STAKLIŠKIŲ VIDURINĖ MOKYKLA vs KUPIŠKIO L.STUOKOS-GUCEVIČIAUS GIMNAZIJA (56:77)"KREPŠINIS.NET" TAURĖ 10-12 KLASĖS » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2010 balandžio 26 d., Pirmadienis, 16:30 val. @ Birštono gimnazija, Kęstučio g. 29, Birštonas LT-59210

Stakliškių vidurinei mokyklai sezonas baigtas - Kupiškio "L. Stuokos - Gucevičiaus" gimnazija keliauja į ketvirtfinalį

2010 balandžio 26 d., Pirmadienis, 19:50 val., peržiūros: 6362
Pirmadienio vakarą savo santykius išsiaiškino Stakliškių vidurinė mokykla ir Kupiškio "L. Stuokos – Gucevičiaus" gimnazija. Prieš rungtynes išskirti ryškų favoritą buvo sunku. Nors šeimininkai formaliai ir žaidė reguliariajame sezone sėkmingiau, tačiau jų šiandieniniai varžovai buvo praėjusio sezono prizininkai ir neabejotinai stipri komanda. Svečiai pademonstravo tokią gynybą, kokios Stakliškių jaunimas sezone dar nebuvo matęs ir jau aišku, kad daugiau nebepamatys, nes po pralaimėjimo rezultatu 56:77 jiems sezonas yra baigtas.

Rungtynes kiek ryžtingiau pradėjo Stakliškių vidurinė mokykla. Jie vedini Tomo Rukevičiaus, Tautvydo Švedo ir Eigirdo Kebliko išsiveržė į priekį rezultatu (8:0). Pirmųjų svečių taškų reikėjo laikti net keturias minutes, kai galiausiai Andrius Vilys atidarė Kupiškio "L. Stuokos – Gucevičiaus" gimnazijos taškų sąskaitą (8:2). Abi komandos pradėjo demonstruoti daugiau gynybinio pobūdžio krepšinį, o puolimui buvo suteiktas antraplanis vaidmuo. Sužaidus 5:30 sekundžių rezultatas dar buvo (10:2). Tačiau svečiai apsipratę varžovų aikštėje ėmėsi darbo iš peties. Edvinas Mikėnas pelnė 5 taškus iš eilės, o Lukas Augustinas pridėjo du ir rezultatas jau (10:9). Vaidas Stankevičius nutraukė Stakliškių vidurinės mokyklos nesėkmių atkarpą pelnydamas du taškus (12:9). Tačiau į tai svečiai atsakė Justino Mikšio tritaškiu ir Irmanto Baltušio dvitaškiu (12:14). Paskutinį kartą Vaidas Stankevičius buvo išlyginęs rezultatą pirmojo kėlinio pabaigoje (14:14). Ketvirtį sėkmingiau užbaigė Kupiškio "L. Stuokos – Gucevičiaus" gimnazijos krepšininkai. Klaidas Miciūnas ir Lukas Augustinas pelnė po du taškus ir po pirmųjų dešimties minučių svečiai priekyje rezultatu (14:18).

Antrasis kėlinys, kaip ir pirmojo pabaiga, vėl nesėkmingai susiklostė Stakliškių vidurinės mokyklos krepšininkams. Edvinas Mikėnas ir Justinas Mikšys pelnė po du taškus, o Klaidas Miciūnas pataikė iš toli ir komandas jau skyrė dviženklis skirtumas (14:25). Leonas Minkauskas ir Eigirdas Keblikas sumažino savo komandos atsilikimą iki 7 taškų (18:25). Bet svečiai vėl atsakė dvitaškiu (18:27). Du epizodus iš eilės sėkmingai sužaidė po varžovų krepšiu Stakliškių "bokštas" Tomas Rukevičius. Po jo trijų iš eilės pelnytų taškų skirtumas tarp komandų tik 6 taškai (21:27). Vis tik, kupiškiečių ekipoje ir toliau smaginosi Edvinas Mikėnas. Jis pelnė dar keturis taškus iš eilės ir skirtumas dar kartą šoktelėjo iki dviženklio (21:31). Kėliniui einant į pabaigą, Eigirdas Keblikas pelnė keturis taškus, o Justinas Mikšys ir Klaidas Miciūnas atsakė penkiais. Paskutiniuosius taškus kėlinyje rinko tik abiejų komandų vienuoliktieji numeriai. Tiek Tomas Rukevičius, tiek Andrius Vilys pelnė po keturis ir po pirmosios rungtynių pusės Kupiškio "L. Stuokos – Gucevičiaus" gimnazija priekyje (29:40).

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai į aikštę žengė nusiteikę ryžtingai ir siekė pademonstruoti, kad jų reguliariojo sezono rezultatai nėra atsitiktiniai. Tačiau svečiai savo ruožtu, puikios gynybos dėka, bandė Stakliškių vidurinės mokyklos ambicijas kovoti dėl pergalės sugniuždyti anksčiau laiko. Sužaidus keletą minučių trečiame kėlinyje rezultatas dar buvo (37:46). Tačiau sunkiai tvarkydamiesi puolime šeimininkai susidūrė su didelėmis problemomis ir gynyboje. Justinas Mikšys pelnė penkis taškus, Klaidas Miciūnas pridėjo keturis taškus, o Andrius Vilys du ir po atkarpos laimėtos rezultatu 0:11 svečiai priekyje jau dvidešimties taškų skirtumu (37:57). Pagaliau Stakliškių ekipoje pirmą tritaškį pataikė Eigirdas Keblikas, o Tomas Rukevičius pelnė du taškus, taip sumažindami savo atsilikimą (42:57). Šeimininkai viso sezono metu varžovams kėlusi grėsmę iš trijų taškų zonos, šiandien buvo tarsi nesava, o keletas tolimų metimų net nelietė lanko. Be viso to, svečiai iš Kupiškio kėlinį užbaigė atkarpa 0:5 ir komandas vėl skyrė 20 taškų (42:62).

Ketvirtojo kėlinio pradžia dar anksčiau finalinės sirenos atsakė į visus klausimus. Eigirdui Keblikui realizavus vieną baudą iš dviejų, "L. Stuokos – Gucevičiaus" gimnazijos krepšininkai atsakė keturiais Justino Mikšio ir šešiais Klaido Miciūno taškais – Stakliškės galėjo pasiūlyti tik Tomo Rukevičiaus dvitaškį (45:71). Tuo svečių spurtas dar nesibaigė. Šeimininkai nebespėdami paskui savo varžovus gynyboje pradėjo juos neleistinai stabdyti, o Lukas Augustinas ir Klaidas Miciūnas pražangas pavertė taškais (45:74). Stakliškių vidurinei mokyklai pavyko laimėti trumpą atkarpą 8:1 bei sušvelninti rezultatą (53:75). Nugalėtojas jau nebekėlė abejonių, tačiau į Žilvino Gudavičiaus dvitaškį Eigirdas Keblikas atsakė taikliu tolimu metimu taip rezultatą padarydamas šiek tiek "padoresniu" (56:77).

Po rungtynių Stakliškių vidurinės mokyklos komanda nebuvo linkusi dalintis mintimis – rezultatas kalbėjo pats už save. Tuo tarpu Kupiškio "L. Stuokos – Gucevičiaus" gimnazijos strategas Alvydas Puzelis po laimėtų rungtynių sakė: "Na pirmiausia mūsų ekipa manyčiau yra šiek tiek pajėgesnė kaip komanda – komandiniu žaidimu. Varžovų lyderį Eigirdą Kebliką uždengėme, susitvarkėme su juo gynyboje. Mūsų aukštaūgiai susitvarkė su atšokusiais kamuoliais. Antrame kėlinyje šiek tiek pabėgome į priekį, pavyko greitas puolimas. Antroje rungtynių pusėje taip pat pavyko įgyvendinti užsibrėžtus uždavinius. Varžovų komanda gera, turi gerą įžaidėją". Treneris paklaustas kaip vertina būsimus varžovus ketvirtfinalyje sakė: "Atkrintamosios varžybos yra atkrintamosios. Man atrodo, kad mūsų komanda yra gera, nors ir pralaimėjome savo būsimiems varžovams du kartus reguliareme sezone. Todėl bus paskata siekti revanšo – kausimės".

Stakliškių vidurinės mokyklos komandoje išsiskyrė: Tomas Rukevičius 20 taškų (14 atk. kam, 3 perimti, 2 blokai), Eigirdas Keblikas 19 taškų

Kupiškio "L. Stuokos – Gucevičiaus" gimnaziją į pergalę vedė: Klaidas Miciūnas 23 taškai, Justinas Mikšys 19 taškų, Edvinas Mikėnas 12 taškų, Lukas Augustinas 11 taškų (12 atk. kam, 4 blokai)

Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazija sutriuškino Obelių gimanziją (2010 kovo 29 d., pirmadienis, 16:00 val.)Pirmoji Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus pergalė išvykoje Obeliuose (2010 kovo 19 d., penktadienis, 23:09 val.)Stakliškių vidurinė mokykla grupės varžybas baigė pergale (2010 balandžio 14 d., trečiadienis, 00:09 val.)Stakliškių vidurinė mokykla neturėjo didesnių problemų rungtynėse su Elektrėnų "versmės" gimnazija (2010 kovo 20 d., šeštadienis, 00:31 val.)„Stakliškių“ vidurinė mokykla tik paskutinėmis akimirkomis išplėšė pergalę. (2010 kovo 31 d., trečiadienis, 00:10 val.)Stakliškių vidurinė mokykla antrą kartą sutriuškino Žiežmarių vidurinę mokyklą (2010 balandžio 09 d., penktadienis, 20:38 val.)Stakliškių vidurinė mokykla nesulaukė pasipriešinimo iš Žiežmarių vidurinės mokyklos (2010 kovo 23 d., antradienis, 23:04 val.)Eigirdas Keblikas atvedė Stakliškių vidurinę mokyklą į įspūdingą pergalę (2010 kovo 16 d., antradienis, 22:00 val.)Sėkmingai sužaidusi 4-ąjį kėlinuką pergalę šventė Riešės gimnazija (2010 kovo 18 d., ketvirtadienis, 16:11 val.)Tęsiasi Stakliškiečių pergalingas žygis (2010 balandžio 01 d., ketvirtadienis, 21:12 val.)