„Atletas“ ‒ LSU-2 vs Kauno autobusai (88:94)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 lapkričio 25 d., Trečiadienis, 18:45 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

„Atletas ‒ LSU-2“ nesugebėjo įgelti „Kauno Autobusų“ šešetukui

2015 lapkričio 25 d., Trečiadienis, 21:38 val., peržiūros: 1181

Lapkričio 25-ąją dieną, trečiadienį, LSU salėje startavo naujasis „A“ lygos „Sporto Fėjos“ pirmenybių sezonas. Atidarymo dvikovoje ginklus surėmė namuose žaidę „Atleto – LSU-2“ krepšininkai ir vos šešiese susirinkę „Kauno Autobusai“.

Susitikimo pradžioje pirmieji varžovų gynybą nuginklavo svečiai ir startavo 5 taškais be atsako (0:5). Išsijudinę S.Hendriks auklėtiniai atkirto identišku spurtu ir atstatė lygybę (5:5), tačiau priešingoje barikadų pusėje Š.Zablockis ir T.Rakauskas papildė „Kauno Autobusų“ taškų sąskaitą dar 5 taškais ir rezultatas tapo 5:10. Tai buvo tik „Atleto – LSU-2“ problemų pradžia ir aktyviai rungtyniaudami „Kauno Autobusai“ sėkmingai rinkosi taškus nuo baudų metimo linijos, o po J.Ročkos tritaškio, likus žaisti beveik 3 minutes, atstumas tarp ekipų tapo dviženklis (8:18). Sukrutę aikštelės šeimininkai su L.Aleksiūnu priešakyje iniciavo žaibišką spurtą 7:0 ir braukė nuostolius iki 3 taškų (17:20), bet paskutinį žodį pirmajame kėlinyje tarė T.Rakauskas ir J.Ročka. 5 šių žaidėjų taškai sutvirtino „Kauno Autobusų“ pozicijas iki 8 taškų ir po 10 minučių kovos rezultatas buvo 17:25.

L.Aleksiūnas apie save dar kartą priminė antrojo kėlinio starte ir smeigė tritaškį (20:25). Tiesa, netrukus dėmesio centre atsidūrė „Kauno Autobusų“ marškinėlius vilkintis T.Rakauskas, kuris pelnė 5 taškus ir sugrąžino savo komandai dviženklę persvarą (20:30), o po jau trečiojo J.Ročkos tritaškio, atstumas išaugo iki 11 taškų (22:33). Vėliau „Atletas – LSU-2“ kurį laiką mėgino priartėti, tačiau patyrę svečiai išlaikė kelių tikslių metimų pranašumą savo pusėje ir paliko varžovus už nugaros. Antroje ketvirčio pusėje A.Juodelio kariauna surinko 6 taškus be atsako ir tokiu būdu susikrovė didžiausią atotrūkį šiose rungtynėse – 13 taškų (30:43). Vis dėlto, sėkmingas „Atleto – LSU-2“ kapitono A.Sakavicko žaidimas puolime leido aikštelės šeimininkams suapvalinti deficitą iki 10 taškų ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 37:47.

Po didžiosios pertraukos S.Hendriks armija pelnė 4 taškus ir sušvelnino nuostolius iki 6 taškų (41:47). Pora M.Lauraičio taiklių metimų pagyvino „Kauno Autobusų“ puolimą, bet dar pirmoje kėlinio pusėje du tritaškius paeiliui įsūdė L.Šalkauskas ir svečiai tapo ranka pasiekiami (49:52). Aukštą pavarą įjungę „Atleto – LSU-2“ krepšininkai po šio epizodo dar labiau užsivedė ir, likus žaisti apie 6 minutes, M.Kazlauskas atstatė pusiausvyrą (54:54), o po minutės E.Vitonis pirmą kartą šios dienos susitikime į priekį išvedė „Atletą – LSU-2“ (56:54). Tiesa, iniciatyvą praradę „Kauno Autobusai“ greitai stabilizavosi, šovė į priekį 0:9 ir greitai susigrąžino pranašumą savo pusėn (56:63). Visgi, pasitikėjimo savo jėgomis dozę gavę aikštės šeimininkai nenurimo ir alsavo priešininkams į nugarą, o paskutinę sekundę dvitaškį realizavo D.Montvilas ir prieš lemiamą dvikovos dalį intriga buvo maksimali – 70:70.

Sėkmingą trečiojo kėlinio pabaigą „Atleto – LSU-2“ komanda pamiršo jau ketvirtojo ketvirčio pirmosiomis minutėmis. S.Hendriks auklėtiniai beveik 3 minutes rezgė bevaises atakas, o tuo laikotarpiu „Kauno Autobusai“ pelnė 7 taškus ir atitrūko rezultatu 70:77. Nepaisant to, kad aikštės šeimininkai nutraukė tylą ir pagaliau pajudino savo taškų rinkimą į priekį, tačiau tikslus varžovų žaidimas neleido skirtumui sumažėti iki vienu taikliu metimu pasiekiamos ribos. Po 4 šaltakraujiškai sumestų T.Rakausko baudų metimų, svečiai viena ranka galėjo paliesti pergalę (82:91), bet paskutinėmis sekundėmis „Atletas – LSU-2“ dar pamėgino patampyti oponentams nervus. Vis dėlto, daug jėgų kainavusiose rungtynės, kur kas labiau patyręs „Kauno Autobusų“ šešetukas sugebėjo išlaikyti persvarą savo rankose ir palaužė „Atletą – LSU-2“ jų pačių tvirtovėje rezultatu 88:94.

Audrius Juodelis („Kauno Autobusai“):

Pirmos rungtynės šį sezoną, Negausiai susirinkote ir tikrai buvo sunku žaisti prieš jaunus ir greitus varžovus, Kas padėjo pasiekti pergalę?

„Negausiai susirinkom, bet šiandien planavom būti bent aštuoniese. Deja porą žaidėjų apsirgo ir nebuvo jiems nebuvo galimybių šiandien padėti komandai. Planai buvo kiti, bet gavosi taip, kad reikėjo verstis šešiais žaidėjais. Gerai, kad turėjome tris aukštus žaidėjus ir tris žemesnius ir galėjome rotuoti sudėtimi ir žaidimas nuo to nenukentėjo, kad ir turėjome tik vieną žaidėją ant suolo. Varžovai jauni, o pas mus yra daugiau patirties. Kai įsiveldavome į jų greitą žaidimą, būdavo problemų, bet tik pristabdžius ir pradėjus protingai žaisti, žaidimas pasisukdavo į mūsų pusę. Džiaugiamės iškovoję pirmąją pergalę. Seniai žaidėme kartu, tai dar lipdome komandą.“

„Kauno Autobusų“ pergalės kalviais buvo Š.Zablockis (27 tšk.), T.Rakauskas (24 tšk., 9 atk. k., 7 rez. p., 13 išpr. pr., 43 naud. b.), J.Ročka (24 tšk., 6 atk. k.), M.Lauraitis (13 tšk.) ir Š.Bartulis (6 tšk., 7 atk. k.).

„Atleto – LSU-2“ gretose išsiskyrė A.Sakavickas (18 tšk.), L.Aleksiūnas (13 tšk.), L.Šalkauskas (13 tšk., 6 atk. k.), D.Montvilas (10 tšk., 16 atk. k.), M.Kazlauskas (8 tšk.), P.Šilkaitis (8 tšk.) ir P.Mitkus (7 tšk.).

Uraganinis „Bangos & R2P Sport“ puolimas nesuteikė vilčių „Kauno Autobusams“ (2016 sausio 11 d., pirmadienis, 23:58 val.)„KG Group“ pusfinalį pradėjo pergale prieš „Kauno autobusus“ (2016 balandžio 11 d., pirmadienis, 23:18 val.)„Atletas“ ‒ LSU-2 ketvirtajame kėlinyje įrodė savo pranašumą prieš Kauno raj. ASU ‒ Tornado (2016 kovo 02 d., trečiadienis, 04:21 val.)Kauno raj. ASU ‒ Tornado sukūrė intrigą, bet prieš „Kauno autobusus“ laimėti nepavyko (2016 sausio 04 d., pirmadienis, 23:00 val.)Beveik visas rungtynes pirmavę „Kauno autobusai“ išlygino serijos rezultatą (2016 balandžio 25 d., pirmadienis, 23:11 val.)Negausiai susirinkę „Kauno Autobusai“ atsilaikė prieš „Atletą“ ‒ LSU-2 (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 23:19 val.)Rungtynių pabaigoje“Banga & R2P Sport“ palaužė „Kauno autobusus“ (2016 vasario 29 d., pirmadienis, 23:11 val.)„Banga & R2P Sport“ atlaikė „Atletas“ ‒ LSU-2 ekipos pasipriešinimą (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 21:11 val.)Neatauštančio Donato Sabeckio vedami „Kauno Autobusai“ lemtingame serijos mače prasiskynė kelią į finalą (2016 balandžio 27 d., trečiadienis, 22:58 val.)Aukšta pavara startavę „Kauno Autobusai“ eilinį kartą triumfavo „A“ lygos finale (2016 gegužės 04 d., trečiadienis, 23:23 val.)