Kauno Rami vs BC „Sporto fėja“ & Detagama (55:112)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 04 d., Sekmadienis, 20:45 val. @ Saulės gimnazija, Savanorių pr. 46, Kaunas, LT-44209

BC „Sporto Fėja & Detagama“ su „Kauno Rami“ vargo tik rungtynių pradžioje

2015 spalio 04 d., Sekmadienis, 22:25 val., peržiūros: 1206

Spalio 4-ąją dieną, sekmadienį, „Saulės“ gimnazijoje įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ A pogrupio susitikimas tarp savo aikštėje žaidusių „Kauno Rami“ krepšininkų ir BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ ekipos.

Dvikovos starte svečius į priekį vedė taiklūs E.Jurgaičio metimai (0:4), tačiau netrukus Š.Petraitis ir D.Bliužas atsakė tuo pačiu ir sužaidus 2 minutes, rezultatas tapo lygus (4:4). Tiesa BC „Sporto Fėja & Detagama“ pirmaujančiųjų pozicijos neužleido ir neleido „Kauno Rami“ krepšininkams nė akimirkai įsiveržti į priekį. Likus žaisti 6 minutes, D.Gudeliausko tolimas šūvis padidino svečių komandos pranašumą iki 6 taškų (6:12), bet „Kauno Rami“ su Š.Petraičiu priešakyje, per minutę pjovė nuostolius iki minimumo (11:12). Antroje kėlinio pusėje BC „Sporto Fėja & Detagama“ tai šiek tiek nutoldavo, tai aikštės šeimininkai vėl priartėdavo. Visgi reikiamu metu D.Gvildžio kariauną į priekį trukteldavo vis kitas žaidėjas ir, įvairiapusiškumo dėka, po truputį vis auganti persvara toliau išliko BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ rankose. Sėkminga svečių atkarpa ketvirčio pabaigoje, padidino atstumą tarp komandų iki 9 taškų ir pirmosios 10 minučių baigėsi rezultatu 29:20.

Antrojo ketvirčio pirmosiomis minutėmis ekipos panašiu tempu rinkosi taškus ir skirtumas svyravo neženkliai. Sužaidus porą minučių, D.Gudeliauskas dar kartą tolimu šūviu nuginklavo „Kauno Rami“ gynybą ir pirmą kartą šios dienos mače išvedė savo komandą į priekį dviženkliu skirtumu (24:34). T.Gudo dvitaškis sušvelnino „Kauno Rami“ deficitą iki 8 taškų (26:34), tačiau tuomet BC „Sporto Fėja & Detagama“ įjungė aukštesnę pavarą ir šovė į priekį. 2 minučių atkarpą D.Gvildžio armija laimėjo rezultatu 0:9 ir atitrūko 19 taškų skirtumu (26:45). Prabudę „Kauno Rami“ krepšininkai surezgė porą tikslių atakų ir pristabdė deficito augimą (30:47), bet įsismaginę varžovai antroje kėlinio pusėje toliau diktavo savo sąlygas. Ant geros bangos užšokę svečiai visiškai dominavo aikštėje antrojo kėlinio finiše ir per paskutines 3,5 minutės, sužlugdė priešininkų pasitikėjimą. Šią atkarpą BC „Sporto Fėja & Detagama“ laimėjo įspūdingu rezultatu 1:16, o pirmosios dvikovos pusės finišą vainikavo vienas gražiausių epizodų šiame susitikime. Tiksint paskutinėms sekundėms, bloką varžovui išrašęs D.Gudeliauskas, nuskubėjo prie varžovų krepšio ir, aidint kėlinio švilpukui, įsūdė dar vieną tritaškį, po kurio rezultatas tapo 31:63.

Po didžiosios pertraukos „Kauno Rami“ pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau priartėti aikštės šeimininkams nesisekė. Pirmoje kėlinio pusėje komandos, nepaisant didelės prarajos, taškus rinkosi beveik identišku ritmu ir solidi persvara išliko BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ pusėje. Tik prasidėjus antrajai ketvirčio pusei, D.Gvildžio kariauna vėl paspartino žingsnį ir primetė sau parankų žaidimo tempą. Per paskutines 3 minutes, BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ neleido oponentams pelnyti nė taško, patys į savo kraitį pridėjo 10 „sausų“ taškų ir prieš prasidedant paskutinei rungtynių daliai, intriga jau buvo palikusi salę – 41:87.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kuriame įvykiai tekėjo savo vaga. Pirmosiomis ketvirčio minutėmis keli apmaudūs epizodai ir pramesti metimai iš dėkingų situacijų pristabdė BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ puolimą, bet netrukus solo šou pradėjo D.Gudeliauskas. Šis taikliarankis, paskutinėje dvikovos dalyje surinkęs net 17 taškų, per pakankamai trumpą laiko tarpą smeigė penkis tritaškius ir dar labiau truktelėjo į priekį ir taip dideliu atstumu nutolusią savo komandą. Susitikimo tiesiojoje visiškai rankas nuleidę „Kauno Rami“ krepšininkai, turėjo pripažinti akivaizdų BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ pranašumą rezultatu 55:112.

Darius Gvildys („BC „Sporto Fėja & Detagama“):

Pirmas kėlinys buvo sunkus, bet paskui viskas stojo į vėžias.

„Mūsų, kaip ir daugelio komandų, pasiteisinimas šioje varžybų stadijoje yra tas, kad dar bandom stoti į savo vėžias. Pirmame kėlinyje šiek tiek apsipratom. Yra naujų žaidėjų, kurie dar tik bando pritapti prie komandos. Antroje rungtynių pusėje Donatas Gudeliauskas surengė savo asmeninį šou ir tuo labai džiaugiamės, kaip ir džiaugiamės iškovota pergale. Varžovai geri, bet galbūt jiems šiandien pritrūko sėkmės ir mes labai gerai pataikėm.“

Šarūnas Petraitis („Kauno Rami“):

Šiandien žaidėte prieš tikrai stiprią komandą. Pirmas kėlinys klostėsi pakankamai neblogai. Kas nutiko vėliau?

„Nežinau, galbūt pavargome. Varžovai galbūt ir individuliai stipresni. Bėda ta, kad mūsų komandos žaidėjai bijo žaisti prieš stiprias komandas. Niekad visi nesusirenkam. Noriu padėkoti tiems, kurie šiandien atėjo. Visi susirenka žaisti prieš silpnesnes komandas, o prieš stiprias – kai kurie žaidėjai kažkodėl bijo.“

BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ gretose smaginosi D.Gudeliauskas (34 tšk., 5 per. k., 34 naud. b.), O.Brazdžionis (21 tšk., 8 atk. k.), P.Vaškevičius (21 tšk., 8 išpr. pr.), E.Jurgaitis (13 tšk., 14 atk. k., 8 rez. p., 6 išpr. pr., 40 naud. b.), K.Jankaitis (10 tšk., 5 rez. p., 6 per. k.), M.Pažėra (7 tšk., 6 atk. k., 6 rez. p.) ir L.Sutkus (6 tšk., 6 atk. k.).

„Kauno Rami“ ekipoje išsiskyrė Š.Petraitis (21 tšk., 9 išpr. pr.), G.Džiaugys (12 tšk.), L.Levulis (8 tšk), D.Blužas (7 tšk., 6 atk. k.) ir T.Gudas (4 tšk.).

„Kauno Mero Mažojoje taurėje 2015“ BC „Sporto Fėja & Detagama“ pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat mėginimų (2-0). „Kauno Rami“ sąskaitoje visos trys nesėkmės (0-3).

BC „Sporto fėja“ & Detagama lengvai peršoko ketvirtfinalio barjerą (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 22:09 val.)BC „Sporto Fėja & Detagama“ paskutiniame kėlinyje išsigrynino kelialapį į finalą (2015 spalio 16 d., penktadienis, 22:53 val.)„Sporto Manija ‒ 2“ nepaliko jokių vilčių „Kauno Rami“ ekipai (2015 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 20:44 val.)„Sporto fėja & Detagama“ užbaigė pirmąjį etapą laimėdama prieš „Galerą“ (2015 spalio 09 d., penktadienis, 22:00 val.)Mūšyje dėl pirmos vietos grupėje pergale džiaugėsi BC „Sporto fėja & Detagama“ (2015 spalio 06 d., antradienis, 22:15 val.)Visas rungtynes pirmavę „UNO“ atlaikė „Kauno Rami“ šturmą (2015 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 22:43 val.)Išsvaistyta 20 taškų persvara ir pralaimėtas pratęsimas prieš „Galerą“ „Kauno Rami“ paliko už atkrintamųjų varžybų barjero (2015 spalio 11 d., sekmadienis, 22:37 val.)Kauno mero Mažosios taurės A pogrupio starte ‒ užtikrinta BC „Sporto fėjos“ & Detagamos pergalė (2015 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 22:12 val.)Dramatiškame finale „Sporto Manija ‒ 2“ minimaliu skirtumu nuskriaudė BC „Sporto Fėją & Detagamą“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:50 val.)