Kauno švara vs Agava ASS & E+H (81:79)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 balandžio 14 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Lemtingose ketvirtfinalio serijos rungtynėse po pratęsimo triumfavo „Kauno Švara“

2015 balandžio 14 d., Antradienis, 22:25 val., peržiūros: 1749

Balandžio 14-ąją dieną, antradienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko trečiosios „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp namuose žaidusių „Kauno Švaros“ krepšininkų ir „Agavos ASS & E+H“ ekipos. Pirmajame serijos mače pergalę šventė „Kauno Švara“ (76:61), tačiau sekančiame susitikime „Agavos ASS & E+H“ krepšininkai atsirevanšavo varžovams (56:49) ir išlygino serijos rezultatą.

Dvikovos starte „Kauno Švara“ šovė į priekį ir per 2 minutės pelnė 6 taškus be atsako. Visgi vėliau „Agavos ASS & E+H“ puolimą pažadino A.Sutkaus tritaškis, o 5 taškus jam įkandin pridėjęs S.Salmanavičius, dar pirmoje kėlinio pusėje grąžino pusiausvyrą (8:8). Nors ketvirčio viduryje „Kauno Švara“ susigrąžino 5 taškų persvarą (13:8), tačiau įsismaginęs A.Sutkus smeigė dar porą tritaškių ir nusvėrė rungtynių svatstykles savo ekipos pusėn (13:14). Kurį laiką rezultatas svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai, bet kėlinio tiesiojoje „Agavos ASS & E+H“ krepšininkai kilo į šturmą, ketvirtį baigė laimėta atkarpa 0:8 ir po pirmųjų 10 minučių džiaugėsi 6 taškų atotrūkiu – 21:27.

Antrojo kėlinio pradžioje ekipos panašiu tempu rinkosi taškus ir skirtumas svyravo neženkliai. Po A.Nausėdos tolimo šūvio „Agava ASS & E+H“ turėjo 8 taškų pranašumą (27:35), bet į tai 4 taškais atsakė M.Brusokas (31:35), o netrukus kitas „Kauno Švaros“ bokštas A.Gasiūnas įsūdė tritaškį ir skirtumas tapo minimalus (34:35). Tas pats „Kauno Švaros“ tandemas pirmosios susitikim pusės finiše išvedė savo komandą į priekį (38:37), bet paskutinį žodį antrajame ketvirtyje tarė A.Šalaševičius ir šio krepšininko tritaškis leido svečiams įpusėjus mačui pirmauti rezultatu 38:40.

Po didžiosios pertraukos užvirė permaininga kova. Pradžioje kėlinio „Kauno Švara“ grąžino lygybę (40:40), bet į tai varžovai atsakė trimis sėkmingomis atakomis iš eilės ir atitrūko 6 taškais (40:46). Visgi tuomet estafetę perėmė aikštės šeimininkai, kurie keletą minučių ganėtinai neblogai rezgė sėkmingas atakas ir gynė savąjį krepšį. Pora Š.Kryžiaus tritaškių, spurtas 12:2 ir likus žaisti apie 4 minutes, „Kauno Švara“ apvertė viską aukštyn kojomis (52:48). A.Sutkaus ir M.Dimšos tandemas grąžino „Agavai ASS & E+H“ minimalią persvarą (52:53), bet paskutinėmis ketvirčio minutėmis nušvito M.Brusoko žvaigždė. Šis aukštaūgis realizavo du tritaškius ir ženkliausiai prisidėjo prie to, jog jo ekipa kėlinį baigtų 7 taškais be atsako ir prieš ketvirtąją dvikovos dalį džiaugtųsi 6 taškų atotrūkiu – 62:56.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis M.Brusokas pridėjo dar 2 taškus ir padidino savo ekipos atotrūkį iki 8 taškų (64:56). Vis dėlto netrukus priešingoj barikadų pusėje lyderio vaidmens ėmėsi S.Salmanavičius, kuris smeigė porą tolimų metimų, surinko 8 taškus ir sužaidus 3 minutes, pjovė deficitą iki 2 taškų (66:64). Už kurio laiko dar vieną tritaškį pridėjo A.Ramanavičius ir persvėrė rezultatą „Agavos ASS & E+H“ naudai (66:67). A.Gasiūno ir M.Brusoko išpuoliai po varžovų krepšiu į priekį vėl išvedė „Kauno Švarą“ (70:67), tačiau likus žaisti 2 minutes ir 16 sekundžių, A.Sutkaus tolima bomba uždegė švieslentėje lygius skaičius (70:70). Per likusį laiką abi komandos turėjo ne vieną progą pakreipti viską sau naudinga linkme, bet rezultatyvių atakų nebuvo. Likus žaisti 16 sekundžių, „Agava ASS & E+H“ turėjo kamuolį savo rankose, bet artėjant atakos kulminacijai sužingsniavo ir paliko šansą varžovams. Per likusias 1,9 sekundės, „Kauno Švara“ sugebėjo susikurti progą metimui, tačiau tolimas tritaškis tikslo nepasiekė ir teko žaisti pratęsimą. Po 40 minučių kovos rezultatas buvo 70:70.

Jau pratęsimo pradžioje į priekį veržė „Kauno Švara“, kuri įpusėjus pratęsimui džiaugėsi vienu taikliu metimu nepasiekiamu, 4 taškų atotrūkiu (76:72). Nors „Agava ASS & E+H“ alsavo priešininkams į nugarą, bet varžovai vis atsakydavo rezultatyviomis atakomis ir išlaikė atstumą. Likus žaisti 19 sekundžių, A.Sutkus smeigė dar vieną tritaškį ir pjovė atsilikimą iki minimumo (80:79). Pražanga sustabdytas M.Brusokas pataikė tik vieną baudos metimą ir padidino skirtumą iki 2 taškų (81:79). Realią viltį išlyginti ar persverti rezultatą turėję svečiai, jos neišnaudojo, kadangi išsimetant kamuolį iš užribio, jį prarado ir teko dar kartą pažeidinėti taisykles. Nors „Kauno Švara“ ir prametė abu baudų metimus, bet atsikovojo kamuolį ir palaužė priešininkus rezultatu 81:79.

„Kauno Švara“ nelaužė tradicijų ir susitikimo nekomentavo.

Audrius Šalaševičius („Agava ASS & E+H“):

Gera ketvirtfinalio serija. Visos trys galimos rungtynės, paskutinėse pratęsimas. Ar galima sakyti, kad Fortūna atsuko nugarą?

„Kai rungtynes lemia tik vienas metimas, tai galima viską nurašyti ir ant Fortūnos. Priešininkai išties buvo lygiaverčiai, bet Fortūna mums nesišypsojo. Sunku kalbėti po pralaimėjimo.“

„Kauno Švaros“ gretose pirmaisiais smuikais griežė Š.Kryžius (26 tšk.), M.Brusokas (25 tšk., 11 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Gasiūnas (17 tšk., 18 atk. k., 3 bl., 5 išpr. pr., 36 naud. b.), G.Simanavičius (5 tšk.), E.Šmitas (4 tšk., 10 atk. k.) ir M.Senkus (4 tšk.).

„Agavos ASS & E+H“ komandoje išsiskyrė A.Sutkus (24 tšk.), S.Salmanavičius (17 tšk.), A.Ramanavičius (11 tšk.), G.Prabulis (9 tšk., 6 atk. k.), A.Nausėda (6 tšk., 9 rez. p.), A.Šalaševičius (6 tšk.) ir M.Dimša (4 tšk., 14 atk. k., 4 bl.).

„Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės pusfinalyje „Kauno Švara“ susigrums su „Vieningu Kaunu“.

Paskutiniai komentarai (2 iš 2)

artis2015 balandžio 14 d., 23:33 val.
tai aceit 3 kėl. kur griūdamas iš po krepšio neįkrito? :) nu, bet tada nelaimė..
shumis2015 balandžio 14 d., 23:04 val.
Gasius saunuolis
„Kauno aerouostas & Lana lecta“ permainingai vykusiose rungtynėse įveikė „Kauno švarą“ (2014 gruodžio 02 d., antradienis, 22:55 val.)„Agava ASS & E+H” po permainingos kovos išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą (2015 balandžio 09 d., ketvirtadienis, 22:20 val.)„Dentist team“ neturėjo vilčių prieš „Kauno švarą“ (2014 gruodžio 09 d., antradienis, 22:29 val.)„Best 4 You“ po labai atkaklios kovos įveikė „Kauno švarą“ (2015 sausio 13 d., antradienis, 23:48 val.)Atlaikiusi varžovų spurtą pergalę šventė Kauno „Švara“ (2015 vasario 17 d., antradienis, 23:13 val.)„Vieningas Kaunas“ be didesnių rūpesčių susitvarkė su „Kauno Švara“ (2015 sausio 27 d., antradienis, 22:54 val.)„Autotoja & Ekodora“ vos nepadovanojo pergalės „Kauno švarai“ (2014 lapkričio 18 d., antradienis, 23:57 val.)Įtemptose rungtynėse „ASU & AgroVIS“ palaužė „Agavos ASS & E+H“ pasipriešinimą (2015 vasario 21 d., šeštadienis, 19:29 val.)Po atkaklios kovos „Kauno švara“ nugalėjo „Rapalą“ (2014 spalio 29 d., trečiadienis, 00:15 val.)Nesunkiose rungtynėse „Agava ASS & E+H“ pasiekė pergalę (2014 gruodžio 10 d., trečiadienis, 23:55 val.)