Basement vs DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas (83:81)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 vasario 16 d., Antradienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Jono Ročkos dvitaškis priešpaskutinę rungtynių sekundę leido „Basement“ laimėti įtemptą trilerį

2016 vasario 16 d., Antradienis, 22:32 val., peržiūros: 778

Vasario 16-ąją dieną, antradienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybių mūšis tarp namuose žaidusių „Basement“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ ekipos.

Pirmosiomis rungtynių akimirkomis komandos keitėsi tiksliomis atakomis ir taškus rinkosi koja kojon. Visgi, dar pirmoje ketvirčio pusėje „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“ šovė į priekį ir spurtavo 0:8 (8:15), o po kurio laiko du tritaškius paeiliui įsūdė D.Bakanas ir „Basement“ ekipa buvo priversta prašyti pirmosios minutės pertraukėlės (11:21). Po jos aikštelės šeimininkai apkarpė žaibiškai išaugusį deficitą (16:22), tačiau įsismaginę varžovai ilgainiui atstatė dviženklę persvarą (16:27). Vis dėlto, paskutinėmis ketvirčio minutėmis geriau atakas regzti sekėsi „Basement“ ekipai, kuri gerokai aptirpdė nuostolius ir po pirmųjų 10 minučių „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“ tenkinosi 5 taškų pranašumu – 24:29.

Antrojo kėlinio pradžioje „Basement“ toliau mėgino pakreipti įvykius sau naudinga linkme, bet spragos gynyboje kurį laiką neleido to padaryti. Kėlinio viduryje „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ pusėje buvo 6 taškų persvara, tačiau tuomet M.Lisajevičius ėmė traukti savo komandą į viršų. Šis krepšininkas surinko 5 taškus paeiliui, o po kurio laiko D.Jankausko dvitaškis po ilgos pertraukos nusvėrė dvikovos svartykles aikštelės šeimininkų pusėn (38:37). Vis dėlto, tuo „Basement“ pasidžiaugė trumpai, kadangi antroje kėlinio pusėje estafetę vėl perėmė D.Budgino kariauna. Svečiai pirmąją susitikimo pusę baigė laimėta atkarpa 1;7 ir įpusėjus rungtynėms džiaugėsi 5 taškų atotrūkiu – 39:44.

Po didžiosios pertraukos „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“ dar labiau sutvirtino savo pozicijas, trečiąjį ketvirtį pradėjo 5 taškais ir susigrąžino dviženklį pranašumą (39:49). Tiesa, po kurio laiko „Basement“ prabudo iš snaudulio ir tarė savo žodį. Įsismaginęs M.Lisajevičiaus bei D.Jankausko tandemas iniciavo spurtą 13:0, kuris leido aikštelės šeimininkams ne tik panaikinti neseniai turėtą dviženklį deficitą, bet ir persverti rezultatą savo naudai (54:51). Sėkmingo komandos draugų žaidimo įkvėptas R.Lukoševičius antroje kėlinio pusėje pridėjo dar 5 taškus, po kurių „Basement“ atotrūkis pasiekė neregėtas aukštumas (59:53), bet atsigavę po šalto dušo svečiai kėlinio tiesiojoje ėmė naikinti žaidybinės duobės padarinius. Paskutinėje trečiojo ketvirčio atkarpoje „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“ sugebėjo atstatyti pusiausvyrą ir prieš lemiamą rungtynių dalį aikštėje tvyrojo maksimali intriga – 59:59.

Ketvirtojo kėlinio starte „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“ įsirašė į savo sąskaitą dar 5 taškus ir įsiveržė į priekį (59:64). Tiesa, tuomet sekė „Basement“ atsakas 7:0, po kurio pirmaujanti ekipa pasikeitė (66:64). Po epizodo užvirė atkakli kova taškas į tašką ir pranašumu savo pusėje dar suspėjo pasidžiaugti abi komandos. Likus žaisti apie 3 minutes. svarbų tritaškį realizavo J.Ročka ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį vienu taikliu metimu nepasiekiamu skirtumu (79:75). Tiesa, „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ krepšininkai neketino kelti baltų vėliavų ir dar gerokai patampė priešininkams nervus. Likus žaisti 20 sekundžių, „Basement“ pataikė tik 1 iš 2 baudos metimą ir suteikė varžovams realų šansą išlyginti ar net persverti rezultatą savo naudai (81:79). Likus žaisti beveik 10 sekundžių, po savo firminio dvižingsnio K.Meiliūnas realizavo išlyginamąjį dvitaškį ir rungtynėse stojo lygybė. Vis dėlto, lemiamoje atakoje M.Lisajevičius pamatė įkertantį J.Ročką ir nepašykštėjo jam kamuolio, o pastarasis nenuvylė komandos draugų. „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ išsigelbėjimui dar liko 1,3 sekundės, bet paskutinis svečių metimas tikslo nepasiekė ir dramatišką pergalę rezultatu 83:81 pasiekė „Basement“.

Matas Lisajevičius („Basement“):

Neblogą pragarą šiandien Jums užvirė varžovai. Buvo ir nesmagių epizodų, bet viskas gerai, kas gerai baigiasi. Kas lėmė tai, jog viskas šį kartą baigėsi gerai?

„Manau, kad patirtis šiandien nugalėjo. Sužaidėme geriau rungtynių pabaigą. Padarėme mažiau klaidų ir nugalėjome.“

Donatas Budginas („DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“):

„Truputį pritrūkome mažų žaidėjų. Trūko sėkmės ir mažų žaidėjų. Pavargome. Žaidėme dviem su puse mažo žaidėjo visas rungtynes. Tai taip ir gavosi. Kitas rungtynes atsilošime.“

„Basement“ pergalės kalviais buvo M.Lisajevičius (24 tšk., 8 rez. p., 5 per. k.), D.Jankauskas (18 tšk., 2 bl.), J.Ročka (13 tšk.), R.Lukoševičius (10 tšk.), D.Aklys (7 tšk., 10 atk. k.), M.Krygeris (6 tšk.) ir I.Birbalas (5 tšk.).

„DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ gretose išsiskyrė K.Meiliūnas (20 tšk., 10 rez. p., 6 išpr. pr.), D.Bakanas (15 tšk., 7 atk. k.), A.Gedminas (13 tšk., 8 atk. k.), G.Jevstignejevas (12 tšk., 11 atk. k., 6 išpr. pr.), T.Žioba (9 tšk., 8 atk. k.), P.Valentukonis (8 tšk., 6 atk. k.) ir M.Latkauskas (4 tšk.).

„Basement“ „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybėse iškovojo aštuntąją pergalę ir išlieka su dviem pralaimėjimais (8-2). „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uosto“ sąskaitoje taip pat aštuoni laimėjimai, tačiau trys nesėkmės (8-3).

Mato Lisajevičiaus dvitaškis paskutinę pratęsimo sekundę atėmė pergalę iš „Sporto Manijos“ (2015 gruodžio 09 d., trečiadienis, 23:13 val.)Visas rungtynes pirmavę „Basement“įveikė „Sporto fėją & Detagamą“ (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 22:22 val.)Negausiai susirinkusi „Banga“ nugalėjo „Basement“ ekipą (2015 gruodžio 03 d., ketvirtadienis, 23:36 val.)„Sporto fėja & Detagama“ rungtynių ketvirtajame kėlinuke palaužė „Basement“ (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 23:18 val.)Puikiai sužaidę ketvirtą kėlinį „Basement“ ekipa iškovojo dar vieną pergalę“ (2016 sausio 19 d., antradienis, 22:26 val.)Pirmose pusfinalio rungtynėse „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ pergalė prieš „Basement“ (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 22:44 val.)Ketvirtfinalį „Basement“ pradėjo lengva pergale prieš „Kauno SRC“ (2016 kovo 14 d., pirmadienis, 22:47 val.)Per paskutines šešias minutes pelnę vos tris taškus „Kauno SRC“ krepšininkai pripažino „Basement“ pranašumą (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:28 val.)Žaidimo vadžias savo rankose laikę „Basement“ krepšininkai nuskynė pergalę prieš „Kauno SRC“ (2015 lapkričio 24 d., antradienis, 22:07 val.)„DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ ekipos pergalė rungtynėse prieš „Bangą“ (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 11:49 val.)