emobilus.lt vs A Komanda (58:68)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 birželio 03 d., Trečiadienis, 21:00 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Po nervingos kovos „A Komanda“ prasibrovė į „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės finalą

2015 birželio 03 d., Trečiadienis, 23:02 val., peržiūros: 1930

Birželio 3-ąją dieną, trečiadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės pusfinalio akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Emobilus.lt“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „A Komandos“.

Rungtynių pradžioje abi ekipos vienodu tempu rinkosi taškus ir sužaidus porą minučių, rezultatas buvo 4:4. Visgi tuomet savo žodį tarė D.Milaknis, kuris pataikė dvitaškį, o vėliau smeigė dar du tritaškius ir likus žaisti 6,5 minutės, A.Dervinskas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės (4:12). Tiesa ir po jos aikštės šeimininkų žaidimas nesiklijavo ir įsismaginusi „A Komanda“ pratęsė laimėtą atkarpą iki 0:13 ir padidino atstumą iki 13 taškų (4:17). Po šio nokdauno „Emobilus.lt“ puolimą prikėlė R.Misevičius, kuris surinko 5 taškus paeiliui, o netrukus dar 4 taškus pridėjo D.Juknevičius ir „A Komandos“ atotrūkis ištirpo iki 5 taškų (13:18). Vis dėlto kėlinio finiše A.Karpavičiaus kariauna vėl ėmėsi ryžtingų veiksmų ir susigrąžino dviženklę persvarą. D.Gudeliausko ir M.Daraškevičiaus duetas pirmąjį ketvirtį baigė 6 taškais be atsako ir po 10 minučių kovos rezultatas buvo 13:24.

Antrojo kėlinio didžioji dalis „A Komandai“ klostėsi itin nesėkmingai ir ši ekipa įkrito į gilią žaidybinę duobę. Nors svečių puolimas ilgą laiko tarpą nedavė jokių vaisių, tačiau tuo „Emobilus.lt“ pasinaudojo tik iš dalies. Per pirmąsias 3 minutes A.Dervinsko armija pelnė 5 taškus, bet prametė visus 4 baudų metimus ir tenkinosi tuo, kad skirtumas sumažėjo iki 6 taškų (18:24). Visgi vėliau „Emobilus.lt“ prisijungė prie tylinčių varžovų ir 3 minutes nė viena komanda nesugebėjo pasižymėti. Antroje kėlinio pusėje „Emobilus.lt“ išjudino ledus ir D.Juknevičiaus ir M.Dimšos dvitaškiai pjovė aikštės šeimininkų deficitą iki ranka pasiekiamo (22:24). Tik sužaidus beveik 7 minutes, pirmuosius „A Komandos“ taškus tolimu metimu pelnė D.Milaknis (22:27), o jam įkadin dar dvi 3 taškų vertės atakas užbaigė A.Urbonas ir svečiai vėl nutolo dviženlliu atstumu (23:33). Tiesa paskutinis žodis pirmoje dvikovos pusėje priklausė A.Gaveliui ir šis žaidėjas ketvirtį baigė 5 taškais paeiliui, leidusiais „Emobilus.lt“ komandai kirpti atsilikimą perpus. Įpusėjus mačui „A Komanda“ tenkinosi 5 taškų pranašumu – 28:23.

Po didžiosios pertraukos „A Komanda“ kurį laiką išlaikė šiokį tokį atstumą, bet po kurio laiko sužibo D.Juknevičiaus žvaigždė. Šis aukštaūgis surinko 7 taškus iš eilės ir ne tik panaikino savo ekipos deficitą, bet ir pirmą kartą šios dienos mače išvedė ją į priekį (38:37). Visgi pranašumu savo pusėje „Emobilus.lt“ džiaugėsi ne ilgai ir tą džiaugsmą nutraukė G.Purauskas. Šis aktyvus gynėjas įsūdė porą tritaškių iš eilės, pridėjo 8 taškus prie savo komandos spurto 2:10 ir po minėto krepšininko baudų metimų, „A Komandos“ persvara padidėjo iki 7 taškų (40:47). Per likusį laiką ekipos dar suspėjo apsikeisti rezultatyviomis atakomis, bet tai įtakos rezultato skirtumui neturėjo ir po trijų kėlinių A.Karpavičiaus vadovaujama komanda išsaugojo 7 taškų persvarą – 42:49.

Lemiamos susitikimo dalies starte „A Komanda“ ėmė tvirtinti savo pozicijas ir kėlinį pradėjo 7 taškais be atsako. 5 taškus surinkęs M.Čipas padidino savo ekipos atotrūkį iki 12 taškų, o netrukus abu baudų metimus realizavo U.Drulia ir svečiai nutolo 14 taškų skirtumu (42:56). Nebeturintus kur trauktis „Emobilus.lt“ vėliau tapo aktyvesni, tačiau spragų gynyboje neišvengė ir deficitas tirpo ne tokiu tempu, kokiu norėtų šios ekipos atstovai. Po M.Dimšos tritaškio skirtumas sumažėjo iki 8 taškų (51:59), o antroje ketvirčio pusėje blykstelėjo E.Jašinskas ir šio žaidėjo 4 taškai, likus žaisti 2,5 minutės, paliko varžovams 4 taškų pranašumą (58:62). Vis dėlto lemiamu momentu „A Komanda“ gynėsi sėkmingai ir daugiau šiame mače neleido varžovams pasižymėti. Pergalės kontūrus išryškino pora D.Milaknio dvitaškių (58:66), o galutinį tašką šiose rungtynėse padėjo G.Purauskas. Galutinis rungtynių rezultatas – 58:68.

Albertas Karpavičius („A Komanda“):

Šiandien buvo pakankamai nervingos rungtynės. Tiek Jūs, tiek varžovai buvote girdimi visas rungtynes. Kas leido susikrauti pergalingą pranašumą, kuris atvėrė kelią į finalą?

„Gal mes truputį mažiau triukšmingi buvom ,todėl ir laimėjom. Jie daugiau tarpusavyje pykosi, nei mes. Mes visi vieni kitus gerai pažįstam ir vienas kito nervus suprantam. Tai mūsų žaidimui nemaišo.“

Finale laukia dvikova prieš „Sporto Maniją“ arba „Hidraulines Sistemas“. Kurio varžovo labiau norėtumėte?

„Visiškai jokio skirtumo. Mes nugalėjom tiek stiprių komandų ir nuėjom tokį ilgą kelią, kad mums jau jokio skirtumo. Įveikėm ir daug stiprių komandų, ir daug silpnų teisėjų. Vien tai, kad mes esame finale, komandai jau yra didelis pasiekimas. Medaliai jau yra, bet norisi auksinių.“

Aurimas Dervinskas („Emobilus.lt“):

Nervinga kova šiandien buvo. Ko pritrūko iki pergalės?

„Nervinga, nes vis dėlto tai yra pusfinalis. Pritrūkom sėkmės. Daugiau nieko. Mes neesam silpnesni, tiegio pritrūko šiandien sėkmės.“

Kaip manote, su kuo teks žaisti dėl trečiosios vietos šiame turnyre?

„Nežinau ir net neįsivaizduoju. Sunku prognozuoti. Abi lygios komandos, o rungtynės tik vienos. Visko gali būti.“

O kuri komanda būtų parankesnė?

„Mums nesvarbu su kuo žaisti. Mes esame komanda, kuri nebijo žaisti su bet kuo.“

„A Komandą“ į finalą tempė D.Milaknis (19 tšk.), G.Purauskas (16 tšk., 8 atk. k., 8 rez. p., 9 išpr. pr., 31 naud. b.), D.Gudeliauskas (9 tšk., 6 per. k.), A.Urbonas (8 tšk.) ir M.Čipas (7 tšk.).

„Emobilus.lt“ gretose išsiskyrė D.Juknevičius (15 tšk., 4 bl.), R.Misevičius (11 tšk.), A.Gavelis (10 tšk., 11 atk. k.), E.Jašinskas (10 tšk., 7 atk. k.) ir M.Dimša (8 tšk., 8 atk. k., 2 bl.).

Po kito pusfinalio paaiškėjo, jog finale „A Komanda“ kausis su „Sporto Manija“, o „Emobilus,lt“ dėl bronzos ginklus surems su „Hidraulinėmis Sistemomis“.

Be dviejų lyderių kovojusios „Hidraulinės sistemos“ nuskynė „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės bronzą (2015 birželio 07 d., sekmadienis, 22:27 val.)„Sporto Manija“ papildė savo trofėjų kolekciją „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės auksu (2015 birželio 07 d., sekmadienis, 22:02 val.)„A Komanda“ užtikrintai įveikė aštuntfinalio barjerą (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 22:26 val.)„A komanda“ lengvai peržengė BK „Centre“ (2015 gegužės 09 d., šeštadienis, 17:11 val.)Dvikovoje be keitimų „Emobilus.lt“ nukovė „Šilainius“ (2015 gegužės 24 d., sekmadienis, 22:55 val.)Dviženklį pranašumą iššvaisčiusi „A Komanda“ išnešė sveiką kailį ir žengė į pusfinalį (2015 gegužės 29 d., penktadienis, 22:03 val.)„emobilus.lt“ ketvirtame kėlinyje palaužė „Akademiją“ bei žengė į pusfinalį (2015 birželio 01 d., pirmadienis, 22:45 val.)A Komanda šventė iškovojo 2 pergalę. (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 04:25 val.)„Emobilus.lt“ penketukas įtikinamai įveikė „Senukus“ (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 22:26 val.)Tik antroje rungtynių pusėje „Emobilus.lt“ įveikė BC „Ambi“ ekipą (2015 gegužės 11 d., pirmadienis, 23:29 val.)