (16 tšk., 7 atk. k.), V.Kapočius (10 tšk.), M.Karauskas (6 tšk.) ir M.Kazickas (4 tšk.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės pusfinalyje „Hidraulinių Sistemų“ laukia akistata su „Sporto Manija“.

Gausiomis pajėgomis susirinkusios „Hidraulinės sistemos“ iškovojo antrą pergalę iš eilės (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 19:47 val.)Pogrupio lyderių akistatoje pergale džiaugėsi „Hidraulinės Sistemos“ (2015 gegužės 24 d., sekmadienis, 22:49 val.)„Hidraulinės sistemos“ be vargo susitvarkė su „Kauno Rami“ (2015 gegužės 10 d., sekmadienis, 22:47 val.)Visas rungtynes priekyje žengusi „Sporto manija“ pasiekė finalą (2015 birželio 03 d., trečiadienis, 23:47 val.)Be dviejų lyderių kovojusios „Hidraulinės sistemos“ nuskynė „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės bronzą (2015 birželio 07 d., sekmadienis, 22:27 val.)Dvikovoje be keitimų „Emobilus.lt“ nukovė „Šilainius“ (2015 gegužės 24 d., sekmadienis, 22:55 val.)Po atkaklios kovos „Šilainiai“ įveikė „Restauratoriai & Hausa“ krepšininkus (2015 gegužės 26 d., antradienis, 21:02 val.)„Šilainiai“ lengvai susitvarkė su BC „Ambi“ pasipriešinimu (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 22:06 val.)Dvikovoje be keitimų „Šilainiai“ nesunkiai įrodė savo pranašumą prieš „Senukus“ (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 22:02 val.)„Šilainiai“ nesunkiai įveikė „UNO“ (2015 gegužės 10 d., sekmadienis, 22:14 val.)