Baubilas & Verslo pasaulis vs Vilmista (78:74)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 kovo 09 d., Trečiadienis, 19:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Baubilas & Verslo pasaulis“ po permainingos kovos palaužė „Vilmista“ ekipą ir ketvirtfinalio serijoje įsiveržė į priekį

2016 kovo 09 d., Trečiadienis, 23:21 val., peržiūros: 1083

Kovo 9 dieną, trečiadienį, įvyko „Rind“ įmonių lygos, mažosios taurės, pirmosios ketvirtfinalio rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „Baubilas & Verslo pasaulis“ bei svečių statusą turėjusių – „Vilmista“ komandų. Abi šios komandos į ketvirtfinalį pateko serijoje iki dviejų pergalių įveikdamos varžovus 2-1. “Baubilas & Verslo pasaulis” iš tolimesnių kovų pašalino “Vėjų linija & Garliavos duona”, o tuo tarpu “Vilmista” – “Lietuvos geležinkelius”. Šiose rungtynėse netrūko permainingos kovos. Po dviejų kėlinių svečių komanda turėjo dviženklį taškų pranašumą, tačiau antrojoje dalyje kur kas sėkmingiau sužaidę “Baubilas & Verslo pasaulis” komandos žaidėjai išplėšė pergalę rezultatu 78:74.

Rungtynės prasidėjo lygia kova, nors po trijų sužaistų minučių nežymiai priekyje buvo “Baubilas & Verslo pasaulis” komanda (6:4). Sužaidus kiek daugiau nei puse pirmojo kėlinio, T.Raulušavičius išlygino rungtynių rezultatą (10:10), tačiau jau kitoje atakoje R.Švagždys smeigė tolimą metimą (13:10). Šeimininkų komandai suklydus gynyboje, tas pats T.Raulušavičius tolimu metimu dar kartą išlygino rungtynių rezultatą (13:13), o prie puikios ekipos atkarpos ir spurto 0-9 prisidėjo ir jo komandos draugai (13:19). Per pirmajame kėlinyje likusią kiek daugiau nei vieną minutę, „Vilmista“ komandos žaidėjai nesugebėjo išsaugoti įgyto pranašumą ir prieš antrąjį kėlinį pirmavo vos vienu tašku – 20:21.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi taikliais metimais, minimaliu tašku skirtumu pirmavo tai viena, tai kita komanda. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes antrajame ketvirtyje, E.Plenta dvitaškiu metimu išlygino rezultatą (29:29). Šis E. Plentos dvitaškis buvo dar vieno „Vilmistos“ ekipos spurto pradžia – 0-10 spurtavę svečių žaidėjai įgijo apčiuopiamą aštuonių taškų pranašumą (29:37). Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes kėlinyje, T.Raulušavičius pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė savo ekipą į priekį dviženkliu taškų skirtumu (31:41). Devynioliktąją rungtynių minutę Š.Petraitis dvitaškiu iš po krepšio padidino „Vilmistos“ ekipos pranašumą iki rekordinio šiose rungtynėse – trylikos taškų (34:47). Per likusį kėlinio laiką “Baubilas & Verslo pasaulis” komandai savo atsilikimą pavyko sumažinti tik trimis taškais. Prieš ilgąją pertrauką „Vilmista“ pirmavo rezultatu 37:47.

Trečiąjį rungtynių kėlinį atidarė taiklus G. Mikėno dvitaškis metimas (37:49), tačiau kur kas geriau jame startavo “Baubilas & Verslo pasaulis” komanda. Prasidėjus trečiajai kėlinio minutei jų deficitas siekė jau tik tris taškus (46:49). Keletą kėlinio minučių komandos tiesiog keitėsi taikliais metimais, tačiau R. Švagždžio penki iš eilės taškai leido šeimininkams išlyginti rungtynių rezultatą (55:55). Dvidešimt septintąją rungtynių minutę, puikias rungtynęs žaidęs M.Laukaitis, penkių iš eilės taškų dėka, po ganėtinai ilgo laiko tarpo, vėl išvedė šeimininkų ekipą į priekį (64:59). E.Plenta ir G.Rinkevičius neleido varžovams perimti iniciatyvos ir taikliais metimais vėl atstatė pusiausvyrą rungtynėse. Daugiau taškų šiame kėlinyje ekipos nepelnė ir buvo aišku, jog rungtynių nugalėtojas spręsis lemiamame ketvirtye – 64:64.

Ketvirtąjį kėlinį puikiai pradėjo G.Rinkevičius pelnęs keturis taškus be atsako (64:68), tačiau jau labai greitai “Baubilas & Verslo pasaulis” ir vėl susigražino iniciatyvą į savo rankas. Likus žaisti šešias minutes ir trisdešimt aštuonias sekundes, jų persvarą buvo trys taškai (71:68). Kėlinio viduryje „Vilmista“ ekipa ir vėl buvo susigražinusi minimalią persvarą, tačiau dar vienas taiklus R. Švagždžio tolimas metimas vėl išvedė į priekį šeimininkus (74:72). Kelias minutes komandoms niekaip nepavyko sėkmingai užpulti ir tik likus žaisti dvi minutes ir penkiolika sekundžių, M. Laukatis pelnydamas trisdešimt pirmąją tašką rungtynėse, išvedė savo ekipą į priekį didesniu nei vieno metimo skirtumu (76:72). Kitoje atakoje, po netaiklaus G. Rinkevičiaus metimo kabliu, Š.Petraitis atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus. Likus žaisti minutę ir trisdešimt aštuonias sekundes, R.Švagždys įmetė sudėtingą dvitaškį metimą ir vėl atitolino savo ekipą saugesniu, keturiu taškų pranašumu (78:74). Rungtynių pabaigai svečių ekipa pasirinko NBA stiliaus taktiką – bandyti perimti kamuolį be pražangos. Vis dėl to, ši taktika nepasiteisino ir nors “Baubilas & Verslo pasaulis” komandai sėkmingai užpulti nepavyko, „Vilmista“ komanda taip pat nesugebėjo surengti rezultatyvių atakų. Rungtynės baigėsi sunkia “Baubilas & Verslo pasaulis” komandos pergale rezultatu 78:74.

“Baubilas & Verslo pasaulis” vyr. treneris Rokas Kabašinskas po rungtynių sakė, jog jo komandos pergalę lėmė greitesnis žaidimas:

Greitesnis žaidimas. Stengėmės propoguoti ir manau, kad gavosi tai, nes vis dėl to G.Rinkevičius lėčiau grįžta į gynybą, o kai jis po „kaše“ mes neturim aštrumo, nes vistiek nėra taip lengvai prasiveržti pro jį, kad negautum bloko. Greitas atakas stengėmės išnaudoti, ne viskas gavosi, bet manau tas greitesnis žaidimas daugiau lėmė mums tą pergalę.

„Baubilas & Verslo pasaulis“: Martynas Laukaitis – 31 tšk. (6 perimt. kam.), Ramūnas Švagždys – 23 tšk., Klaidas Jankaitis – 8 tšk.

„Vilmista“: Šarūnas Petraitis – 18 tšk. (6 rezult. perd.), Egidijus Plenta – 18 tšk., Tomas Raulušavičius – 13 tšk., Gytis Mikėnas – 12 tšk. (5 išpr. praž.), Giedrius Rinkevičius – 11 tšk. (12 atk. kam.)

„Baubilas & Verslo centras“ po įtemptos kovos palaužė „Vėjų linija & Garliavos duona“ ekipą. (2016 vasario 29 d., pirmadienis, 21:04 val.)„Baubilas & Verslo pasaulis“ įveikė „Vėjų liniją & Garliavos duoną“ ir išlygino aštunfinalio serijos rezultatą (2016 vasario 26 d., penktadienis, 22:26 val.)„Baubilas & Verslo pasaulis“ nepaliko vilčių „Elmova“ ekipai (2015 spalio 19 d., pirmadienis, 21:45 val.)„Baubilas & Verslo pasaulis“ antroje rungtynių pusėje palaužė „Legamą“ (2015 lapkričio 28 d., šeštadienis, 19:46 val.)„Vilmista“ įveikė „Baubilo & Verslo pasaulio“ penketuką ir išlygino serijos rezultatą (2016 kovo 13 d., sekmadienis, 17:47 val.)„Kauno Tiltai“ palaužė „Vilmistos“ ekipą (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 05:22 val.)Kelis kartus paspartinęs žingsnį „Baubilas & Verslo Pasaulis“ patiesė ant mečių „Coca Cola“ ekipą (2015 lapkričio 09 d., pirmadienis, 21:51 val.)„Baubilo & Verslo Pasaulio“ penketukas neatsilaikė prieš „LSMU ‒ Statybų Viziją“ (2016 vasario 16 d., antradienis, 22:29 val.)„ASS & Endress H“ turėjo pripažinti „Vilmistos“ pranašumą (2016 vasario 08 d., pirmadienis, 22:04 val.)„ASS & Endress H“ atlaikė „Vilmistos“ šturmus (2016 sausio 16 d., šeštadienis, 19:32 val.)