Sporto manija vs A Komanda (102:75)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2015 birželio 07 d., Sekmadienis, 17:30 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

„Sporto Manija“ papildė savo trofėjų kolekciją „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės auksu

2015 birželio 07 d., Sekmadienis, 22:02 val., peržiūros: 1372

Birželio 7-ąją dieną, sekmadienį, Lietuvos Sporto Universitete finišavo „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės turnyras. Teisę kautis dėl tauriausio apdovanojimo ir čempionų titulo iškovojo „Sporto Manijos“ ekipa ir „A Komandos“ krepšininkai.

Dvikovą tritaškiu metimu pradėjo „Sporto Manija“ (3:0), bet netrukus sulaukė identiško varžovų atsako (3:3), o po G.Bartkaus dvitaškio, priekyje atsidūrė „A“ komanda (3:5). Tiesa vėliau A.Karpavičiaus kariauna stabtelėjo ir tuo netruko pasinaudoti varžovai. Nors „Sporto Manijai“ nesisekė prie baudų metimo linijos (0/3), tačiau tai nesutrukdė šiai komandai spurtuoti rezultatu 11:0 ir įsitvirtinti priekyje (14:5). Ketvirčio viduryje įsismagino „A Komandos“ snaiperiai ir keturias atakas baigė taikliais tolimais metimais (tris iš jų smeigė D.Gudeliauskas), bet spragos gynyboje neleido pakišo koją ir deficitas tirpo lėtai. Po M.Kvedaro ir D.Rinkūno taiklių metimų „Sporto Manija“ įgijo dviženklę persvarą (31:21), tačiau paskutinis žodis priklausė varžovams. Žaibiškai porą tikslių atakų surengusi „A Komanda“, pjovė atsilikimą perpus ir po dešimties minučių kovos rezultatas buvo 31:26.

Antrojo kėlinio starte „Sporto Manija“ susigrąžino 10 taškų pranašumą (36:26), o vėliau sėkmingai išlaikė atstumą. Kelias minutes komandos beveik vienodu tempu rinkosi taškus ir rezultato skirtumas svyravo itin neženkliai. Kėlinio viduryje D.Milaknio tritaškis braukė „A Komandos“ deficitą iki 7 taškų (44:37), bet arčiau „Sporto Manija“ varžovų neprisileido iki pat didžiosios pertraukos. „A Komandos“ nelaimei, M.Vaškūno armija antroje ketvirčio pusėje pelnė 7 taškus be atsako ir tokiu būdu dar labiau sutvirtino savo pozicijas (52:39). Per likusį laiką ekipos dar apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau tai neturėjo jokios įtakos atstumui tarp ekipų ir įpusėjus mačui „Sporto Manija“ pirmavo 13 taškų skirtumu – 54:41.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką komandos rungtyniavo apylygiai. Nors geriau startavo „Sporto Manija“ (57:41), bet vėliau „A Komanda“ atstatė 13 taškų skirtumą (58:45), o netrukus porą kartų iš toli driokstelėjo D.Milaknis ir atstumas sumažėjo iki 11 taškų (64:53). Visgi M.Vaškūno kariauna arčiau oponentų neprisileido, toliau išliko situacijos šeimininkai, o antroje kėlinio pusėje „Sporto Manija“ iniciavo spurtą 14:2 (7 taškus pelnė D.Rinkūnas, 5 pridėjo M.Kvedaras) ir „A Komanda“ atsidūrė giliame nokdaune (78:55). Ketvirčio tiesiojoje A.Karpavičiaus vadovaujamai komandai pavyko nutraukti ne itin sėkmingą atkarpą, tačiau „Sporto Manija“ ne tik neleido atsigriebti, bet ir baigė trečiąjį kėlinį dar vienu spurtu 8:2, kuris leido prieš lemiamą rungtynių dalį viena ranka laikyti pagrindinį turnyro trofėjų – 86:59.

Paskutinis kėlinys buvo formalumas, kuriame „A Komandai“ reikėjo plataus Fortūnos šypsnio, norint grįžti į kovą dėl pergalės. Po E.Jurgaičio ir G.Bartkaus dvitaškių „A Komanda“ sušvelnino nuostolius iki 25 taškų (90:65), bet, kaip paiškėjo vėliau, tai buvo mažiausias atstumas tarp ekipų ketvirtajame kėlinyje. Dar neįpusėjus ketvirčiui „Sporto Manija“ dar kartą truktelėjo į priekį. Spurtą 7 taškais pradėjo R.Issak, o netrukus T.Ilčiukas pridėjo tritaškį ir po laimėtos atkarpos 10:0, „A Komandos“ deficitas šoktelėjo iki 35 taškų ir M.Vaškūno kariauna galėjo pradėti džiaugtis pergale gerokai ankščiau, nei nuaidės finalinė sirena. Dvikovos pabaigoje „Sporto Manija“ šiek tiek ateido vadžias ir nebeturintys kur trauktis „A Komandos“ krepšininkai atsigriebė. 8 taškais atsako rungtynes baigusi „A Komanda“ pjovė nuostolius iki 27 taškų, tačiau vistiek turėjo pripažinti akivaizdų „Sporto Manijos“ pranašumą rezultatu 102:75.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo D.Rinkūnas (22 tšk., 7 atk. k., 8 rez. p., 27 naud. b.). Jam puikiai talkino M.Kudirka (18 tšk., 5 rez. p., 5 per. k., 6 išpr. pr., 27 naud. b.), M.Kvedaras (18 tšk., 8 atk. k., 5 rez. p.). R.Adžgauskas (17 tšk.), R.Issak (9 tšk., 6 atk. k.), T.Ilčiukas (6 tšk.), E.Kalūginas (6 tšk.) ir R.Babilevas (4 tšk., 8 atk. k.).

„A Komandoje“ išsiskyrė D.Gudeliauskas (20 tšk., 6 per. k.), D.Milaknis (14 tšk.), M.Čipas (11 tšk.), G.Bartkus (7 tšk., 7 atk. k., 2 bl.), U.Drulia (6 tšk.), M.Daraškevičius (5 tšk.), E.Jurgaitis (4 tšk., 11 atk. k.), J.Draudvila (4 tšk.) ir G.Purauskas (4 tšk., 5 rez. p., 5 per. k.).

Modesto Vaškūno („Sporto Manija“) ir Alberto Karpavičiaus („A Komanda“) komentarus po rungtynių galite išvysti ir išgirsti video reportažuose:

Po nervingos kovos „A Komanda“ prasibrovė į „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės finalą (2015 birželio 03 d., trečiadienis, 23:02 val.)„Sporto Manija“ nesunkiai perlipo „Vieningo Kauno“ barjerą (2015 gegužės 31 d., sekmadienis, 23:17 val.)Sporto manija lengvai pasiekė antrąją pergalę. (2015 gegužės 11 d., pirmadienis, 23:16 val.)Visas rungtynes priekyje žengusi „Sporto manija“ pasiekė finalą (2015 birželio 03 d., trečiadienis, 23:47 val.)„A komanda“ lengvai peržengė BK „Centre“ (2015 gegužės 09 d., šeštadienis, 17:11 val.)„A Komanda“ užtikrintai įveikė aštuntfinalio barjerą (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 22:26 val.)Dviženklį pranašumą iššvaisčiusi „A Komanda“ išnešė sveiką kailį ir žengė į pusfinalį (2015 gegužės 29 d., penktadienis, 22:03 val.)Kovoje iki paskutinių sekundžių stipresni buvo „Sporto Manijos“ krepšininkai (2015 gegužės 06 d., trečiadienis, 22:45 val.)„BK Centre“ gavo skaudžią krepšinio pamoką nuo „Sporto Manijos“ (2015 gegužės 16 d., šeštadienis, 18:28 val.)A Komanda šventė iškovojo 2 pergalę. (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 04:25 val.)