Kauno Rami vs Galera (89:102)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 11 d., Sekmadienis, 20:45 val. @ Saulės gimnazija, Savanorių pr. 46, Kaunas, LT-44209

Išsvaistyta 20 taškų persvara ir pralaimėtas pratęsimas prieš „Galerą“ „Kauno Rami“ paliko už atkrintamųjų varžybų barjero

2015 spalio 11 d., Sekmadienis, 22:37 val., peržiūros: 1121

Vėlyvoką spalio 11-osios vakarą „Saulės“ gimnazijos sporto arenoje įvyko paskutinės Kauno mero mažosios taurės reguliariojo sezono rungtynės, kuriose namie žaidusi „Kauno Rami“ ekipa priėmė negausiai susirinkusius „Galeros“ krepšininkus. Rungtynės, kurių rezultatas lėmė ir „UNO“ komandos poziciją turnyrinėje lentelėje, „Kauno Rami“ nesugebėjo išsaugoti turėtos net 24 taškų persvaros ir turėjo tenkintis pratęsimu, kuriame jau neberado jėgų pasipriešinti galingai „Galeros“ puolimo mašinai ir buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 89:102 (16:24, 22:10, 28:15, 18:35, 5:18).

Rungtynes gerokai užtikrinčiau pradėjo svečių krepšininkai, per pirmąsias keturias žaidimo minutes sugebėję įgyti dviženklę persvarą (2:13), bet likusi ketvirčio dalis, daugiausiai Š. Petraičio individualių pastangų dėka, buvo sužaista apylygiai ir „Kauno Rami“ turėjo 12 taškų deficitą (16:24).

Antrajame kėlinyje šeimininkai, nusileisdami priekinės linijos ūgiu, ėmėsi darbų už tritaškio linijos. Įspūdingai pasirodė G.Džiaugys, šiame ketvirtyje pataikęs 5 tolimus metimus ir leidęs ne tik sumažinti persvarą, bet ir persverti rungtynių svarstykles savo pusėn, prieš ilgąją pertrauką jau turint 4 taškais daugiau, nei varžovai – 38:34.

Šiek tiek pailsėję didžiosios pertraukos metu, „Kauno Rami“ krepšininkai nenurimo ir toliau tęsė pasirodymą, „žudydami“ priešininkus nuo tritaškio linijos. Šį kartą labiau pastebimas buvo T.Petrošius, pataikęs 3 tolimus metimus ir dar po vieną pridėjus Š. Petraičiui bei N.Urbai. Tuo tarpu varžovai atrodė pavargę, ypač po antrajame kėlinyje J. Grigaro vos pasirodžius aikštelėje patirtos traumos remiantis tik vienu žaidėju ant atsarginių suolelio, juolab, kad abiekų komandų žaidėjai gana sparčiai rinkosi asmenines pražangas. „Galeros“ krepšininkai baigė ketvirtį tašką (1 iš 4 metimų) pelnydami tik nuo baudų metimo linijos ir taip besikomplikuodami sau padėtį, pralaimint rezultatu 66:49.

Pirmąsias tris ketvirto kėlinio minutes „Kauno Rami“ gynėsi pavyzdingai ir, „Galerai“ leidę pelnyti tik tris taškus, patys jų įmetė 10, o J. Jančiuko tritaškis vainikavo didžiausią pranašumą rungtynėse, tačiau laikas parodė, jog tokia persvara neišgasdino priešininkų kurie sukilo į lemiamą šturmą. Daugiausiai V. Kalesniko ir A. Kaminsko aštriu puolimu bei praktiškai neuždengiamais A. Juozapaičio metimais skirtumas pradėjo sparčiai mažėti. „Kauno Rami“ ekipa neypatingai turėjo kuo į tai atsakyti, o beveik be keitimų rungtyniaujančio vieno iš pagrindinių atakų organizatoriaus Š. Petraičio žaidime taipogi pradėjo jaustis nuovargis. Likus žaisti pusę kelinio ir turint 15 taškų persvarą, užtikrinta Š. Petraičio pražanga, neleidusi pelnyti lengvų taškų, deja, žaidėjui buvo paskutinioji, po kurios komanda galutinai sugriuvo. Į „Galeros“ taškų gausą atsako beveik nebuvo, o likus žaisti 18 sekundžių, dviem taikliais baudų metimais rezultatą išlygino V.Kalesnikas. Po minutės pertraukėlės atakos baigtis buvo patikėta G. Džiaugiui, tačiau labai tolimas ir varžovų prižiūrimas metimas buvo netaiklus ir lygus rezultatas 84:84 reiškė pratęsimą.

Prasidėjus penktajam rungtynių kėlinukui, „Galeros“ žaidėjai atrodė lyg tik ką atėję į salę ir su neįtikėtinu veržlumu tęsė sėkmingą ketvirtojo kėlinio pasirodymą, tuo tarpu „Kauno Rami“ stringant varžovų aikštelėje ir prametant net, iš pažiūros, patogius ir sau įprastus metimus. Nors likus žaisti kiek daugiau nei minutei, „Galeros“ žaidėjai liko tik keturiese, tačiau dviženklis skirtumas buvo jau pakankamai didelis link pergalės. Simboliniu akcentu tapo A. Juozapaičio pelnytas šimtasis taškas, o apsikeitus dar keliomis ramiomis atakomis, galutiniu rungtynių rezultatu tapo skaičiai 89:102.

Po šios pergalės „Galeros“ komanda A pogrupyje užėmė 3-iąją vietą ir ketvirtfinalyje susitiks su „BK Centre“ ekipa, o „Kauno Rami“, apmaudžiai paleidę puikią galimybę kovoti atkrintamosiose varžybose, pasirodymą Kauno mero taurės varžybose, deja, baigė.

„Galeros“ komandos treneris rungtynėse Vygintas Kalesnikas:

„Antrojoje rungtynių pusėje praleidote labai daug taškų, bet vis tiek išplėšėte pratęsimą, nors trečiąją vietą pogrupyje būtų užtikrinęs ir pralaimėjimas ne daugiau, nei 8 taškais. Kas padėjo nugalėti?“

„Mes galvojome, kad jeigu pralošime, tai iškrisime, todėl dar norėjome padalyvauti nors ir mažojoje taurėje, tai susikaupėme, „davėme biški kruopų“.

„Kauno Rami“ vyr. treneris Šarūnas Petraitis:

„Turėjote tokią didelę persvarą. Jūsų penktoji asmeninė pražanga, po kurios komanda sugriuvo. Gal nereikėjo bauduoti?“

„Na, nereikėjo, bet subaudavau. Maniau turime persvarą ir ją išsaugosime, bet per anksti patikėjome pergale. Buvome paskaičiame kiek mums taškų reikia laimėti (2 taškais, red. past.), bet patikėjome pergale, tai todėl ir lėmė pralaimėjimą. Per anksti patikėjome pergale“.

Kauno Rami: Tomas Petrošius – 23 tšk. (dvigubas dublis: 21 atk. kam., 5 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Giedrius Džiaugys – 21 tšk., Šarūnas Petraitis – 18 tšk. (7 išpr. praž.), Nerijus Urba – 11 tšk., Jonas Jančiukas – 11 tšk.

Galera: Vygintas Kalesnikas – 27 tšk. (dvigubas dublis: 10 atk. kam.), Aurimas Juozapaitis – 24 tšk. (dvigubas dublis: 13 atk. kam., 5 rezult. perd.), Artūras Kaminskas – 18 tšk. (trigubas dublis: 10 atk. kam., 10 išpr. praž.), Tomas Misiūnas – 16 tšk.

BC „Sporto Fėja & Detagama“ su „Kauno Rami“ vargo tik rungtynių pradžioje (2015 spalio 04 d., sekmadienis, 22:25 val.)Visas rungtynes pirmavę „UNO“ atlaikė „Kauno Rami“ šturmą (2015 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 22:43 val.)„UNO“ pastangų prieš „Galerą“ neužteko (2015 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:21 val.)„Sporto Manija ‒ 2“ nepaliko jokių vilčių „Kauno Rami“ ekipai (2015 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 20:44 val.)„Sporto fėja & Detagama“ užbaigė pirmąjį etapą laimėdama prieš „Galerą“ (2015 spalio 09 d., penktadienis, 22:00 val.)„Sporto manija ‒ 2“ su žeme sulygino savo varžovus (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 22:47 val.)„Galera“ išsivežė pergalę iš Batėgalos (2015 spalio 22 d., ketvirtadienis, 21:29 val.)„Galera“ lengvu žingsiu užėmė paskutinę vietą „Iššūkio“ taurės pusfinalyje (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 22:45 val.)„Galera“ lengva ranka nuskynė aukso medalius (2015 spalio 24 d., šeštadienis, 20:29 val.)