KM TORNADO - AKS PROJEKTAI vs ŠAKIŲ "KK SPLITAS" (66:75)"LAIKINOJI SOSTINĖ" TAURĖ » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2010 gegužės 21 d., Penktadienis, 17:00 val. @ Prekybos ir verslo mokykla, D.Poškos g. 22, Kaunas LT-44293

Fiziškai stipresni Šakių "KK Splito" krepšininkai nepagailėjo jaunųjų "KM Tornado - AKS projektai" žaidėjų

2010 gegužės 21 d., Penktadienis, 19:44 val., peržiūros: 3974

Penktadienį , gegužės 21 dieną , Kauno prekybos ir verslo mokyklos sporto salėje susitiko dvi "Laikinosios sostinės" taurės turnyre rungtyniaujančios komandos . Šeimininkai "KM Tornado – AKS projektai" priemė svečius iš Šakių "KK Splito" komandos. Tačiau namų sienos šeiminkams nepadėjo ir šiose aštuntfinalio varžybose pergalę rezultatu 66:75 šventė svečiai.(15:19 ; 13:27 ; 25:17 ; 13:12 .)

Pirmasis kėlinys prasidėjo ne kova dėl kamuolio , o dviems "KM Tornado – AKS projektai" komandos kapitono M.Lauraičio baudos metimais . Kadangi svečiai vėlavo į varžybas ir buvo nubausti technine pražanga , o tai galėjo būti puiki pradžia "KM Tornado – AKS projektams" . Tačiau abu komandos kapitono mesti metimai buvo netaiklūs , ir jų taškų sąskaita taip ir liko neatidaryta . Nors šeimininkai ir turėjo dar vieną progą įmesti pirmuosius taškus , ja pasinaudoti nepavyko , nes D.Valatkevičius prarado kamuolį , o jį perėmęs T.Balynas atliko rezultatyvų perdavimą , ir padėjo savo komandos draugui Š.Jurgučiui atidaryti komandos taškų sąskaitą. Praėjus šiek tiek daugiau nei vienai minutei abi komandos atsikeitė taikliais tritaškiais metimais , padarė po keletą taiklių atakų iš po krepšio ir vėl apsikeitė tolimais metimais . Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 15:19 , todėl rungtynės nusimatė atkaklios , jug abi komandos labai troško išplėšti pergalę .

Per antrajį kėlinį rezultatas smarkiai pakito , ir ne jaunųjų "KM Tornado – AKS projektų" krepšininkų naudai . Jiems per šį kėlinį pavyko įmesti tik 13 taškų , o Šakių "KK Splito" komandai pavyko pelnyti , net 27 taškus . Suaktyvėjusi svečių ginyba , greičiausiai išmušė iš vėžių fiziškai silpnesnius "KM Tornado – AKS projektai" krepšininkus . Jiem pradėjo sunkiau sektis pelnyti taškus , su ginyba taip pat buvo problemų , svečiai rinkosi taškus , keletą pelnė ir baudų metimais , kuriuos išpravokavo , kai šeimininkams nepavykdavo apsiginti . Įpusėjus antrąjam kėliniui svečių persvara jau perkopė dešimties taškų ribą ir pasiekė dvylika . Nors šeimininkai bandė persvarą mažinti tolimais metimais , šiame kėlinyje jiems tai padaryti nelabai sekėsi , nes nei vienas nepasiekė tikslo . Kad ir kaip šeimininkai stengėsi pasivyti svečius , jiems to padaryti nepavyko , o svečiai dar padidino savo persvarą ir kėlinį baigė rezultatu 28:46.

Per ilgają pertrauką trenerio numatyti taktiniai sprendimai , ir duoti patarimai žaidėjams buvo veiksmingi , nes "KM Tornado – AKS projektai" komanda pelnė 25 taškus , o Šakių "KK Splitui" pavyko įmesti mažiau , tik 17 . Prisivyti varžovus padėjo ir pagaliau įkristi į krepšį pradėję tritaškiai , ir pasiteisinęs aktyvus varžovų spaudimas ginyboje . Iki kėlinio pabaigos likus šiek tiek daugiau nei dviems minutėms šeimininkų komandos "KM Tornado – AKS projektai" atsarginis komandos žaidėjų suoliukas komandai uždirbo techninę baudą . Tačiau tai tik užvedė aikštelėje esančius draugus , D.Valatkevičius kėlinį užbaigė taikliu tritaškiu , o komanda buvusį 18 taškų deficitą sumažino iki 10 , ir užbaigė kėlinį rezultatu 53:63.

Ketvirtasis kėlinys buvo lemtingas , ir abi komandos stojo į žūdbūtinį mūšį iki pergalės . Tikriausiai todėl rezultatas kilo labai apyligiai abiejuose komandose , žaidėjai atidavė paskutines jėgas , kad tik pelnytų taškus ir atvestų savo komandą į pergalę . Nors beveik visi taškai kuriuos "KM Tornado – AKS projektai" pelnė buvo surinkti nuo baudų metimų linijos , tai padėjo ir Šakių "KK Splitui" , kuris naudojosi tomis laisvomis sekundėmis per kurias galėjo pasiilsėti , ir toliau bandyti pelnyti taškus , kai tai padaryti turėjo būti ypatingai sunku , nes jaunieji salės šeiminkai , beveik visą laiką labai aktyviai spaudė svečius , išlaikydami varžybose intrigą . Kaip bebūtų gaila , jaunųjų šeiminkų pastangos nepadėjo jiems išplėšti pergalės , dėl kurios jie taip stengėsi . Jie turėjo pripažinti , kad Šakių "KK Sprito" krepšininkai šiandien buvo fiziškai stipresni , ir atiduoti jiems garbingai iškovotą pergalę .

Naudingiausiai "KM Tornado – AKS projektai" gretose žaidė : Rokas Janickas(16) , Justas Furmanavičius(15) , ir Mantas Lauraitis(12).

O Šakių "KK Splitą" į pergalę vedė : Vaidas Grimalauskas(29) , Linas Grimalauskas(16) , ir Romas Venskūnas(13) .

P.S. – skliausteliuose nurodyti surinkti naudingumo balai.

Po varžybų pakalbintas pergalę šiandien švenčiančios Šakių "KK Splito" komandos kapitonas sakė , kad šiandien jiems pergalę atnešė puikus komandinis žaidimas , ir susitelkimas . Dar labai svarbu , kas spėjome laiku atvykti į varžybas .

Jaunųjų "KM Tornado – AKS projektai" treneris pralaimėjimą vertino kaip gerą patirtį jauniems vis tobulėjančiams krepšininkams : komandos fizinės galimybės yra šiek tiek prastesnės , 7 metų skirtumas daug ką reiškia , tiek jėga , tiek šuolis skiriasi . Taip pat žaidėjus veikia didesnis jaudulys nei kaunantis bendraamžių grupėje . Bet šeip esu labai patenkintas vaikinų kovingumu , vis dėlto sumažino skirtumą beveik dešimčia taškų , žinoma norėjosi laimėti ,tačiau kad pasiekti pergalę reikia daryti mažiau klaidų.

Visas rungtynes užtikrintai pirmavę "ISM" neleido jauniesiems " KM Tornado - AKS projektų" krepšininkams nė pasvajoti apie pergalę (2010 gegužės 14 d., penktadienis, 19:03 val.)Laikinosios Sostinės" "Mažosios" taurės bronza atiteko Šakių "KK Splitas" krepšininkams (2010 birželio 14 d., pirmadienis, 20:25 val.)"Tornado - AKS Projektai" varžovams priešinosi du kėlinius (2010 gegužės 15 d., šeštadienis, 18:24 val.)"KM Tornado - AKS projektai" iššvaistė turėtą persvarą, tačiau iškovojo pergalę (2010 gegužės 03 d., pirmadienis, 18:57 val.)"Vanduo mineralinis.lt" nusileido Šakių "KK Splito" ekipai (2010 gegužės 02 d., sekmadienis, 16:27 val.)Šakių "KK Splitas" galingai sužaista rungtynių pabaiga leido išplėšti pergalę (2010 gegužės 05 d., trečiadienis, 23:32 val.)Kauno "Eiguliai" nepasigailėjo be lyderių rungtyniavusių Šakių "KK Splitas" ekipos (2010 gegužės 12 d., trečiadienis, 23:15 val.)"Dumblas" po tragiško ketvirtojo kėlinio išsaugojo pergalę savo rankose (2010 gegužės 09 d., sekmadienis, 18:01 val.)Po atkaklios kovos "KK Splitas" įveikė "Sabonio mokyklos" komandą (2010 birželio 02 d., trečiadienis, 21:21 val.)"Topo Centras" nepaliko vilčių jauniesiems "Tornado - AKS Projektai" krepšininkams (2010 gegužės 07 d., penktadienis, 20:18 val.)