BANGA vs VARAIDA (85:76)Kauno Mero taurė 2009 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2009 lapkričio 08 d., Sekmadienis, 12:30 val. @ VDU sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas LT-51230

Kauno Mero“ turnyre didžiąją taurę iškovojo „Banga“

Nugalėtojai kartu su Kauno Meru Andriumi Kupčinsku
2009 lapkričio 08 d., Sekmadienis, 17:01 val., peržiūros: 6073

Sekmadienio popietę „VDU“ sporto centro salėje finišavo „Kauno Mero“ taurės turnyras. Dėl didžiosios turnyro taurės susikovė „Banga“ (šeimininkai) ir „Varaida“ (svečiai). Jau pirmoje varžybų pusėje aikštėje ryškiai dominavo šeimininkų žaidėjai. Laimėję pirmąjį ketvirtį vos keturių taškų skirtumu , „Bangos“ krepšininkai puikiai pataikydami antrajame kėlinyje savo pranašumą padvigubino. Po pertraukos abi ekipos žaidė kiek ramesnį žaidimą. Pradėjus strigti „Varaidos“ ekipos puolimui ,šeimininkai sėkmingai pradėjo tolti į priekį. Trečiojo kėlinio pabaigoje svečiams pavyko sustabdyti įsibėgėjusį varžovų puolimą ir kiek sumažinti įgytą deficitą. Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas. „Bangos“ komanda tvirtai laikė dviženklį pranašumą ir neleido jo sumažinti. Sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidė „Varaidos“ ekipa , kuri per paskutinę minutę pataikė tris tolimus metimus , kurie tik sumažino persvarą , tačiau jos nepanaikino. Rungtynės rezultatu 85:76 (25:21, 21:15, 24:21, 15:19) laimėjo ir „Kauno Mero“ didžiąją taurė iškovojo „Bangos“ ekipa.

Pirmasis kėlinys prasidėjo „Bangos“ atkovotu ginčo kamuoliu bei nesėkmingu tolimu metimu. Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė „Varaidos“ ekipos krepšininkai , kurie pirmąsias minutes spurtavo 9:3. Šeimininkų atakas varžovai dažniausiai stabdymo pražangomis ir juos siūsdavo prie baudų metimo linijos. Kėlinio pabaigoje po T.Rickevičiaus tolimo metimo „Bangos“ ekipai pavyko persverti rezultatą savo naudai. Sėkmingiau užbaigę ketvirtį šeimininkai turėjo keturių taškų persvarą 25:21.

Antrąjį kėlinį sėkmingai pradėję šeimininkai sugebėjo padidinti pranašumą iki aštuonių taškų. Tačiau šiuo pranašumu „Bangos“ komanda džiaugėsi neilgai ir po dviejų tolimų A.Vilpišausko tolimų metimų ekipas skyrė vos du taškai. Pajutę varžovus kvėpuojant į nugaras „Bangos“ žaidėjai nenuleido rankų ir vedami N.Urbanavičiaus atstatė dviženklį pranašumą. Prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo 46:36.

Antrąją varžybų pusę sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Kėlinio viduryje persvara jau buvo šoktelėjusi iki 15 taškų. Nenuleisdami rankų svečiai laimėjo atkarpą 7:0. „Bangos“ komanda neleido daugiau mažinti pranašumo , o prieš lemiamą kėlinį vėl susikrovė trylikos taškų pranašumą 70:57.

Lemiamas ketvirtis neparodė nieko ypatingo. Komandos žaidė gan atsipalaidavusios. Persvara ilgą laiką svyravo , tačiau išlikdavo dviženklė. Sėkmingai rungtynes užbaigė naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas S.Skužinskas, pataikęs tris tolimus metimus, kurie rungtynių baigties ryškiai nepakeitė. Rungtynės rezultatu 85:76 (25:21, 21:15, 24:21, 15:19) laimėjo ir „Kauno Mero“ didžiąją taurė iškovojo „Bangos“ ekipa.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas S.Skužinskas surinkęs 31 naudingumo balą (22 taškai).

Po varžybų pakalbintas vienas iš „Varaidos“ komandos atstovų sakė : „- Komanda rungtynes pradėjo gerai. Puolimas ir gynyba buvo gera ir sugebėjome pirmauti kurį laiką. Sudėtyje nebuvo kelių pagrindinių žaidėjų , kas ir atsiliepė žaidimo eigoje. Manau pagal rezultatą sužaidėm garbingai.“

Nugalėtojų treneris teigė: „ Finalas yra finalas ir jis įneša kažkokias pataisas į žaidimą nei paprastai. Komanda žaidė gan banguotai. Tai parodo ir paskutinės aštuonios minutės , kada vyrai laukė finalinio švilpuko. Taip žaidžiant automatiškai gaunasi taškai į tavo krepšį. Bet iš tikro komanda parodė savo nusiteikimą , norą laimėti , o tai yra svarbiausia.“

Pirmajame kėlinyje susikrautą pranašumą "Banga" išlaikė iki finalinio švilpuko ir pateko į "Kauno Mero didžiosios taurės" pusfinalį (2009 spalio 14 d., trečiadienis, 21:13 val.)Antroje pusėje "Banga" palaužė "Baltvesą" (2009 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 22:35 val.)Lygio skirtumas leido "Bangai' švęsti triuškinamą pergalę (2009 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 20:16 val.)"BC Žalvaris" prieš "Bangą" atsilaikė tik pirmąjį kėlinį (2009 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 21:51 val.)Skaudi krepšinio pamoka "Grizliams" (2009 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 23:05 val.)Nesunki "Varaidos" pergalė (2009 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 16:45 val.)Užtikrinta "Vairados" pergalė (2009 spalio 04 d., sekmadienis, 19:40 val.)Po įtemptų rungtynių - sunki "Hidraulinių sistemų" pergalė (2009 rugsėjo 15 d., antradienis, 23:17 val.)"Varaida" nesunkiai perkopė ketvirtfinalio laiptelį (2009 spalio 12 d., pirmadienis, 23:11 val.)"Banga" užtikrintai žengė į finalą (2009 spalio 20 d., antradienis, 20:15 val.)