HELVINA vs NAFTELF & NOWACO (76:96)"ĮMONIŲ+" LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2007 lapkričio 20 d., Antradienis, 18:30 val. @ VRM sporto centras, Griunvaldo g. 16, Kaunas LT-44330

Nesunki antroji "Naftelf & Nowaco" pergalė

Ne kartą žaidėjams rungtynių metu teko pasivolioti ant grindų
2007 lapkričio 20 d., Antradienis, 21:46 val., peržiūros: 8517
Šį antradienį (11:20) VRM sporto salėje "Helvina" "Įmonių+" lygos "C" pogrupio rungtynėms priėmė "Naftelf & Nowaco" krepšininkus. Šeimininkai pasielgė gana svetingai ir leido varžovams laimėti gana gražias varžybas rezultatu 76:96. Abi ekipos demonstravo akiai malonų krepšinį, tačiau geriau atrodė "Naftelf & Nowaco" žaidėjai, kurie ketvirtajame kėlinyje buvo įgiję jau net 27 taškų pranašumą. Vis dėlto, gale rungtynių "Helvina" išnaudojo varžovų atsipalaidavimą ir šiek tiek sumažino skirtumą. Ši pergalė svečiams buvo jau antroji ir jie, su "BMS" bei "BBG", kol kas išlieka vienintelėmis "C" grupės komandomis nepatyrusiomis pralaimėjimo kartėlio. "Helvinai" tuo tarpu tai buvo antroji nesėkmė per trejas rungtynes.

Jau pačiomis pirmosiomis rungtynių sekundėmis sėkmingą antpuolį surengė Vytautas Gudaitis, tuo išvesdamas svečius į priekį. Vis dėlto pirmosiomis minutėmis nė vienai ekipai nesisekė atitrūkti ir susitikimas vyko taškas į tašką. Šeimininkai atakas bandė užbaiginėti ant savo lyderio Ardo Zinkaus, kuris sėkmingai rinko taškus arba iš po krepšio, arba nuo baudų metimų linijos. Tačiau jo vieno pastangų neužteko prieš puikiai veikiantį „Naftelf & Nowaco“ mechanizmą. Kėlinio pabaigoje pelnyti 5 iš eilės Vytauto Gudaičio taškai leido svečiams pirmauti 6 taškais – 21:27.

Antrojo ketvirčio pradžioje geriau atrodė „Helvina“, kuri, laimėjusi atkarpą 9:2, atstatė pusiausvyrą mače. Komandos vėl ėmė žaisti taškas į tašką, pakol svečiai iniciavo spurtą 7:0, tuo susigrąžindami sau persvarą. Artėjant kėliniui į pabaigą šeimininkams vis sunkiau sekėsi rasti kelių link varžovų krepšio ir juos dažniausiai gelbėjo tik leidžiami mesti baudų metimai. Ekipos patraukė ilsėtis „Naftelf & Nowaco“ pirmaujant 49:42.

Iš karto po pertraukos „Helvina“ krito į gilią duobę, iš kurios negalėjo išsikapstyti per visą šį kėlinuką. Nors ekipa ir neblogai kovojo po krepšiais, tačiau metimai vis skriedavo pro šalį, ypač tritaškiai (0/10 per šias 10 minučių). Svečiai tuo gana sėkmingai naudojosi ir, demonstruodami neblogą komandinį žaidimą ir pataikymą iš įvairių padėčių, vis tolo. Po 30 minučių jų pranašumas jau net nekėlė abejonės – 51:74.

Ketvirtasis ketvirtis vyko gana ramiai, kadangi laimėtojas jau buvo beveik aiškus. „Naftelf & Nowaco“ buvo padidinusi savo atotrūkį iki 27 taškų, tačiau po to išleido rečiau žaidžiančius žaidėjus, kuriems nelabai sekėsi stabdyti greitas varžovų atakas. „Helvina“ laimėjo atkarpą 10:0, bet, deja, tai buvo tik lašas jūroje palyginus su varžovu persvara. Taigi, Naftelf & Nowaco“ šventė pelnytą pergalę rezultatu 96:76. Pažymėtina tai, jog šeimininkai pagal baudų ir dvitaškių taiklumą nė kiek nenusileido svečiams, tačiau jų tritaškių pataikymas buvo tragiškas (3/22, 14 %) ir sužlugdė viltis į pergalę.

Po rungtynių pakalbintas nugalėtojų komandos vadovas R. Šarkūnas kaip pergalės priežastį įvardino tai, jog jo komanda turėjo ištvermės pranašumą. „Iš pradžių žaidėm apylygiai, tačiau trečiajame ketvirtyje išryškėjo varžovų nuovargis ir mūsų pranašumas ištvermėje, kas leido pabėgti. Vėliau padėjo ir ilgesnis atsarginių suolelis“ – dėstė jis. Teisėjų darbas buvo įvertintas 9 balais.

Tuo tarpu „Helvinos“ žaidžiantysis treneris Ardas Zinkus pažymėjo, jog šiose rungtynėse komanda gynėsi labai prastai. „Pralaimėjome tiktai dėl gynybos“ – aiškino strategas. Jis teisėjams skyrė aukščiausius įvertinimus – 10 balų.

„Naftelf & Nowaco“ gretose šiandien pasižymėjo Giedrius Jokšas, kurio sąskaitoje 22 taškai ir 9 atkovoti kamuoliai. Rezultatyviau už jį žaidė tik Ramūnas Makutėnas, surinkęs 27 taškus (7/12 tritaškiai) ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus. Neblogai pastariesiems asistavo ir Vytautas Gudaitis (16 taškų ir 6 rezultatyvūs perdavimai).

Tarp pralaimėjusiųjų kaip visada išsiskyrė Ardas Zinkus, pelnęs 30 taškų, atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 33 naudingumo balus. 23 taškai, 7 laimėtos dvikovos po krepšiais ir 5 perimti kamuoliai buvo Andriaus Savicko sąskaitoje. Likusių žaidėjų indėlis buvo gana menkas.

Pirmoji "Naftelf & Nowaco" nesėkmė (2007 lapkričio 27 d., antradienis, 23:58 val.)Antroji "Helvinos" pergalė (2007 gruodžio 17 d., pirmadienis, 22:38 val.)"Naftelf & Nowaco" varžovų nepasigailėjo (2007 lapkričio 12 d., pirmadienis, 23:02 val.)"Naftelf & Nowaco" antra nesėkmė iš eilės (2007 lapkričio 28 d., trečiadienis, 20:25 val.)"Lytagra" lengvai nugalėjo "Naftelf & Nowaco" (2007 gruodžio 12 d., trečiadienis, 23:24 val.)"Vaidotėnas" iškovojo svarbią pergalę prieš "Naftelf - Nowaco" (2007 gruodžio 22 d., šeštadienis, 18:33 val.)"Naftelf - Nowaco" įveikė "Kauno švara - KRG" ekipą (2008 sausio 08 d., antradienis, 23:00 val.)"Naftelf & Nowaco" tik rungtynių pabaigoje įrodė savo pranašumą prieš "AG Group" (2008 sausio 15 d., antradienis, 20:57 val.) Pimoji "Ekodora - MC Trans" pergalė! (2008 sausio 28 d., pirmadienis, 23:48 val.)"Kauno Energija" įrodė savo pranašumą prieš "Naftelf & Nowaco" (2008 kovo 15 d., šeštadienis, 21:13 val.)