KAUNO TILTAI vs ŪKIO BANKAS (76:68)Įmonių lyga » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2008 vasario 11 d., Pirmadienis, 18:30 val. @ Drobės sporto salė, Drobės g. 62, Kaunas LT-45188

Žaidėjų trūkumas neleido "Ūkio Bankui" iškovoti pergalės

Su kamuoliu vienas iš nugalėtojų lyderių Modestas Urbonavičius
2008 vasario 12 d., Antradienis, 00:39 val., peržiūros: 6755

Šią gana ankstyvą pirmadienio pavakarę "Drobes" sporto salėje ginklus surėmė "Įmonių" lygos "D" pogrupio komandos – seimininkai “Kauno Tiltai" bei svečiai "Ūkio Bankas". Tai jau buvo antroji jų akistata šiame turnyre. Beje, pirmąją šių ekipų dvikovą tik po atkaklios kovos laimėjo "Kauno tiltai" (69:62). Šį karta jų varžovai į rungtynes susirinkę buvo tik šešiese ir buvo galima numanyti, jog pergalė nesunkiai turėtų atitekti seimininkams. Vis dėlto, "Ūkio Bankas" nebuvo linkę pasiduoti ir kovojo iki pat galo, tačiau vis tiek turėjo pripažinti varžovų pergalę rezultatu 76:68. Visų rungtynių metu "Kauno tiltai" buvo priekyje, tačiau tokio pranašumo, kad jaustųsi saugus jie nesukaupė ir privalėjo žaisti iš visų jėgų. "Kauno tiltai" pasiekė jau ketvirtąją pergalę iš penkių galimu ir kol kas yra 3-ojoje vietoje. Tuo tarpu, "Ūkio bankas" su 2 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais kovoja dėl patekimo į kitą etapą.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje užvirė atkakli kova – kelias minutes ir viena, ir kita komanda surengdavo vis rezultatyvia ataką ir nepramesdavo nė vieno metimo, dėl ko rezultatas ir laikėsi apylygis. „Ūkio Bankas“ po dviejų sėkmingų Martyno Dabulio reidų po krepšiu buvo įgijęs jau 3 taškų atotrūkį, tačiau tada svečiai krito į šiokią tokią duobę. Jiems pradėjo nebekristi metimai iš įvairių padėčių, o tuo gana sėkmingai naudojosi „Kauno tiltai“, kurie, dažniausiai išnaudodami savo priekinę liniją, laimėjo atkarpą 7:0 ir nusvėrė svarstykles į savo pusę. Dar kiek vėliau jie spurtavo 9:0 ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį 11 taškų pranašumą (26:15). Per likusias minutes žaidimas išsilygino ir po pirmųjų 10 minučių šeimininkai buvo priekyje 9 taškais – 28:19.

Antrasis kėlinukas, kaip ir pirmasis, prasidėjo gana lygia kova, tik šį kartą skirtumas buvo tas, kad abi ekipos nepataikė, taip, kaip prieš tai. „Ūkio Bankas“ šiame ketvirtyje pradėjo žaisti kiek agresyviau puolime ir kibiau gynyboje. Tas iš karto davė vaisių, kadangi komandos deficitas po truputį ėmė tirpti. Pačioje kelinio pabaigoje „Kauno tiltai“ dar turėjo 6 taškų persvarą, tačiau svečiai ėmė naudoti spaudimą, kuris buvo gana netikėtas šeimininkams. Kelios jų klaidos ir „Ūkio Bankas“ buvo jau visai salia – komandos patraukė ilsėtis „Kauno tiltams“ turint jau tik minimalų pranašumą (39:38).

Iš karto po pertraukos „Ūkio Bankas“ po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį 1 tašku ir, buvo galima pamanyti, jog jie baigia perimti iniciatyvą. Vis dėlto, vėliau išryškėjo, kad pertrauka naudingesnė buvo šeimininkams, kurie jos metu turbūt suderino savo žaidimą prieš spaudimą. Svečiai jau nuo pat pradžių bandė dar karta panaudoti šį dalyką, tačiau „Kauno tiltų“ žaidėjų gudrus išsidėstymas ir taiklūs perdavimai maudė varžovus iki galutinio taiklaus metimo iš po krepšio. „Kauno tiltai“ netruko perimti iniciatyvos bei susigrąžinti turėtos persvaros. Svečiams nepadėjo net imamos minutes pertraukėles ir prieš lemiamą maco atkarpą jų deficitas vėl grizo prie dviženklės ribos – 60:50.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Ūkio Bankas“, kurie pelne 4 taškus be atsako ir aptirpdė deficitą iki 6 taškų, tuo parodydami, kad dar ne viskas baigta. Po šios atkarpėles žaidimas išsilygino. Lemiamais, galima būtų įvardyti, momentus, kuomet du tritaškius svarbiu metu pataikė „Kauno tiltų“ žaidėjas Andrius Zakarka. Po šių tritaškių „Ūkio Bankui“ ne tik nebeužteko jėgų, bet jau ir laiko. „Kauno tiltai“ laimėjo rezultatu 76:68. Pažymėtina tai, jog „Ūkio Bankas“ įmetė tik 1 tolimą metimą iš 25, o ir tą paskutinėm rungtynių akimirkom. Vien 14 prametė Tomas Konovalovas.

Po susitikimo pakalbintas nugalėtojų lyderis ir kapitonas Mindaugas Mažeika pabrėžė, kad komanda visą laiką turėjo didesnę ar mažesnę persvarą ir kontroliavo rungtynes. „Lemiamos įtakos rezultatui galbūt turėjo ir tai, jog mūsų atsarginių suolelis buvo žymiai ilgesnis ir turėjom ūgio persvarą. Svarbiais momentais pataikydavom ir išlaikydavom šaltesnius nervus, kas ir padėjo pasiekti pergalę“ – konstatavo jis. Teisėjų darbas buvo įvertintas 9 balais.

Naudingiausias „Kauno tiltų“ gretose šį vakarą buvo Modestas Urbonavičius, kuris per 35 minutes įmetė 15 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Neblogai jam talkino Mindaugas Mažeika, per 39 minutes pelnęs 17 taškų ir dar pridėjęs 8 atkovotus kamuolius ir 5 „asistus“, bei 16 taškų per 29 minutes surinkęs Donatas Varkalys.

Tarp pralaimėjusiųjų išsiskyrė be keitimų žaidęs Martynas Dabulis (25 taškai, po 4 atkovotus kamuolius ir rezultatyvius perdavimus ir 8 išprovokuotos) ir Kęstutis Česnulevičius, atlikęs dvigubą dublį – 18 taškų ir19 laimėtų dvikovų po krepšiu.

Beveik visą laiką pirmavusi pergalę iškovojo "Ūkio Banko" komanda (2008 kovo 21 d., penktadienis, 22:40 val.)"Kauno Tiltai" tik po pratęsimo iškovojo pirmą pergalę. (2008 kovo 19 d., trečiadienis, 23:08 val.)Eilinė "Araušos" pergalė (2008 vasario 05 d., antradienis, 23:17 val.)Po atkaklios kovos ''Ūkio banko'' pergalė (2008 sausio 19 d., šeštadienis, 18:57 val.)Trečioji "Ecobaltic" pergalė iš eilės (2008 vasario 07 d., ketvirtadienis, 22:06 val.)Permainingos rungtynės pergalę atnešė "Ūkio Bankui" (2007 gruodžio 17 d., pirmadienis, 22:52 val.)Lemiamose varžybose "KER" komandos pergalė (2008 kovo 28 d., penktadienis, 22:08 val.)Po dramatiško pratęsimo pergalę iškovojo "Teo LT" (2008 vasario 22 d., penktadienis, 20:24 val.)"Kauno Tiltai" išlygino pusfinalio serijos rezultatą (2008 balandžio 07 d., pirmadienis, 20:29 val.)"Ūkio bankui" dėl pergalės teko atiduot nemažai jėgų ir pakovot (2007 lapkričio 26 d., pirmadienis, 22:43 val.)