Reunion vs Kauno švara (98:96)I lyga » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2024 balandžio 23 d., Antradienis, 20:40 val. @ Kauno technologijų mokymo centras (didžioji salė), Taikos pr. 129, Kaunas, LT-51126

Bilietą į finalą iškovojo „Reunion“, kurie po trilerio su pratęsimu palaužė „Kauno švarą“

2024 balandžio 23 d., Antradienis, 22:33 val., peržiūros: 222

Antradienį, balandžio 23 dieną, Kauno TMC sporto salėje įvyko “I” lygos pusfinalio rungtynės tarp vietos “Reunion” bei svečių “Kauno švara”. Tai buvo lemiamos rungtynės šioje serijoje, o prieš tai komandos pasidalino po pergalę žaisdamos svečiuose.

Rungtynes komandos pradėjo apsikeisdamos keliais sėkmingais išpuoliais, tačiau tuomet gerą atkarpą sužaidė “Reunion” komanda, kuri spurtavo į priekį ir ketvirčiui įpusėjus, įgijo jau dviženklį pranašumą. Po šalto dušo atsigavusi “Kauno švara” greitai panaikino savo atsilikimą ir paskutinėmis ketvirčio akimirkomis turėjo vos vieno taško deficitą. Visgi, kėlinuką taikliu tolimu metimu uždarė J.Lekšas, o rezultatas po pirmųjų dešimties minučių buvo 26:22. Antrojo ketvirčio metu komandos ir toliau žaidė gana apylygiai bei keitėsi sėkmingais išpuoliais. Pirmaujanti komanda taip pat pasikeitė kelis kartus. Antroje ketvirčio pusėje jau “Reunion” ekipa laikė nežymų pranašumą ir turėjo iniciatyvą savo rankose. Rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 51:44.

Trečiąjį ketvirtį komandos pradėjo gana smagiai žaisdamos puolime ir keitėsis taikliais tritaškiais metimais. Įtampa tarp komandų taip pat jautėsi, kadangi žaidimas buvo kietokas ir su nemažai emocijų. Praktiškai viso ketvirčio metu skirtumas tarp komandų buvo apie dešimt taškų, o pačioje kėlinio pabaigoje “Kauno švara” dvi atakas užbaigė sėkmingai ir kiek apkarpė savo atsilikimą. Rezultatas po trijų ketvirčių buvo 73:67. Lemiamą ketvirtį 14:3 spurtu pradėjo “Kauno švara” ir jau jie tapo padėties šeimininkai šiose rungtynėse. Vėliau komandos pradėjo keistis sėkmingais išpuoliais, tad skirtumas tarp ekipų per daug nekito. Likus žaisti pusantros minutės, “Reunion” ekipa lygino rezultatą, tačiau kitoje aikštelės pusėje svečiai su taikliu dvitaškiu susigrąžino pirmaujančios komandos statusą. Likus žaisti 17-ą sekundžių, J.Mačiulis stojo prie baudų metimo linijos su galimybe išlyginti rezultatą, tačiau jo ranka sudrebėjo ir jis pataikė tik antrąjį baudos metimą. Aikštelės šeimininkai buvo priversti pražanga sustabdyti savo varžovus, o ten B. Ilevičiaus ranka taip pat sudrebėjo ir tik antrasis baudos metimas pasiekė tikslą. Kitoje aikštelės pusėje M.Masiliūnas buvo sustabdytas pražanga ir šįkart rankos niekam jau nedrebėjo – pastarasis šaltakraujiškai realizavo abu baudų metimus ir išlygino rezultatą likus žaisti dešimt sekundžių. “Kauno švara” susikūrė gana patogų metimą, tačiau A. Dabožinsko tritaškis nebuvo tikslus ir komandos keliavo į pratęsimą spręsti reikalų. Rezultatas po reguliaraus laiko buvo 86:86.

Pratęsimo metu “Reunion” ekipa visada turėjo nežymų pranašumą ir “sėdėjo vairuotojo sėdynėje”. Likus žaisti 16-ą sekundžių, po taiklių M. Masiliūno baudų metimų, svečių ekipos deficitas padidėjo iki trijų taškų, tačiau atsakymui laiko jie vis dar turėjo. “Kauno švara” pataikė dvitaškį, kitoje aikštelės pusėje pasiuntė P. Liesį prie baudų metimo linijos, kuris realizavo tik vieną baudos metimą ir likus žaisti aštuonias sekundes, padidino savo komandos pranašumą iki dviejų taškų. Paskutinis svečių ekipos išpuolis buvo nesėkmingas, A. Dabožinsko tritaškis skriejo pro šalį ir "Reunion" kolektyvas džiaugėsi iškovotu bilietu į finalą. Galutinis rungtynių rezultatas 98:96.