Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija vs Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija (56:66)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurė 10-12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 kovo 08 d., Antradienis, 11:00 val. @ Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija, Vydūno g. 15, Jurbarkas, LT-74119

Visas rungtynes pirmavusi Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija pasiekė pergalę

2016 kovo 08 d., Antradienis, 15:30 val., peržiūros: 1030

Antradienį, kovo 8 dieną, Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ gimnazijos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių taurės, Žemaitijos pogrupio rungtynės, tarp vietos Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ ir svečių Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijų. Nuo pat susitikimo pirmavę svečiai iki ilgosios pertraukos įgijo daugiau nei dvidešimties taškų pranašumą. Po pertraukos žaidimas kurį laiką klostėsi apylygiai, tačiau ketvirto ketvirčio pradžioje spurtavę šeimininkai sugebėjo sumažinti deficitą iki devynių taškų, tačiau atsilaikyti sugebėję svečiai pasiekė pergalę rezultatu 56:55 (8:12, 14:21, 14:17, 20:6).

Rungtynių pradžioje iš toli pažymėję svečių snaiperiai S.Andraitis ir A.Vaičiulis iškart timptelėjo savo komandą į priekį. Kiek vėliau atsibudę šeimininkai šiek tiek sušvelnino deficitą, tačiau ir toliau dominavę Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijos krepšininkai tik didino atotrūkį, ko pasekoje po pirmojo kėlinuko turėjo keturiolikos taškų persvarą. Antrame ketvirtyje žaidimas kurį laiką klostėsi lygiai ir abi ekipos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau laikui artėjant link ilgosios pertraukos spurtavę raseiniečiai padidino skirtumą tarp komandų, kuris po dviejų kėlinių siekė 21-ieną tašką. 22:43.

Po ilgosios pertraukos grįžusios komandos apsikeitė trumpomis atkarpomis, po kurių sekė Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijos krepšininkų spurtas 0:8, padidinęs skirtumą tarp komandų iki 29-ių taškų. Kiek vėliau kelis sėkmingus epizodus sužaidė ir Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ gimnazijos žaidėjai, tačiau, nepaisant to, solidi persvara išliko raseiniečių pusėje. Paskutinės rungtynių dalies pradžioje aikštės šeimininkai užklupo varžovus pernelyg atsipalaidavusius ir surengė spurtą 17:4, kurio dėka jų deficitas ištirpo iki vienuolikos taškų. Kiek vėliau šeimininkai dar buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio, tačiau per likusį laiką atsilaikę svečiai išsaugojo pergalę rezultatu 56:66.

Po pergalės nugalėtojų treneris Marius Kavaliauskas kalbėjo: „Pabaiga buvo sudėtinga gal dėl to, kad varžovas pradžioje truputėlį mažiau pataikė. Mes tik atvažiavę iškart nusprendėme, jog žaisime greitai, daug mesime, daug bėgsime ir mums tas pavyko. Jie bandė statiškai gintis, bet pavyko apeiti. Pabaigoje šiek tiek pavargome, vis dėlto tik septyniese atvažiavome, o varžovai pradėjo gerai pataikyti ir gavosi kaip gavosi“.

Po nesėkmės šeimininkų treneris Povilas Valaitis kalbėjo: „Visų pirma, tai ši mūsų komanda yra visiškai nauja šiame turnyre, todėl, ko gero, kaip ir pridera, pirmas blynas prisvilo. Na, o tokiai naujai sukomplektuotai komandai tokios rungtynės yra puikus kojų apšilimas. Raseiniai tikrai stipri komanda, plius pas juos dar nebuvo dviejų, berods pagrindinių, žaidėjų. Pas mus vidurio puolėjas po ligos, todėl sunkiai šiandien žaidė, tačiau manau, kad ateityje viskas bus gerai“.

Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ gimnazija: Giedrius Stankūnas – 21 tšk., Haroldas Budrius – 12 tšk., Mindaugas Užčiauskas – 8 tšk.

Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija: Simas Andraitis – 36 tšk. (7 išpr. praž.), Andrius Vaičiulis – 11 tšk. (14 atk. kam.), Benas Ilevičius – 8 tšk. (5 rezult. perd., 5 išpr. praž.)

Galingai trečią kėlinį sužaidusi Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija pasiekė finalą (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 20:09 val.)Trise rungtynes užbaigę Tauragės „Versmės“ gimnazijos žaidėjai nusileido Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijai (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 14:24 val.)Plaugės „Saulės“ gimnazija ketvirtąjame kėlinuke įveikė Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnaziją (2016 balandžio 12 d., antradienis, 16:28 val.)Po atkaklios kovos Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija palaužė Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ gimnaziją (2016 balandžio 05 d., antradienis, 14:22 val.)Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija lengvai pasivaikščiojo su Pasvalio raj. „Pumpėnų“ gimnazija (2016 balandžio 29 d., penktadienis, 16:58 val.)Visas rungtynes iniciatyvos iš rankų nepaleidusi Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazija pasidabino aukso medaliais (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 21:30 val.)Tauragės „Versmės“ gimnazija pasiekė nesunkią pergalę (2016 balandžio 22 d., penktadienis, 18:29 val.)Plungės „Saulės“ gimnazija iškovojo lengvą pergalę prieš Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ gimnazistus (2016 balandžio 12 d., antradienis, 17:03 val.)