Vilkijos gimnazija vs Kauno „Saulės“ gimnazija (72:77)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurė 10-12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 kovo 03 d., Ketvirtadienis, 13:00 val. @ Vilkijos gimnazija, Čekiškės g. 73, Vilkija, Kauno raj., LT-54225

Atkaklios kovos atomazgoje ‒ sunki Kauno „Saulės“ gimnazijos pergalė

2016 kovo 03 d., Ketvirtadienis, 15:54 val., peržiūros: 1317

Ketvirtadienį, kovo 3 dieną, Vilkijos gimnazijos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių taurės, vidurio Lietuvos pogrupio rungtynės, tarp vietos „Vilkijos“ gimnazijos ir svečių iš Kauno „Saulės“ gimnazijos ekipų. Rungtynes kiek geriau pradėjo kauniečiai, tačiau čia pat spurtavę aikštės šeimininkai pasivijo varžovus. Toks banguotas žaidimas klostėsi iki pat ilgosios pertraukos pradžios, prieš kurią minimalų pranašumą turėjo „Vilkijos“ gimnazija. Po pertraukos puolimą pagerinusi Kauno „Saulės“ gimnazija kiek atitrūko nuo priešininkų, tačiau ketvirtame kėlinuke šeimininkai sugrąžino intrigą į rungtynes. Vis tik, pabaigą užtikrinčiau sužaidę kauniečiai sugebėjo iškovoti pergalę rezultatu 72:77 (19:18, 23:23, 13:23, 17:13).

Susitikimą spurtu pradėję kauniečiai iškart įgijo aštuonių taškų pranašumą, tačiau ilgai nesnaudę aikštės šeimininkai sužaidė „sausą“ atkarpą 12:0 ir pasivijo priešininkus bei įgijo keturių taškų pranašumą. Į tai Kauno „Saulės“ gimnazija atsakė dar keliais išpuoliais iš eilės, taip susigrąžindama kelių taškų atotrūkį. Vis tik, banguotą kėlinuką geriau užbaigę „Vilkijos“ gimnazijos krepšininkai įgijo minimalią persvarą. Antrame kėlinuke kelias atkarpas galingai sužaidę aikštės šeimininkai sugebėjo skirtumą tarp komandų padidinti iki devynių taškų, tačiau artėjant ilgajai pertraukai spurtavę kauniečiai sugebėjo sumažinti deficitą iki minimumo. 42:41.

Po pertraukos puolimą akivaizdžiai pagerinę Kauno „Saulės“ gimnazijos krepšininkai iškart surengė spurtą 2:17, kurio dėka perėmė iniciatyvą bei įgijo dviženklį atotrūkį. Kiek vėliau pabudę „Vilkijos“ gimnazijos žaidėjai surinko kelis taškus ir sėkmingiau užbaigė trečią kėlinuką, ko pasekoje skirtumas tarp komandų sušvelnėjo iki devynių taškų. Rankų ir toliau nenuleidę šeimininkai jau pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje, gausiai palaikomi sirgalių, vieną po kitos rengė rezultatyvias atakas, ko pasekoje pasivijo varžovus ir perėmė iniciatyvą. Vis tik, šaltus nervus pademonstravę kauniečiai sugebėjo susigrąžinti kelių taškų pranašumą. Einant rungtynių laikui į pabaigą aikštės šeimininkai dar buvo išlyginę rezultatą, tačiau likus žaisti mažiau nei minutę oponentų klaidomis pasinaudoję svečiai iš Kauno galutinai susitvarkė su priešininkais, ko pasekoje šventė sunkią pergalę rezultatu 72:77.

„Vilkijos“ gimnazija: Rokas Vaičiūnas – 22 tšk. (12 atk. kam.), Tomas Vyšniauskas – 19 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Arminas Bačiūnas – 12 tšk., Gediminas Danilevičius – 10 tšk.

Kauno „Saulės“ gimnazija: Žygimantas Kerza – 22 tšk. (13 atk. kam., 5 išpr. praž.), Mažvydas Tamašauskas – 19 tšk., Bartautas Blažauskas – 14 tšk. (16 atk. kam., 6 rezult. perd., 6 išpr. praž.)

Gausiai sirgalių palaikoma Kauno „Saulės“ gimnazija susitvarkė su „Vilkijos“ gimnazija (2016 balandžio 07 d., ketvirtadienis, 14:11 val.)Lyderių dvikovoje nepralaimėjusių statusą išsaugojo Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija (2016 balandžio 21 d., ketvirtadienis, 18:15 val.)Rungtynių pabaigoje užtikrinčiau sužaidusi „Vilkijos“ gimnazija iškovojo bronzą (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 21:24 val.)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurės (10-12 klasių) starte ‒ „Kauno raj. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija“ pergalė (2016 kovo 01 d., antradienis, 15:55 val.)Trečias kartas nemeluoja ‒ finale dominavusi Eimanto Stankevičiaus vedama Kauno „Saulės“ gimnazija nepaliko vilčių Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazijai (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 20:19 val.)Kauno „Saulės“ gimnazija nepaliko vilčių Plungės „Saulės“ gimnazijai bei žengė į finalą (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 19:22 val.)Kauno „Saulės“ gimnazija ketvirtame kėlinyje įrodė pranašumą prieš Prienų „Žiburio“ gimnaziją (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 12:37 val.)Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija ir toliau žengia be pralaimėjimų (2016 balandžio 15 d., penktadienis, 19:12 val.)Permainingose rungtynėse „Vilkija“ įveikė „Birštono“ gimnazistus (2016 balandžio 18 d., pirmadienis, 14:05 val.)Visas rungtynes pirmavusi „Vilkijos“ gimnazija įveikė Prienų „Žiburio“ gimnaziją (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 13:41 val.)