Kauno SRC vs Basement (67:77)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 lapkričio 24 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno mechanikos mokykla, Taikos pr. 129, Kaunas, LT-51126

Žaidimo vadžias savo rankose laikę „Basement“ krepšininkai nuskynė pergalę prieš „Kauno SRC“

2015 lapkričio 24 d., Antradienis, 22:07 val., peržiūros: 928

Lapkričio 24-ąją dieną, antradienį, Kauno Mechanikos mokykloje įvyko „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybių akistata tarp namuose žaidusių „Kauno SRC“ krepšininkų ir svečių teisėmis atvykusios „Basement“ ekipos.

Rungtynių pradžioje į priekį veržėsi „Basement“, tačiau A.Makūno tikslių metimų vedama „Kauno SRC“ komanda stengėsi neatsilikti. Visgi, po J.Ročkos ir R.Lukoševičiaus taiklių metimų rezultatas tapo 5:12 ir įpusėjus ketvirčiui sunerimęs A.Žadeikis paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos aikštelės šeimininkai atsakė varžovams identišku spurtu 5:0 ir braukė nuostolius iki 2 taškų, o kiek vėliau dar porą taiklių metimų į „Basement“ krepšį pasiuntė E.Kulboka bei A.Makūnas ir po pastarojo žaidėjo tolimo šūvio, likus žaisti 1,5 minutės, dvikovoje grįžo pusiausvyra (17:17). Tiesa įsiveržti į priek „Basement“ taip ir neleido, o kėlinio finiše M.Lisajevičius ir M.Burneika grąžino pranašumą savo ekipos pusėn ir padėjo laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 17:22.

Antrojo kėlinio pirmosios 2 minutės buvo bevaisės, bet vėliau abi komandos įsivažiavo ir tyla nutrūko. Tiesa, kurį laiką vyko apylygė kova, kuri niekaip neleido „Kauno SRC“ priartėti, o antroje ketvirčio pusėje A.Žadeikio kariaunos puolimas ėmė buksuoti ir tuo netruko pasinaudoti oponentai. Paskutinių 4 minučių atkarpoje, aikštės šeimininkai sukrapštė vos 2 taškus, o tuo tarpu „Basement“ rungtyniavo pakankamai darniai, gražiai ir efektyviai dalinosi kamuoliu ir atstumas tarp komandų ėmė sparčiai augti. Svečių ekipa triskart švystelėjo taiklius tritaškius, tiek pat kartų pataikė iš arčiau ir laimėta atkarpa 2:15, leido „Basement“ įpusėjus mačui džiaugtis solidžiu, 18 taškų atotrūkiu – 26:44.

Po didžiosios pertraukos komandos porą kartų apsikeitė tiksliais dvitaškiais, bet vėliau „Basement“ ėmė dar labiau tvirtinti pozicijas. Spurtas 0:6 padėjo svečims nutolti 22 taškų skirtumu (30:52), o netrukus „Kauno SRC“ situacija pasiekė kritinę ribą. Du tritaškius smeigė D.Jankauskas (35:58), o jam įkandin dar 4 taškus pridėjo M.Lisajevičius ir atstumas tarp komandų šoktelėjo jau iki 27 taškų (35:62). Vis dėlto, ant bedugnės krašto atsidūrę aikštelės šeimininkai prabudo ir ėmė kapanotis iš gilios duobės. Laimėta atkarpa 8:0 braukė A.Žadeikio auklėtinių deficitą iki 19 taškų, bet po trijų kėlinių „Basement“ vis dar išliko vienvaldžiais padėties šeimininkais – 45:64.

Ketvirtojo kėlinio starte abi komandos rezgė sėkmingas atakas, tačiau apylygis žaidimas tik artino „Basement“ prie pergalės. Visgi, vėliau viskas apsivertė aukštyn kojomis, bet ir šis scenarijus buvo parankus užtikrintai pirmaujantiems svečiams. Beveik 4 minutes nė vienai komanda nepavyko pelnyti nė taško ir abejonių dėl rungtynių baigties neliko. Dvikovos finiše solo šou surengė A.Makūnas, kuris realizavo tris tritaškius iš eilės ir pjovė atsilikimą iki 12 taškų (65:77), o paskutinį žodį šiame mače tarė J.Milius, tačiau nuaidėjus finaliniam švilpukui, pergalę savo rankose laikė „Basement“. Galutinis rungtynių rezultatas – 67:77.

Irmantas Birbalas („Basement“):

„Geros rungtynės. Nors nemačiau pradžios, bet matau, kad komandai nesutrukdė tai, kad visi nesusirinkome. Mūsiškiai šešiese puikiai tvarkėsi su visa varžovų komanda. Didžiuliai sveikinimo žodžiai jiems. Pabaiga manau, kad buvo tik formalumas. Ačiū varžovams už puikias rungtynes.“

Algirdas Žadeikis („Kauno SRC“):

Šiandien atrodėte išsigandę ar sutrikę, o varžovai beveik visas rungtynes diktavo savo sąlygas ir neleido pagalvoti apie pergalę. Kodėl?

„Jūsų pirmieji žodžiai ir yra teisybė. Tikriausiai vaikinai buvo išsigandę. Dar neprasidėjus rungtynėms, tarp komandos narių sklido tokios kalbos, kad visi varžovai neblogai atakuoja ir visi labai gerai žaidžia. Matomai tai mano žaidėjus paveikė. Aš taip galvoju. Ketvirto kėlinio antroje pusėje atsipalaidavome, pradėjome pataikyti ir pajutome žaidimą, bet tą padarėme gerokai per vėlai. Tikriausiai šiandien koją pakišo psichologiniai dalykai. Po dviejų iš eilės pergalių manėme, kad lengvai iškovosime ir trečiąją, bet koją pakišo jaudulys.“

„Basement“ į pergalę vedė D.Jankauskas (18 tšk., 5 rez. p.), M.Lisajevičius (17 tšk., 7 rez. p.), R.Lukoševičius (15 tšk., 7 atk. k., 8 rez. p.), D.Aklys (12 tšk., 7 atk. k.), J.Ročka (10 tšk.), M.Burneika (3 tšk., 8 atk. k.) ir I.Birbalas (2 tšk.).

„Kauno SRC“ gretose pasižymėjo A.Makūnas (22 tšk.), E.Kulboka (12 tšk.), P.Bružauskas (11 tšk.), J.Banys (8 tšk. 6 atk. k.), E.Stankus (7 tšk.), J.Milius (5 tšk., 6 atk. k.) ir A.Lukauskas (2 tšk.).

„Basement“ „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybėse pasiekė pirmąją pergalę ir reabilitavosi po nesėkmės sezono starte (1-1). „Kauno SRC“ tai buvo pirmasis pralaimėjimas po dviejų iš eilės pergalių (2-1).

Ketvirtfinalį „Basement“ pradėjo lengva pergale prieš „Kauno SRC“ (2016 kovo 14 d., pirmadienis, 22:47 val.)Aurimo Karbausko vedama „Bangos“ ekipa nugalėjo „Kauno SRC“ (2015 lapkričio 26 d., ketvirtadienis, 23:33 val.)„Basement“ pasiekė lengvą pergalę prieš BK „Centre“ (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 22:32 val.)TIk ketvirtajame kėlinyje „Sporto manija“ įrodė pranašumą prieš „Kauno SRC“ ekipą (2015 gruodžio 15 d., antradienis, 23:21 val.)Per paskutines šešias minutes pelnę vos tris taškus „Kauno SRC“ krepšininkai pripažino „Basement“ pranašumą (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:28 val.)Puikiai sužaidę ketvirtą kėlinį „Basement“ ekipa iškovojo dar vieną pergalę“ (2016 sausio 19 d., antradienis, 22:26 val.)Šalčiui atsparesnis buvęs „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ įveikė „Kauno SRC“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 21:55 val.)Net 22-iejų taškų deficitą panaikinusi BC „Sporto fėja & Detagama“ vis tik turėjo pripažinti „Kauno SRC“ pergalę (2015 spalio 28 d., trečiadienis, 23:36 val.)Visas rungtynes pirmavę „Basement“įveikė „Sporto fėją & Detagamą“ (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 22:22 val.)„DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ tritaškiais užmėtė „Kauno SRC“ (2015 gruodžio 14 d., pirmadienis, 23:46 val.)