Sporto manija vs Sporto fėja & Detagama (86:63)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 kovo 06 d., Sekmadienis, 17:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Sporto Manija“ nutraukė BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ agoniją ir žengė į pusfinalį

2016 kovo 06 d., Sekmadienis, 21:44 val., peržiūros: 1221

Kovo 6-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko antrosios „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybių ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp namuose žaidusios „Sporto Manijos“ ir svečių rolėje buvusios BC „Sporto Fėjos & Detagamos“. Pirmąją serijos akistatą rezultatu 72:61 laimėjo „Sporto Manija“.

Rungtynių pradžia klostėsi atkakliai ir permaningai. Susitikimą tolimu metimu pradėjo O.Brazdžionis (0:3), tačiau netrukus priešingoje barikadų pusėje įsisiautėjo M.Kudirka, kuris surinko 8 taškus ir tempė savo ekipą į priekį (8:5). Įpusėjus ketvirčiui D.Gudeliauskas iš toli nuginklavo oponentų gynybą, persvėrė rezultatą svečių naudai (9:10) ir privertė A.Vaicekauską prašyti minutės pertraukėlės. Tiesa, po jos „Sporto Manijos“ gretose blykstelėjo D.Pogužinskas, kuris pelnė 5 taškus ir grąžino pranašumą į savo komandos rankas (14:10), o ketvirčio tiesiojoje BC „Sporto Fėja & Detagama“ gavo skaudų antausį 10:0 ir atstumas tarp ekipų žaibiškai tapo dviženklis (24:13). A.Rimo dvitaškis šiek tiek pataisė nemalonią svečių padėtį, bet po pirmųjų 10 minučių „Sporto Manija“ vis dar džiaugėsi pakankamai apčiuopiamu atotrūkiu – 24:15.

Antrojo kėlinio starte komandos apsikeitė taikliais metimais, tačiau ilgainiui tamsūs debesys virš BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ stovyklos ėmė niauktis dar labiau. „Sporto Manija“ spurtavo 7:0, padidino persvarą iki 16 taškų (33:17) ir pasiuntė varžovams dar vieną pavojaus žinutę. Savo komandos gelbėjimo ėmėsi prie baudų metimo linijos neklydę A.Rimas ir D.Gudeliauskas (33:21), o netrukus pastarasis krepšininkas pelnė dar 5 taškus ir pjovė deficitą iki vienženklės ribos (35:26). Paskutinėmis pirmosios dvikovos pusės akimirkomis „Sporto Manijos“ atotrūkis vėl tapo dviženklis ir įpusėjus mačui A.Vaicekausko kariauna pirmavo rezultatu 40:29.

Po didžiosios pertraukos pora „Sporto Manijos“ snaiperių tritaškių vėl nubloškė varžovus 16 taškų atstumu (47:31), bet šio akibrokšto BC „Sporto Fėja & Detagama“ prabudo. 7 taškai be atsako sušvelnino D.Gvildžio armijos nuostolius iki 9 taškų (47:38), o po G.Bartkaus išpuolių aikštelės šeimininkams beliko 7 taškai (50:43). Vis dėlto, „Sporto Manija“ neprisileido priešininkų arčiau ir paskutinėmis minutėmis naudojosi tuo, jog svečiai išnaudojo pražangų limitą. Daugiausiai tikslūs metimai nuo baudų metimo atžymos leido „Sporto Manijai“ susigrąžinti 13 taškų persvarą ir laimėti tris ketvirčius rezultatu 58:45.

Lemiamos dvikovos pradžios pradžioje pora tritaškių įpūtė gyvybės ir pasitikėjimo BC „Sporto Fėjai & Detagamai“, tačiau tuo pačiu spragos gynyboje, kurias D.Pogužinskas vertė taškais, kišo koją svečiams ir atstumas nemažėjo. Ne gana to, dar neįpusėjus kėliniui „Sporto Manija“ palaužė varžovų dvasią ir galingu spurtu 15:2 sudėliojo paskutinius taškus šioje ketvirtfinalio serijoje (79:53). Rungtynių finiše BC „Sporto Fėja & Detagama“ neženkliai sumažino kartėlį, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai pakeltomis į viršų galvomis salę paliko „Sporto Manijos“ krepšininkai. Galutinis dvikovos rezultatas – 86:63.

Modestas Vaškūnas („Sporto Manija“):

Su šiais varžovais esate įpratę žaisti finaluose, bet šį kartą susiklostė taip, jog Jūsų keliai susikirto jau ketvirtfinalyje. Šiandieniame susitikime galima sakyti kontroliavote įvykius. Kas tą įtakojo?

„Manau, kad šiandien priešininkai atėjo kažkaip nenusiteikę. Galbūt dėl to, kad jie ne visi susirinko. Tai nepridėjo mums to žaidybinio agresyvumo ir tiesiog žaidėme. Nuo pat pradžių matėsi, kad esame puse kojos priekyje. Ėjom, ėjom ir iki galo nuėjom.“

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė D.Pogužinskas (27 tšk., 9 atk. k., 2 bl., 34 naud. b.), M.Kudirka (22 tšk., 7 atk. k.), R.Pocius (20 tšk., 14 atk. k., 6 išpr. pr.), A.Januška (6 tšk., 8 atk. k.), J.Pranevičius (5 tšk., 8 rez. p.), T.Bietki (4 tšk.) ir L.Ribakas (2 tšk.).

BC „Sporto Fėjos Detagamos“ gretose pasižymėjo D.Gudeliauskas (19 tšk.), G.Bartkus (16 tšk., 7 atk. k., 2 bl.), O.Brazdžionis (16 tšk., 6 atk. k.), A.Rimas (8 tšk., 6 atk. k.), L.Sutkus (2 tšk., 5 rez. p.) ir E.Jurgaitis (2 tšk., 7 atk. k.).

„B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybių pusfinalyje „Sporto Manijos“ laukia akistata su „Banga“.

„Kauno SRC” atlaikė „Sporto manijos“ šturmą ir iškovojo pergalę (2016 sausio 26 d., antradienis, 23:24 val.)Antroje rungtynių pusėje prigesusi „Sporto Fėja & Detagama“ nespėjo koja kojon su „Banga“ (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 21:53 val.)„DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ po atkaklios kovos nugalėjo „Sporto fėją & Detagamą“ (2015 lapkričio 22 d., sekmadienis, 15:26 val.)„Sporto manija“ iškovojo pirmąją pergalę prieš „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ ekipą (2015 lapkričio 15 d., sekmadienis, 16:45 val.)„Sporto manija“ neturėjo vargo rungtynėse su BC „Centre“ ekipa (2015 lapkričio 25 d., trečiadienis, 20:54 val.)„Sporto fėja & Detagama“ rungtynių ketvirtajame kėlinuke palaužė „Basement“ (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 23:18 val.)„Sporto fėja & Detagama“ nesunkiai susitvarkė su BK „Centre“ (2016 vasario 17 d., trečiadienis, 22:38 val.)„Sporto manija“ triuškinančiu rezultatu išsikovojo vietą finale (2016 gegužės 02 d., pirmadienis, 23:13 val.)Visas rungtynes pirmavę „Basement“įveikė „Sporto fėją & Detagamą“ (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 22:22 val.)Ketvirtame kėlinuke atsigavę „Sporto fėjos & Detagamos“ krepšininkai visgi pripažino „Bangos“ pranašumą (2016 sausio 28 d., ketvirtadienis, 23:02 val.)