Kauno autobusai vs Sporto manija (114:120)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2015 birželio 08 d., Pirmadienis, 20:00 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Reto atkaklumo kovoje, pareikalavusioje pratęsimo, dar vieną trofėjų į viršų kėlė „Sporto manija“

2015 birželio 09 d., Antradienis, 00:18 val., peržiūros: 1722

Pirmadienį, birželio 8 dieną, Kauno energijos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės finalo rungtynės, tarp šeimininkų rolėje buvusių „Kauno autobusų“ ir svečių „Sporto manijos“ ekipų. Paskutinių šio sezono rungtynių pradžią kiek geriau sužaidė aikštės šeimininkai ir atitolo nuo priešininkų, tačiau čia pat atsibudę „Sporto manijos“ krepšininkai pasivijo varžovus ir persvėrė rezultatą savo naudai. Kiek vėliau „Kauno autobusai“ dar kartelį spurtavo ir susigrąžino iniciatyvą, tačiau žaidimą išlyginę svečiai tokį jį išlaikė iki ilgosios pertraukos pradžios. Po pertraukos ir toliau vyko atkakli kova, tačiau keliais žingsneliais priekyje vis buvo „Sporto manija“, kuri, dar šiek tiek vėliau, buvo įgijusi dviženklę persvarą, tačiau charakterį parodę „Kauno autbusai“ išplėšė pratęsimą, kurio metu dominavo svečių ekipos žaidėjai, ko pasekoje jie ir pasiekė pergalę bei kėlė į viršų „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės nugalėtojų taurę. 114:120 (22:24, 32:30, 25:29, 26:22, 9:15).

Susitikimą aštuoniais iš eilės taškais pradėjo aikštės šeimininkai ir taip iškart atitolo nuo priešininkų. Kiek vėliau atsibudę „Sporto manijos“ žaidėjai taip pat atidarė savo taškų sąskaitą, bet čia pat spurtą 0:9 surengę svečių ekipos krepšininkai skirtumą tarp komandų sumažino iki keturių taškų. Į tai „Kauno autobusai“ atsakė vos vienu taikliu dvitaškiu metimu, po kurio sekė dar rezultatyvesnė „Sporto manijos“ atkarpa leidusi jiems persverti rezultatą savo naudai. 22:24.

Antrojo kėlinuko pradžioje abi komandos žaidė apylygiai, todėl skirtumas tarp jų išliko praktiškai toks pats. Vis tik, praėjus kelioms minutėms techninę pražangą užsidirbo Ž. Skučas, kas pastūmėjo „Kauno autobusus“ surengti spurtą 9:0 ir susigrąžinti pranašumą į savo rankas. Kiek vėliau prabilo „Sporto manijos“ toliašaudė artilerija, kurios dėka dviejų persvarą įgijo svečiai. Prieš ilgąją pertrauką rezultatyviomis atkarpomis apsikeitę abi ekipos po dviejų kėlinių išliko lygios. 54:54.

Po ilgosios pertraukos iškart spurtavę svečių krepšininkai ir pataikę net penkis tolimus metimus atitolo nuo varžovų penkiolikos taškų skirtumu. Skirtumą kiek sušvelnino taiklus tolimas Š. Vasiliausko šūvis, tačiau greitą žaidimo tempą išlaikę svečiai pranašumo neišbarstė. Čia pat Ž. Skučas užsidirbo ir antrą techninę pražangą, ko pasekoje buvo priverstas palikti aikštelę, tačiau nepaisant to „Kauno autobusai“ spurtavo ir sumažino atsilikimą iki penkių taškų. Per likusį laiką ekipos žaidė labai panašiai, todėl skirtumas tarp jų pernelyg nepakito. 79:83.

Paskutinės rungtynių dalies pradžioje dar pora taiklių tritaškių pataikę svečiai susigrąžino dviženklę persvarą, tačiau dar ginklų sudėti nesiruošę „Kauno autobusai“ surengė spurtą 11:2 ir sumažino savo deficitą iki minimumo. Po dar kelių sėkmingai sužaistų epizodų aikštės šeimininkai sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas, tačiau „Sporto manija“ parodė charakterį ir likus žaisti kelioms sekundėms susigrąžino dviejų taškų pranašumą. Paskutinėje ir lemiamoje atakoje, likus žaisti vos sekundei, P. Beliavičius atkovojo kamuolį bei išprovokavo pražangą. Pataikęs abu baudos metimus nukėlė abi komandas santykius aiškintis pratęsime. 105:105.

Jau pačioje pratęsimo pradžioje sėkmingiau startavę svečių ekipos krepšininkai įgijo šešių taškų pranašumą. Ilgai netrukus „Kauno autobusai“ dar bandė kabintis ir buvo sumažinę skirtumą tarp komandų iki minimumo, tačiau per likusį laiką užtikrintai baudos metimus sumetęs „Sporto manijos“ žaidėjas bei naudingiausias didžiojo finalo krepšininkas M. Linkevičius padidino savo komandos pranašumą iki šešių taškų, kas ir reiškė jų pergalę rezultatu 114:120.

Po dar vieno iškovoto trofėjaus Modestas Vaškūnas kalbėjo: „Na, tikrai šiemet sėkmingai pasirodėme šiose visose taurėse. Netyčia gavosi taip, kad auksą „pasiėmėme“ ir Mažojoje, ir Didžiojoje taurėse, todėl manau, kad tęsime tradicijas. Iš tikrųjų buvo labai atkaklios rungtynės, galbūt mes prieš rungtynes buvome labiau atsipalaidavę, todėl, kad visi rezultatai prieš tai, priešininkų komandos sudėtis iš tikrųjų mus gąsdino, bet susitarėme, jog eisime ir kovosime iki galo, ir rezultatas pasiektas“.

Naudingiausiu didžiojo finalo krepšininku buvo pripažintas Martynas Linkevičius.

“Kauno autobusai“: Šarūnas Vasiliauskas – 27 tšk. (5 rezult. perd.), Tomas Rakauskas – 21 tšk., Žygimantas Skučas – 18 tšk. (11 atk. kam.), Paulius Beliavičius – 18 tšk. (9 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Andrius Aleksandrovas – 18 tšk. (5 išpr. praž.), Tomas Čerkunovas – 12 tšk.

„Sporto manija“: Martynas Linkevičius – 44 tšk. (10 atk. kam., 7 rezult. perd., 13 išpr. praž.), Matas Sapiega – 20 tšk., Artūrs Pelšs – 18 tšk., Paulius Parachomikas – 12 tšk. (12 atk. kam.), Vytautas Edvardas Pikalavičius – 12 tšk.

Įtemptame ir emocingame pusfinalyje pergale džiaugėsi „Sporto Manija“ (2015 birželio 02 d., antradienis, 22:44 val.)Puikiai spurtavusi trečiajame kėlinyje Sporto manija iškovojo pergalę. (2015 gegužės 28 d., ketvirtadienis, 00:13 val.)Lenktynėse dėl taškų pranašesni buvo „Kauno autobusai“ ekipa (2015 gegužės 14 d., ketvirtadienis, 23:57 val.)Beveik visas rungtynes atsilikinėjusi „Sporto manija“ rungtynių pabaigoje atėmė pergalę iš „Panemunės“ (2015 gegužės 25 d., pirmadienis, 22:22 val.)„Sporto Manija“ pasiekė triuškinamą pergalę (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 23:29 val.)„Kauno Autobusai“ nesunkiai įveikė „Kauno SRC“ krepšininkus (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 23:23 val.)„Kauno autobusai“ įveikė „Panemunę“ ir kovos dėl „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės (2015 birželio 07 d., sekmadienis, 21:54 val.)